hakantok

hakantok hakantok is basvurusu yap hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Twitter Takipci hakantok iletisim Bilgilerim hakantok Web Sayfasi Yapilir hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Yerli Arabamiz hakantok hakantok Gida Teroru hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Aloculara Dikkat hakantok hakantok hakantok Turbeler Turk Starlar hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Nostalji Anilar hakantok Kaybolan Meslekler hakantok Antik Kentler Turizm Tanitimi sehitlerimiz  Kpss Test Kpss Test 2 Gezici Rehber VOLKSWAGEN 1303 Anadol STC Siyaset Yolsuzluk MARKALAR  Kangal  Ek Gelir israil Boykot Otel ik Derin Haber Edebsizlik  Teror Aile ve Evlilk Askerlik-Sehitlik Gundem  Evlenmek istiyorum 444 hakantok Favorite Links 

Konular 1-Burclara Göre Beslenme 2-Asrto Gurme 3-Burca Göre Aşk 4-Burclara Göre Meslekler 5-Burclara Göre Evlilik 6-Burclara Göre Hediye 7-Burclara Göre Tatil 8-Burc Karakterleri

Burcunuza göre beslenme

KOÇ
Adrenalinsiz kalmayın. Sofranızda sık sık sarımsak, soğan ve hardalotu bulundurun. Enerjisiz kalmamak için olabildiğinde veya fırsat bulduğunuzda güneşe çıkın ve sıcaklığı özümseyin. Masaj yaptırın ve fiziksel terapilere mümkün olduğunca önem verin. Potasyum fosfat sizin için önemlidir. Koç, geleneksel olarak aşkın parlaklığını ve savaşın ihtişamını simgeler. Gürültülü yerler, telaş içindeki insanların koşuşturduğu restoranlar onun için uygundur. Yüksek metabolizma düzeyi ve çabuk yemek yemeği sevmesi yüzünden çoğu zaman lezzetin ayrıntılarına inemez. Aslında onun için en uygun çevre, görkemle yanan bir ateşin önünde yediğinin tadını çıkarmaktır.
BOĞA
Cildinize iyi bakın, bakım yaptıramıyorsanız gereken özeni gösterin, yağlanmasını ve gözeneklerin tıkanmasını engelleyin. Çıban, ur ve tümörlere karşı bol bol narenciye alın. Mısır ve ilgili tüm yiyecekler size yararlı olacaktır. Larenjit ve tümboğaz hastalıklarına karşı soğuk içeceklerden kaçının, ıhlamur ve tarçın kullanın. Ünlü İranlı Astrolog El Biruni'nin 11. Yüzyıl'da yazdığına göre, Boğa'nın yemeğe olan aşkı, tüm burçların üstündedir. Boğa, kırsal bir tiptir; meyve bahçeleri, çayırlar, buğday ve mısır tarlaları, ambarlar ve tahıl depoları; işte onun sevdiği yerler. Boğa için, bir köy lokantası sağlıklı beslenmek için çok uygun bir yerdir. Buna karşın rahatı sever, sofrasında en güzel servisleri görmekten hoşlanır yani önce hayallerini doyurur.
İKİZLER
Öncelikle potasyum Klorid; bu şekilde kan hücreleri ve dokuları takviye edilebilir. Akciğerler ve bronşlar hassas olduğundan bu mineralin yararı çoktur. Özellikle, ıspanak, yeşil fasulye, domates, kereviz, havuç, kuşkonmaz, portakal, şeftali, erik, armut ve pirinç bu yönden yararlıdır. Sinirsel gerilimleri dengelemesi açısından greyfurt, badem, balık, üzüm suyu, elma ve kuru üzüm etkindir. Kalsiyum gereksinimlerini süt, tereyağı ve köy peynirlerinden alabilirsiniz. Yerken konuşmayı çok sevdiği için fazla gürültüyü sevmez. Ama okurken veya tv izlerken atıştırmayı da çok sever. Bir İkizler'in sıradan bir istasyon büfesinde dahi keyifle birşeyler yediğini görebilirsiniz. İkizler, insanları görkemli sofralardan pek hoslanmazlar çünkü onlar için önemli olan pratikliktir. Bir an evvel yemelidirler. Sebzelerden şalgam, rezene, kuzu kulağı, anason onlar için uygundur.
YENGEÇ
Kalsiyum fosfat, kalsiyum tuzu, çeşitli meyveler, mısır, bol kabak ve marul veya yeşil salata yararlıdır. Doğadan uzak kalmamak Yengeç insanı için yararlıdır ama özellikle de su önemlidir, hele deniz suyu çok daha etkin ve yatıştırıcı sonuçlar getirir. Sık protein alınmalıdır, kolestrola dikkat etmek kaydıyla tüm kabuklu deniz ürünleri yararlıdırlar. Yengeç, doğal olarak analığı ve evi simgeler elbette ki sofrası da aynı derecede öncelik taşır. Duygusallığını ve ekonomik tutumluluğunu mutfağına en iyi yansıtan burç Yengeç'tir. Yengeç, burcu pirinç, şeker, lahana, şalgam, adaçayı ve dereotu üzerinde etkindir. Bunları su ile bütünleştirerek yengeç, pavurya, ıstakoz, karides, midye ve salyangoz türü kabuklularla beraber değerlendirir. Ay'ın yönettiği tüm yiyecekler de bu burçta geçerlidirler.
ASLAN
Magnezyum fosfat önemlidir ve bal; tüm Aslanlar baldan yoksun kalmamalıdır. Ayrıca et ve et ürünleri yanısırada ıspanak, ebegümeci ve semizotu yararlıdırlar. Magnezyum fosfat, çavdar ve buğday ürünlerinde, badem, ceviz, incir, limon, elma, şeftali, pirinç, deniz ürünleri ve yumurta sarısında bolca bulunur. Taze meyve, yaşil salata, peynir, süt ve yoğurt et ürünlerinin yanında dengeli olarak alınmalıdır. Erik, armut ve portakal özellikle kalp sağlığı yönünden öncelikli meyveler olarak önerilebilirler. Görkemli, tantanalı ve ihtişamlı yerler onun doğal ortamı sayılırlar. Aslan yemekleri bol masraflı, zengin ve mükemmeldir. Temel olarak, fırın yemekleri, barbeküler listenin başında yer alırlar, rengarenk zengin soslar onun zevkini ve damağını okşar. Et yemekleri Aslan'ın kalbinde yer alır, yanısıra da havuç, ısırgan, defne, nane türü sebzeler bu et tutkusunun vazgeçilmez aksesuarlarıdırlar.
BAŞAK
Başak insanı mide hastalıklarına yatkındır, bu nedenle dengeli beslenmelidir. Sebze yemekleri ön planda olmalıdır.Aslında bu insan bir hastalık hastası olduğu için yediğine, içtiğine özen gösterir ve hatta herkese öğüt verir. Midelerinin yanısıra barsaklarını da iyi korumalıdırlar. Gözlerini kuvvetlendirici besinler almalarında da yarar vardır. Alerjik yapıları nedeniyle dikkatli olmalıdırlar, örneğin egzema onlar için ciddi birsorun olabilirbir tehlikedir. Tuzu ve fosforu sürekli almalıdırlar. Günümüzün yapay katkı maddeleri ve doğallığın yapaylıkla kirletilmesi bir Başak için dayanılmazdır. Bunun yerine ev yapımı yiyecekleri tercih eder, imkan bulduğunda kendi ekmeğini dahi yaptığı görülür çünkü o bir Başaktır yani ana maddesi un ve ekmektir. Ayrıca tüm hububat, kekler ve hamur işleri onun için önemlidir. Bunlarla sebzeleri bütünleştirmekten hoşlanır.
TERAZİ
Öncelikle tahıllar tabii ki; buğday, arpa, yulaf ve çavdar. Bütün bunlar Terazi'nin hassas hormonal dengesini düzenleyecektir. Özellikle Corn Flakes veya yulaf çorbası türü sabah kahvaltıları etkilidir. Bol meyve desteği de önemlidir yani üzüm, çilek ve muz gibi... Açık va temiz havadan bol bol yararlanılmalıdır. Ayrıca hassas sinir sistemini dengelemek için, deşarj olmaya öncelik vermelidir. Bunun en iyi yolu da hobisel alışkanlıklara önem ve öncelik verilmesidir. Terazi insanı için yemek yenecek ortam sessiz, barış dolu, huzurlu ve çok iyi bir dekore edilmiş olmalıdır. Pastaneler, şekerciler ve tatlıcılar ideal Teraziler'in kolay avlandıkları yerlerdirler. Terazi Burcu, yüksek irtifalardaki ekin alanlarını ve meyve bahçelerini yöneten bir burçtur. Terazi insanının tatlıya olan düşkünlüğü, kek merakı ve şeker tutkusu çok ünlüdür. İdeal bir Terazi, hafif ve hazmı kolay yiyecekleri seçer.
AKREP
Kalsiyum Sülfat özellikle çok önemlidir. Tüm deniz ürünleri ve bilhassa balık sık yenmelidir. Seksüel dürtü sağlayan yiyeceklerden ve baharatlardan tad alma dışında kaçınılmalıdır. Sinirsel gerilim ortamları ve tabii ki yoğun stresler Akrep insanlarında yüksek düzeyde psikolojik şoklara neden olabilir, bu durumlarda dönemsel çevre değişimleri ve su terapileri yararlı olacaktır. Akrep burcu bahçeleri, çiçek tarhlarını, üzüm bağların, su kenarlarını ve yeraltı mekanlarını yönetir. Akrepler gizem kokan çevrelerden çok hoşlanırlar ve genelde barışçı, sessiz ve karanlık yerleri tercih ederler. Akrep, bir su burcudur, tüm su canlılarını ve özellikle de kurbağa ve salyangozları yönetir. Fermante yiyeceklere yakındır, balık soslarına ve karides pateye bayılır. Ayrıca, av hayvanlarına ve bilhassa kuş etlerine önem verir,
YAY
Yay, zodyağın hareketli bir burcudur. Bu işaretin altında doğan insanlar nehrin orta yerinde yön değiştirme konusunda ünlüdürler. Genelde uygar insanlardırlar ve 11.Yüzyıl'da Araplar onların yemek ve içmek için özel olduklarını belirtmişlerdi. Yay burcu sıcak, kuru ve erkeksi bir ateş burcudur. Yay, evler, ahırlar, evlerin üstlerindeki odalar, meyva ağaçları, tepeler ve dağlık yerleri etkiler. Canlı bir atmosferi tercih eder. Özellikle giriş ve çıkışları gözlenebilen işlek bir yeri. Uzun seyahatlere çıkılan tüm yerler ve hava alanları bu burca özgün yerlerdirler. Yay, burcu kuşlara düşkündür. Meyvaları sever ve genellikle güvercinotu, zerdeçal, safran, sarımsak, karakafes, turp, soğan ve pancar gibi sebzeleri eker. Yay Burcu insanlarının çabuk yemeleri sabırsızlıklarını ve arzularını tatmin eder ya da yerken, başka işlerle uğraşabilir. Bu nedenle kızartılmış, ızgarası yapılmış, fırında pişirilmiş ya da çevrilmiş yiyecekler ona daha uygundur. Hazır yemekleri daha çok tercih eder.
OĞLAK
Kalsiyum fosfat tüm Oğlaklar için gereklidir. Oğlak, geleneklerin simgesidir. Dünyasal değerlere ve maddi sağlığa öncelik verir. Elbette ki tüm Oğlaklar'ın tutucu olduklarını söylemek istemiyoruz. Ama onların güç kaynağı temel inançlarıdır. Doğal yapılarında, refah ile yoksulluğu ayırt edebilme içgüdüsü vardır. Oğlak, bir çiftlikte mutludur. Çevresinde inek boynuzları, koyun sesleri, varsa mutludur. Basit ama geleneksel eşyalarla döşenmiş ortamlar onu rahatlatır. Oğlaklar, sağlığın geleneksel beslenme metodlarına bağlı olduğuna inanırlar. Oğlak, zengin ve etkin bitkilere öncelik tanır, tadla sağlığı bütünleştirir. Kızarmış nane soslu bir kuzu veya ustaca pişirilmiş bir hindi onun önünde değer kazanır. Tüm bitkiler, bitki sosları, meyveler, böğürtlenler yani vahşi ürünler onun için uygundur. Kemik yani jelatin onun için önemli bir güç kaynağıdır. 
KOVA
Kova, paradokslar burcudur, bağımsızlık için yaşarlar ve bireycidirler. Bu arada Kova'nın bir gurme olduğunu du unutmayalım. Serinletici, erkeksi hava burcu Kova, barları, pubları, tavernaları, şarap evlerini, balık çifitliklerini, değirmenleri, hanları ve küçük motelleri sever. Akan sular onun simgesidir. Kovalar, kalabalıklardan uzak olmayı tercih ederler. Kova, bir uzmandır, yemek yediği tabağa önem verir, modern ya da egzotik hangisi olursa olsun, kendisine özgün bir parça bulur. 1960'larda Kovalar beslenme ve yiyecek konusunda önemli adımlar atmışlar ve devrime neden olmuşlardı. Seksenli yıllarda onları, sağlıklı beslenme tutkunları olarak gördük. Kova insanı tüm kuşlara yani ördek ve kaza hayrandır, Bir tuz ve kimyon delisidir, bu burç aynı zamanda da homeopatik tıbba meraklıdır.
BALIK
Balık, tüm burçların içinde en duyarlısı, sempatiğidir. Soğuk görünüşleri, duygularını çok derinlerde saklamalarındandır. Mutluluğu yanında bulunanlara bağlıdır. Balık, suyla ilgili tüm çevreyi ve herşeyi simgeler. Tipik balıklar nerede olurlarsa olsunlar suyu gören bir yerde olmalıdırlar yani su görmelidirler. Balık insanı, barışa, sessizliğe, yumuşak ışığa, derinlerden gelen bir müziğe, itinalı bir servise ve romantik bir atmosfere önem verir. Düzensizlikten nefret eder. Bir zaman sonra ya vejeteryan olur, ya da diete başlar. Balık Burcu, tüm deniz kuşlarını ve balıkları (özellikle alabalık, somon ve ton balığı) simgeler. Enginar, lahana, kabak ve şalgam onun için önemlidir. Alkolle arası iyidir, iyi içer ve iyi bir konuşmacıdır. Şarap soslu tüm balıklar onun için idealdir. Hassas cildi için su kadar önemli bir diğer mineral demir fosfattır.

ASTRO GURME

KOÇ BURCU
Tüm burçların en enerjik olanı, kuru, sıcak, erkeksi ve ateşli Koç'tur. Gürültülü, telaşlı insanların koşuşturduğu restoranları sever. Eğer, sessiz ve sakin bir yeri tercih ediyorsa muhakkak dinlenmek ve şarj olmak istiyordur. Yüksek metabolizma düzeyi ve çabuk yemeği sevmesi yüzünden çoğu zaman lezzetin ayrıntılarına inemez. Onun için en uygun çevre, görkemle yanan bir ateşin önüdür. O, bir hız aşığıdır ve bu yüzden barbeküye ve yağsız pişen etlere bayılır. Kuzu, geyik, karaca etleri onun için uygundur. Herhangi bir meyveyi seçmez ama bazı Koçlar Mars meyvelerini tercih ederler.
BOĞA BURCU
Boğa, sabit, soğuk, kuru, kadınsı bir toprak burcudur. İranlı Astrolog El Biruni'nin yazdığına göre, Boğa'nın yemeğe olan aşkı, tüm burçların üstündedir. Boğa, kırsal bir tiptir, bir köy lokantası gibi, rahatı sever, sofrasında en güzel servisleri görmekten hoşlanır yani önce hayallerini doyurur. Yemekler onun yaşamında sanat ve aşk kadar önemlidir. Kilerleri ve şarap mahzenlerini çok sever. Çeşni tablosu çok renklidir ve aksesuarlara da önem verir, bir sos uzmanıdır. Çiftlik ürünlerini, enginarı, safranı, tatlı meyveleri ve öncelikle etleri çok sever. Besinlerle olan ilişkileri Venüs'ün doğrultusundadır.
İKİZLER BURCU
İkizler insanı, sıcak, nemli ve hava grubundandır. Mutfağa ilgisi öğrenme güdüsünden kaynaklanır. Yemekten çok yemek kitaplarını okumaktan hoşlanır. Onun için ideal yerler, dağ otelleri, gazinolar, kıyı motelleri ve müzikli yerlerdir. Yerken konuşmayı çok sevdiği için gürültüyü sevmez. Bir İkizler'in istasyon büfesinde bile keyifle birşeyler yediğini görebilirsiniz. Görkemli sofralardan pek hoslanmaz, önemli olan pratikliktir. Fast-food alışkanlığı çok uygundur. Çiftlik etlerini seçer, tavuk veya hindi gibi. Şalgam, rezene, kuzu kulağı, anason gibi sebzelerden hoşlanırlar.
YENGEÇ BURCU
Duygusallığı ve ekonomik tutumluluğu mutfağa en iyi yansıtan burç Yengeç'tir. Soğuk, sulak, verimli, feminen ve sindirim konusunda uzmandır. Evi ve ailesi çok önemlidir ve sofrası da öncelik taşır. Yengeç mutfağının spesiyaliteleri ünlüdür. Kıyı restoranları, göl kenarlarındaki küçük bar ve lokantalar onun için mükemmeldir. Gün batımını seyrettikten sonra mumların yandığı bir sofradan büyük keyif alır. Küçük bir kafede veya ücra bir otelde güzellikler bulmayı başarır. Pirinç, şeker, lahana, şalgam, adaçayı ve dereotu üzerinde etkindir. Bunları su ile bütünleştirerek yengeç, pavurya, ıstakoz, karides, midye ve salyangoz türü kabuklularla değerlendirir ve tüm göğüs etleri de tercihidir. Ay'ın yönettiği tüm yiyecekler de bu burçta geçerlidir.
ASLAN BURCU
Aslan Burcu sıcak, ateşli, kuru ve erkeksi bir burçtur. Mutfak onun için çok önemlidir, zengin et çeşitleri ve görkemli sofralar idealdir, bunun için de finansal güvenceye öncelik verir. Görkemli, tantanalı ve ihtişamlı yerler onun doğal ortamıdır. Bu nedenle de, büyük otellere ve ünlü restoranlara önem verir. Sofrada en iyi malzemenin bulunmalıdır, kahvaltıda bile bu tutkusundan vazgeçmez, gümüş ve altın sofra takımlarına bayılır. Eğlenceyi yemek yerken istemez, yemek bittikten sonra onun sofrasında ses sanatçıları, dansçılar ve eğlence yer alabilir. Gerçek bir Aslan insanı yemek olayını, bir meteorolog gibi gözler, araştırır ve koklar. Temel olarak, fırın yemekleri, barbeküler listenin başında yer alırlar, rengarenk zengin soslar onun damağını okşar. Et yemekleri Aslan'ın kalbinde yer alır, yanısıra da havuç, ısırgan, defne, nane türü sebzeler vazgeçilmez aksesuarlarıdırlar.
BAŞAK BURCU
Başak, soğuk ve kurudur ama verimliliğin, bereketin ve hasatın simgesidir. Mutfak olayında daima hazırlıklıdır, beklenmedik olaylardan hoşlanmaz. Hele Ay/Başak insanı için mutfak yaşam yeridir. Sofra düzeni ve özeni tartışılmaz. Yöredeki tüm restoranları bilir. Bazen mutfaklarını, bazen dekorlarını, bazen de servislerini beğenir; üçünü bir arada beğenmesi mucizedir. Yapay katkı maddeleri ve doğallığın yapaylıkla kirletilmesi bir Başak için dayanılmazdır. Ev yapımı yiyecekleri tercih eder, kendi ekmeğini dahi yaptığı görülür çünkü o bir Başaktır yani ana maddesi un ve ekmektir. Ayrıca tüm hububat, kekler ve hamur işleri onun için önemlidir. Bunlarla sebzeleri bütünleştirmekten hoşlanır.
TERAZİ BURCU
Terazi insanı sıcak ama nemli bir hava burcudur. Terazi, estetik dolu küçük toplantılar, mükemmel kahvaltılar ve coşkulu gece partileri oluşturabilir. Ayrıntıları görme yeteneği olağanüstüdür. Terazi için yemek yenecek ortam sessiz, barış dolu, huzurlu ve çok iyi bir dekore edilmiş olmalıdır. Atmosfer çok önemlidir, ancak bundan sonra yediği yemeğin tadını alır. Moda olan yerlerde yemek yemeyi sever. Pastaneler, şekerciler ve tatlıcılar onların kolay avlandıkları yerlerdirler. Tatlıya olan düşkünlüğü, kek merakı ve şeker tutkusu çok ünlüdür. İdeal bir Terazi, hafif ve hazmı kolay yiyecekleri seçer.
AKREP BURCU
Akrep, soğuk, nemli, sabit bir su burcudur. Bu burçta doğanlar aşkın gerçek anlamını bilirler çünkü fiziksel algıyla, duyusal algının buluştuğu yerdedirler. Akrep insanı doğal yapıyı iyi tanır. Gizemli karakteri nedeniyle, kimyasal katkı maddelerini kullanmaktan kaçınmaz. Gizemli yerlerden çok hoşlanır, sessiz ve karanlık yerleri tercih eder. Loş ve karanlık bir köşe, onlar için mükemmeldir. Yanan bir mum ışığında güçlü Akrep duyguları ve etkileri oluşur. Fermante yiyeceklere yakındır, balık soslarına ve patelere bayılır. Ayrıca, av hayvanlarına ve kuş etlerine önem verir, Akrep yiyeeklerini Mars yönlendirir.
YAY BURCU
Yay burcu sıcak, kuru ve erkeksi bir ateş burcudur. Gerçek bir Yay, yemek odasının evin üst katlarında olmasını tercih eder. Eğer dışarıda yiyecekse manzaralı bir lokantayı ya da yüksek bir binanın en üst katını tercih edecektir. Canlı bir atmosferi tercih eder. Yay, kuşlara düşkündür. Meyvaları sever ve genellikle güvercinotu, zerdeçal, safran, sarimsak, karakafes, turp, soğan ve pancar gibi sebzeleri seçer. Kızartılmış, ızgara ya da fırında pişirilmiş yiyecekler ona uygundur. Hazır yemekleri tercih eder. Yay burcu yiyecekleri Jüpiter tarafından yönetilirler.
OĞLAK BURCU
Oğlak, geleneklerin simgesidir. Güç kaynağı temel inançlarıdır. Bir çiftlikte mutludur, doğal her yer onun için uygun yerlerdir. Kıyı veya köy restoranlarını tercih eder. Basit ama geleneksel döşenmiş ortamlar onu rahatlatır. Usta mutfakların değerini iyi bilir. Sağlığın geleneksel beslenme metodlarına bağlı olduğuna inanır. Zengin ve etkin bitkilere öncelik tanır, farklı pişirim metodları vardır; tadla sağlığı bütünleştirir. Kızarmış nane soslu bir kuzu veya ustaca pişirilmiş bir hindi onca değerlidir. Tüm doğal ürünler onun için uygundur ve kemik yani jelatin onun için önemli bir güç kaynağıdır.
KOVA BURCU
Sıcak ama serinletici, erkeksi hava burcu Kova, tutucu ve acımasız bir devrimcidir. Bağımsızlık için yaşar ve bireycidir. Barları, pubları, şarap evlerini, balık çiftliklerini ve küçük motelleri sever. Akan sular onun simgesidir. İdeal bir restoran deniz kıyısındaki bir kafe veya bir nehir kenarındaki yerdir. Daha güçlü Kovalar, kalabalıklardan uzak olmayı tercih ederler. Kova, bir uzmandır, tabağa önem verir, modern ya da egzotik, kendisine özgün bir parça bulur. Tüm akuatik kuşlara yani ördek ve kaza hayrandır, tuz ve kimyon delisidir, aynı zamanda da homeopatik tıbba meraklıdır. Satürn'ün yönettiği tüm besinler onun için geçerlidir.
BALIK BURCU
Balık, soğuk, nemli, değişken, kadınsı su burcudur. Burçların en duyarlısı, sempatiği ve merhametlisidir. Zevkli, egzotik ve yaratıcıdır. Suyla ilgili herşeyi simgeler, nerede olursa olsun suyu gören bir yerde olmalıdır. Sessizliğe, yumuşak ışığa, derinlerden gelen bir müziğe, itinalı bir servise ve romantik bir atmosfere önem verir. Düzensizlikten nefret eder. Özgün buluşları vardır. Bazen vejeteryan olur, ya da diete başlar. İstediğinde uzman bir gurmeden daha gurmedir. Tüm deniz kuşlarını ve balıkları (özellikle alabalık, somon ve ton) simgeler. Şarap soslu balıklar onun için idealdir. Enginar, lahana, kabak ve şalgam önemlidir. Alkolle arası iyidir, iyi içer ve iyi bir konuşmacıdır.

Burç gruplarına göre aşk ilişkileri

Ateş Burçları: Koç – Aslan – Yay
Toprak Burçları: Boğa – Başak – Oğlak
Hava Burçları: İkizler – Terazi - Kova
Su Burçları: Yengeç – Akrep - Balık
Ateş/Ateş
Koç, Yay ve Aslan, kolay ve sık aşık olurlar ve çabuk bıkarlar. Gerçekte, aşktan yoksun bir hayat, ateş burçları için iç karartıcıdır. Koç ve Yay’ın, yeni maceraların çoşku ve heyecanına olan ihtiyacı, daha durgun olan ve sürekliliklerden hoşlanan Aslan'dan daha çoktur. Ateş/ateş bileşimi cinsel açıdan heyecan verici olabilir çünkü ikisi de, güçlü ve yaratıcı bir yaklaşımı paylaşırlar ama ani etkilenmeler ve sonuçtaki kıskançlıklar ve kuşkular ilişkiyi yıkabilir. Ateş/ateş ilişkilerinin olumsuz yönlerinden biri de, her ikisinin şöför koltuğunu tercih etmesidir, böylece daha az egemen olan, onu sürekli engelleyen daha önemsiz bir role itilir. Sonuç olarak, bu kişi, genellikle muhteşem bir tabak fırlatma sahnesinden sonra, bir başkasını bulup eşini terkeder. Ateşin daima iyi bir bakıma ihtiyacı vardır, aksi halde söner ama yakıtı fazla olursa, kontrolden çıkacaktır.
Ateş/Toprak
Ateş ve toprak fiziksel ve sembolik anlamlarda çatışan iki maddedir. Fazla toprak ateşi söndürür ve fazla ateş ise toprağı kovurur. Ama ateş ve toprak birliği, üzerinde biraz düşünülürse, o kadar da anlamsız bir şey değildir. Yargıları ve davranışları çok farklı olsa da, ikisi de diğerinin yeteneklerinden yararlanır. Olumsuz yönde, ateşin şimdiki zamanı yaşama tercihi ve kısıtlamalara karşı kayıtsızlığı, toprağın geleneksel bağlılığıyla çatışabilir. Böylece, Koç Oğlak’ın, Aslan Boğa’nın ve Yay Başak’ın etkisindedir çünkü benzer niteliklerin zıt cazibesi bir mıknatıs gibi çeker. Bazen, ateş ve toprağın cinsel etkileşimi zorluklar yaratabilir. En azından başlangıçtaki enerjik cazibe bir yana toprak, ateşi biraz saldırgan ve geleneklere karşıt görebilir ve ateş ise toprağı aşk ve olağandışı ortamlarda sıkıcı ve yetersiz bulabilir. Toprak, onun iyi niyetini anlamalı ve alıştığı güven ortamında kalmaktansa, doğal olmalı ve ara sıra riske girmelidir. Her ikisi de, yaklaşımlarının tek doğru olduğuna inandığı ve diğerini değiştirmeyi başaramadığı takdirde birbirlerinden uzaklaşacaklar, ateş soğuyacak ve toprak daha hırçın olacaktır. Ama bu ikili daha yüksek bir yolu benimsediklerinde, toprak/ateş birliği, karşılıklı destek ve başarıyı getirebilir. Fakat, emek, bilinçlik ve ödün gerekecektir.
Ateş/Hava
Ateş ve hava, iyi bir birlik kurarlar. Her ikisi de kötümserlikten ve tedbirden hoşlanmazlar, toplumsal etkileşimi, eğlenceyi ve yeni düşünceleri severler. Hava, ateşin davranışlarının sonucunu, onun coşkusunu ezmeden inceleyebilir ama hava herşeye hafif değindiği ve ateş de oldukça ağır elli olduğu için çelişki oluşabilir. Hava her zamanki tarafsızlığı ile zorluklar ortaya çıkaracak, ateşi sonuçlarla başbaşa bırakacaktır. Hava birkaç olanak arasında kalıp, bir karara varmak için ateşin onu tahrik etmesine gerek duyduğu anda, ateş, onu harekete geçirmek için teşvik etmelidir. Zıtlıklar astrolojide hep mevcuttur ve Jung'un ifade ettiği gibi, her düşüncenin zıddının tohumunu taşıdığı ilkesini içerirler. Böylece, her kahraman Koç’un arkasında becerikli bir Terazi vardır, kendini yücelten Aslan’ın yanında insancıl bir Kova yatar ve yüce gönüllü Yay’ın içinde mantıklı bir İkizler vardır. Bu birliğin bir diğer olumsuz yönü de, ateşin duygusal seviyesi yüksek ve ateşli arzularına karşıt, havanın duygularıyla ilgili klasik sorunlarından ibarettir. İkisi birbirleriyle iletişim kurabilseler bile hava büyük bir tutkuyu besleyemez ve ateş ise duygularından çok uzun bir süre ayrı kalamaz. Bununla beraber farklılıklar, ateş/toprak veya ateş/su ikilemlerinden daha kolay halledilebilir.
Ateş/Su
Ateş ve su her açıdan huysuz uyku eşleridirler. Ateş sıcakkanlı ve doğaldır ve duyguları, dışa yöneliktir. Pasif ve daha yumuşak olan suyun ise duygusal beslenmeye ve anlayışa ihtiyacı vardır. Ateş burçları, düşüncesiz ve bencil olmaya meyillilerdir ama kolay affedip unuturlar. Su burçları ise, aşırı duyarlı ve savunmasızlardır ve incindiklerinde somurtmaya meyillilerdir. Ateş suyun, sık sık ruhsal durumunu değiştirememesine kızar, su ise ateşin antipatik ve bencil olduğunu düşünür. Sonuç olarak, ilişki sorunlarla yıpranır. Ateşin amacı suyun duygularını incitmek değildir ama su daha fazla incinme korkusuyla kendi dertlerini saklar ve duygusal bir gerilim oluşturur. Suyun duyguları sel gibi boşalınca, ateş hareketsizleşir. Böylece, ateş/su birliğinde çıkan en büyük sorun, farklı duygusal ihtiyaçları ve davranışları kabullenmede ve yardımlaşmakta görülür. Bir ateş eş, ikisinin en çok çalışanı olmalıdır çünkü suyun yaralanabilirliğini hep göz önünde bulundurmalıdır. Su uzun bir süre için terkedildiğinde kinler beslememeli ve sessizlik içinde acı çekme eğilimini yenmelidir. Bir Ateş/su ilişkisi fiziksel yönde genelde iyi bir başlangıç yapar çünkü ateş dikkatlidir, su ise henüz fazla hassas ya da gücenik değildir. Buna rağmen, duygular şiddetlendiğinde, her şeyin yolunda gitmesini sağlamak için ciddi çaba göstermek gerekir.
Toprak/Toprak
Toprak/toprak birliği, ateş/ateşin duygusal iniş ve çıkışlarına sahip olmadığı gibi, onun heyecanına da sahip değildir. Toprak burçları, bilinmeyene atılmak yerine, güvencede kalmaya meyillidirler. İkisi, beraberken birbirlerine saygı, destek ve güven getirirler ve genelde hayat boyu sürecek bir beraberlik sürdürürler. Bu ilişki güçlü bir şekilde bedensel olduğu için toprak/toprağın cinsel birliği genelde doyurucudur, ama biri diğerinin duygusal ve bedensel ihtiyaçları hakkında konuşmaz yani toprak, bedensel işlevi nadiren sorgular. Bununla beraber toprak burçları, güvenlik amacıyla duygusal ihtiyaçlarını bastırmaya meyilli oldukları için, romantik etkilere karşı çok hassaslardir. Sadakatsızliğe ya da evlilik dışı ilişkiler aramaya eğilimli olmamalarına rağmen heyecan verici taze duyguları da severler. Toprak/toprak ilişkisi, sorumluluğun farkındadır, sonuçta ikisi arasındaki ilişki teşvik edici ve doyurucu olacaktır.
Toprak/Hava
Hava, toprağı verimli yapan tohumların taşınmasında önemlidir ama toz oluşturabilir. Toprak/hava ilişkisi ateş/su ilişkisi gibi zor olabilir. Toprak genelde havayı yüzeysel ve güvenilmesi zor bulur, hava da toprağın tutucu ve gerçekçi yaklaşımıyla boğulur. Bu nedenler yüzünden başlangıçta çekim azdır ama ilişki başlarsa hem verimli hem de sürekli olabilir. Toprak ve hava mantıklı bir zihni paylaşırlar. Hava önyargılı ve kuramsaldır, toprak katı, gerçekçi ve duygusuz olabilir. Buna rağmen, havanın kavram parlaklığı ile toprağın inadı ve düzeni ikisini inanılmaz bir şekilde ilerletebilir. Hava, toprak eşinin romantizmden ya da incelikten yoksun olduğunu ve bedenini düşündüğünü hisseder. Buna karşıt toprak, havanın hayal gücünden yoksun olması ve bedensel uyarılara tepki gösterememesi yüzünden engellenir ve şaşırır. Bu yüzden ateş/toprak birlikleri, seksin önemli olduğu evlilik gibi ilişkilerde daha iyi yürürken, toprak/hava birlikleri seks veya duyguların gereksiz olduğu bir iş ilişkisinde daha iyi yürür. Olumlu bir açıdan bakılırsa, hava toprağın zihinsel tembelliğini kışkırtır ve onun aklını başından alır, toprak ise havanın hayal gücünü gerçeğe ulaştırır , ona sabitlik ve sağlamlık verir. Yine de, başarı için mizaç ayrılıklarının farkına varılmalıdır.
Toprak/Su
Bu sempatik ilişki iyi yürür. Toprağın sabitliği ve güvenirliliği, suyun güvensizliği ve savunmasızlığı için mükemmeldir. Toprak, kendisini ateşle olduğu gibi sıcak yüzünden sinirli ve şaşkın hissetmez, su ise toprağa içgüdüsel yaklaşır ve karşılık beklemeden tepki verir. Bununla beraber, yan etkiler vardır. Bir araya geldiklerinde, kuşku ve kötümserlik görülebilir. Toprak zordaysa ve suyun güvenliği tehdit altındaysa, ikisi de güven oluşturmayı becerecek durumda değildirler. Kendi sorunları ve olumsuz düşünceleri tarafından dürtülenerek daha çok içlerine kapanacaklardır. Bir toprak/su ilişkisinin bedensel yönü genelde iyidir. Su, içgüdüsel olarak kendisini emniyette hisseder böylece onun duygusal güvenliği cinsel anlatımını serbest bırakır. Buna karşılık, toprak, güçlü duygulara bağımlı bedensel teması bulurken, arzularını tatmin eden, pasif ama duyarlı bir eşe sahiptir. Bazen toprak suyun tutarsız ruh hallerine uymakta zorluk çekebilir ve de su toprağı buyurucu, fanatik ve inatçı bulabilir ama genelde iyi bir denge sağlarlar sonuçta ilişki karşılıklı olarak olumlu ve süreklidir.
Hava/Hava
Bu ilişkinin eninde sonunda manevi ya da oldukça beyinsel olma olasılığı vardır. Birisinin, haritasında daha fazla toprak ve su elementi varsa, sorun çıkabilir çünkü bu kişi ilişkinin hafif ve duygusal açıdan yetersiz olduğunu düşünebilir. Ateş/ateş ve toprak/toprakta olduğu gibi, benzerliklerin iyi yanları olsa bile, genelde alehyde olan yönler lehte olan yönlere ağır basar. İki havalı kişi başlangıçta birbiri tarafından zihinsel açıdan teşvik edilip kıskandıracak bir ilişkiye sahip olabilirler ve düşünceleri hiçbir zaman gerçekleşmediğinde zamanla birbirlerini çok konuşup az iş yapmakla suçlayabilirler. İlişki öte yandan aşırı romantiktir. Her üç burç da yani Kova, İkizler ve Terazi, aşk konusunda edebi bir yeteneğe sahiptirler ve aşkın oluşması için gereken yer ve atmosferi bulmak için büyük çaba harcarlar. Her iki eş de bedensel duyularla daha az temasta olduğu için, teşviğe yani zekice yöntemlere ve hayal gücüne ihtiyaçları vardır. Hava/hava çiftleri genelde iyi bir sosyal hayata sahiplerdir ve onlar ortak kültürü ve zihinsel ilgi alanlarını izlerler, tartışmadan hoşlansalar bile evdeki önemsiz tartışmalara daha az meyillilerdir. Bununla beraber, hava aşırı hareketli olduğunda, hava/hava ilişkisi ayrılma riski taşır ama ev dışındaki etkinliklerinde karşılıklı bir anlaşmaya varıldığında, ara sırada yapılan kurlar bir zarar vermez. Hava çiftleri başkaları tarafından sık sık ideal, mutlu bir çift olarak görünürler ve gerçekten de öyledirler.
Hava/Su
Hava ve su, birleştirilmeleri pek kolay olmayan maddelerdir. Bununla beraber, hava ve su tipleri sık sık kaçınılmaz şekilde birbirlerine cezbedilirler. Hava, suyun içgüdüsel duyarlılığı ve suskunluğu tarafından büyülenir. Su, havanın toplumsal becerikliliğine, mantık gücüne ve zihinsel çevikliğine hayrandır. Bir hava/su ilişkisinin ilk aşamaları tümüyle ilginç olabilir. Hava suyun mantıksız ruhsal hallerini çözmeyle çalışacaktır ve su, havanın parlaklığı ve büyüleyici konuşmasıyla büyülenecektir. Her ikisi de aşkı ve cinsel oyunları bildiği için, bu ikili yakalanması zor bir ikilidir. Kur yapma dönemi oldukça uzun ve yoğundur. Ama bir müddet sonra, çok farklı olan öncelikler kendilerini göstermeye başlayacaktır. Su anlayış ve sabitlik ister ve hava bunların hiç birini sağlayacak gibi değildir, suyla bir sonuca varmayı deneyebilir ama genelde onu anlamayı başaramaz ve havanın hareketliliği, suyu emniyetsiz kılar. Hava, suyun mütehakkim ve yapışkan eğilimleriyle, kısıtlandığını hissedebilir, suyla anlaşmaya çalışırken hüsrana uğrar ve ateşde olduğu gibi ezici duygusal gösterilerle hareketsiz kalır. Bu tür bir çıkmaz birçok hava/su çiftinin pes etmesine neden olur. Tipik hava eşi genelde yenilgiyi ilk kabul eden olur ve suya terkedilmiş sevgili rolünü bırakır. Hava/su durumunda, havanın suyun hissetme niteliğine hayran olması ve suyun, havanın mantık ve zihinsel gücüne cezbolması abartılırsa eleştiri konusu olabilir. Ama karakterlerin farkına varılırsa, bu birlik çok verimli olabilir çünkü hava, suyun aşırı duyarlılığını değiştirerek, tecrübelerini akla uydurmasına ve dünya ile başa çıkmasına yardımcı olabilirken, su, havaya başkalarına göstermesi gereken duyarlılığı gösterebilir ve onun kuramsal bakış açısını zenginleştirebilir.
Su/Su
Bir ilişkide iki su burcu olunca, duygu yoksunluğu ve duygusal uzaklık bir sorun olamaz. Gerçekte ise, birbirlerine gösterdikleri aşırı duyarlılık ilişkiyi batırabilir. İki su burcunun, olaylara karşı aşırı duyarlı ve korkak olma eğilimleri sorun olabilir. Su, zaman zaman kendisini duygularından uzak tutmalıdır ama bu iki duygusal ve duyarlı kişi için imkansızdır. Birbirleriyle içgüdüsel bakımdan ilişki kurabilseler bile, sorunları aşmak yerine birbirlerine yapışırlar. Su her çeşit fobi türetmeye meraklı olduğundan, bu belirtiler karmaşık endişelerle sık sık şiddetlenirler. Gariptir ki, iki su burcu beraberken, ilişki ne kadar az doyurucu ve mutsuz olursa olsun, hiçbirisi ilişkiyi kesmeyecektir. Kopmayı sağlayacak durumu beklerlerler ya da birisi, diğerini duygusal bir çıkmaza kışkırtır, böylece ötekisinin hatalı ve reddedilmiş rolünü oynamasına izin verir. Her ikisi de geçmişe bağlıdırlar ve genelde yanlış olan konu bedensel red ve duygusal soğukluktur. Bir eşin haritasında daha fazla hava ve ateş elementi olmadıkça, bu durum yıllarca sürebilir. Örneğin, toprak/ateş/hava yönü ağır basan bir kişiyle, toprak/su yönleri baskın çıkan kişi arasında maddesel birlikler problemli olabilirler ama bunların çözülmesi imkansız değildir. Ama, yoğun benzerlikler her ilişkide görüldüğü gibi, gerilim ve çatışmaya da neden olabilirler


Burçlara göre meslekler..

OĞLAK BURCU (22 Aralık-19 Ocak)
Sabır, disiplin, otorite gerektiren işlerde hem çalışan hem de işveren olarak çok başarılı olurlar. Adalet konusunda hassastırlar. Kurallara uyar, asla tâviz vermez ve verdirmezler. Çabukluk, yenilik, serilik gerektiren işler onlara hiç uymaz. Ayrıntıları uzun uzadıya dikkatlice incelemeye bolca vakitleri olmalıdır.
Oğlak burcu yöneticilik ve tek konuda uzmanlık burcudur. Müdür, şef, idareci, ticaret ve üretim işleri, inşaat sektörü, oto alım satımı, mühendislik, işadamı, çiftçilik gibi meslekle de başarılı olurlar. Emir ve disiplin isteyen askerlik ve çeşitli kademeleri ise çok idealdir.
Bilimsel konular, yüksek matematik ev hesap uzmanlığı, kimya, tıp ve astronomi dallan onlara uyar. Dik kafalı olmamaları politikada başarılarına etken olacaktır.
Oğlak burcunun ünlüleri; Al Capone, Anthony Hopkins, Ava Gardner, Barış Manço, Benjamin Franklin, Edgar Allan Poe, Elvis Presley, Humphrey Bogart, Isaac Newton, Jim Carrey, Josef Stalin, Kevin Costner, Louis Pasteur, Mao, Mel Gibson, Michael Schumacher, Moliere, Muhammed Ali, Richard Nixon, Shirley Bassey, Umberto Eco
KOVA BURCU (20 Ocak-18 Şubat)
İleri görüşünü, devrimci ve yenilikçi kapasitesini değerlendireceği alanları seçmelidir. Öğrenmeli ve çevresine öğretebilmeli, yeni buluşlar yapabilmelidir.
Bilim adamı, kendine özgü stile sahip araştırmacı, yaşamı kolaylaştıran buluşlara imzasını atan kişi, toplumsal refahı sağlayıcı olabilir. Tıbbı ilgilendiren işlerde uygundur.
Bilgisayar, elektronik, teknoloji, uzay, havacılık, astroloji, tıp, fotoğrafçılık gibi konularda başarılı olurlar. Düşüncelerini çok iyi ifade edebilen bir yazar, konuşmacı, sendikacı, öğretmen, dinlemeyi bilen ve rehber olabilen bir psikolog, mucit, astronot olabilirler.
Bu burcun ünlüleri; Abraham Lincoln, Ajda Pekkan, Barbara Hershey, Bertold Brecht, Boris, Pesternak, Boris Yeltsin, Candan Erçetin, Charles Darwin, Charles Dickens, Clark Gable, Dick Cheney, Franklin Roosevelt, Galileo, Gene Hackman, Humphrey Bogart, Jack Lemmon, John Travolta, Jules Verne, Kim Novak, Mehmet Ali Erbil, Mozart, Nastassia Kinski, Oprah Winfrey, Paris Hilton, Paul Newman, Rauf Denktaş, Ronald Reagan, Shakira, Thomas Edison.
BALIK BURCU (19 Şubat-20 Mart)
Hayal gücü isteyen, yardım, merhamet, özveri gerektiren alanlar onlara göredir. Önsezilerinin güçlü olması insancıl amaçlı mesleklerde başarı yolunu açar. Zengin iç dünyasını yansıtabileceği, duygusal doyum sağlayabileceği konularda çalışmaktan zevk alırlar. Kazanç sağlamak en büyük hedefleri değildir.
Edebiyat, müzik, güzel sanatlar başarılı olabilecekleri dallardır. Müzisyenlik, hikaye, öykü, roman yazmak, şiir ve şarkı sözü yazarlığı, dans, bale, perde, sahne ve ressamlık mutlu olabilecekleri alanlardır.
Doğa severdirler. Suyla ilgili konular, denizci, yüzücü su sporları, ilaç, içki sektörü, kozmetik alanı, moda, parfüm yapımı veya ticareti, ayakkabıcılık, balıkçılıkla ilgili konular yani genelde beşeri konular uğraşı alanları olabilir.
Hassasiyeti ve merhamet gerektiren hastabakıcılık, yaşlılarla ilgilenme, hastalan tarafından sevilen bir doktor, yardım konularında görevli, öğretmen, rahip, rahibe, din görevlileri de genelde balık
burcundan çıkar...
Balık burcunun ünlüleri; Albert Einstein, Antonio Vivaldi, Bruce Willis, Elizabeth Taylor, Frederick Chopin, Gabriel Garcia Marquez, Graham Bell, Jerry Lewis, John Steinbeck, Liza Mineli, Michelangelo, Mikhail Gorbaçov, Montaigne, Osama Bin Laden, Recep Tayyip Erdoğan, Sharon Stone, Victor Hugo.
KOÇ BURCU (21 Mart-19 Nisan)
Önder durumunda olabileceği, peşinden gelecek insanların bulunduğu, emir ve komuta vermeğe müsait meslekler için uygun bir kişidir. Ayrıca cesaret, yenilik, senlik, yaratıcılık, zeka gücü isteyen ve riskli işler için Koç'lar biçilmiş kaftandır.
Askerlik alanları, çeşitli spor dallan, profesyonel sporculuk, izci liderliği, oymak başı, kamp müdürlüğü, araştırma alanları, siyaset, medyanın hareketli, araştırmaya ve buluşlara uygun sahaları, mühendislik, teknisyenlik uygun mesleklerden sayılabilir.
Yetenekli, yaratıcı, enerjik ve başarılı olmayı hedef edinmiş olan koçlar sevdikleri her alanda yükselebilirler. Yeter ki sevsinler.
Bu burcun ünlüleri; Ali Mac Graw, Anthony Perkins, Betle Davis, Claudia Cardinale, Colin Powell, Doris Day, Gregory Peck, Joan Crawford, Johan S.Bach, Joseph Pulitzer, Kadir İnanır, Kofi Annan, Marlon Brando, Maxim Gorky, Norah Jones, Okan Bayülgen, Orhan Veli Kanık, Ömer Şerif, Sakıp Sabancı, Steve McQueen, Vincent Van Gogh.
BOĞA BURCU (20 Nisan-20 Mayıs)
Boğa burcunun özelliği; Ciddiyet, kararlılık ve sebat.. Çalışılan işin para getirmesi ve güvenli olması onlar için çok önemlidir. İşin hareketli ve pasif olması fark etmez ve getirisi onları cezp eder. Sabır, sorumluluk isteyen ciddi işler Boğalar için uygundur.
Sanatsal yetenekleri vardır ve Kuyumculuk, mücevher işleri, saatçilik, heykeltraş, mimarlık, dekoratörlük konularında başarılı olabilirler. Ses güzelliği ve kulak varsa müzik alanı düşünülmelidir.
Ticaret, çiftçilik, banka, borsa işleri, inşaat alanı, emlakçılık ev alım satım işleri boğalar için uygun alanlar.. Ciddi, sabırlı ama toleranslı olmayan yöneticiler de bu burçtan çıkabilir.
Boğa burcu ünlüleri; Adolf Hitler, Al Pacino, Anthony Quinn, Cem Yılmaz, Çaykovski, David Beckham, Fred Astaire, Karl Marx, Katherine Hepburn , Lenin, Rudolph Valentino, Saddam Hüseyin, Salvador Dali, Shirley MacLaine , Sigmund Freud, Tony Blair,
İKİZLER BURCU
(21 Mayıs-21 Haziran)
İkizlerin mesleği masa başına bağımlı olmayan, hareketli, yenilikçi, gezmeye ve öğrenmeye açık işler olmalıdır. Monotonluk sevilmez. Pratik zeka gerektiren, insan ilişkilerinde fırsat verebilen, merakını doyuran ve el becerisi isteyen konular ikizler için birebirdir.
Basın yayın, medya dünyasının çeşitli alanları, muhabir, eleştirmen, konuşmacı, spiker, köşe yazarı, edebiyat alanları, öğretmenlik, gazetecilik bu burcun kapsam alanlarındandır.
Gezgin, pazarlamacı, tezgahtarlık, steno, sekreterlik, bilgisayarla ilgili işler, ticari konular, müşavirlik, politikacılık, avukatlık başarılı alanlarına eklenebilir.
El becerisi isteyen sanat dalları, turizm dalları onlara göredir..
İkizler genellikle tek işle yetinmeyip iki veya fazla işi aynı zamanda götürmede de beceri sahibidirler..
İkizler burcu ünlüleri; Bob Dylan, Brooke Shields, Bülent Ecevit, Clint Eastwood, Dean Martin, George Bush, Henry Kissinger, Jacques Cousteau, John Wayne, Marilyn Monroe, Naomi Campbell, Nicole Kidman, Orhan Pamuk, Richard Wagner, Salman Rüşdi, Tom Jones, Tony Curtis, Venüs Williams.
YENGEÇ BURCU
(22 Haziran-22 Temmuz)
Koruma, bakına, muhafaza etme gerektiren işler, para biriktirme, çoğaltma ile ilgili konular, yani bankacılık, portföy yöneticiliği Yengeçler için ideal çalışma alanlarıdır. Duygusal iniş çıkışları bu alanda onlara yardım eder.
Toplumla ilgili çalışmalar, annelik, çocuk bakımı ile işler, yuva idareciliği, geri zekalı çocuklarla ilgilenmek, ev işleri, hastabakıcılık, hemşirelik, aşçılık, lokanta işletmeciliği, otel işleri ve yöneticilik, antikacılık, değerli eserleri koruma, kütüphanecilik, çiçekçilik, bahçe işleri uygun mesleklerdir.
Taklit, komedi, rol yapmada yeteneklidirler. Sezgisel ve duygusal yönlen perde, sahne gibi alanlarda da başarılı olmalarına fırsat verir . Şairlik, senaristlik ve yazarlık da vardır onlarda.
Yengeç burcunun ünlüleri; Barbara Cartland, Büyük İskender, Carl Lewis, Cat Stevens, Dalai Lama, Deniz Baykal, Ernest Hemingway, George Orwell, George W. Bush, Gina Lollobrigida, Harrison Ford, Jean Jacques Rousseau, Kafka, La Fontaine, Mel Brooks, Meryl Streep, Natalie Wood, Pablo Neruda, Rembrandt, Ringo Star, Sezen Aksu, Tom Cruise, Tom Hanks, Yul Brynner.
ASLAN BURCU (23 Temmuz- 22 Ağustos)
Dikkat çekebilecekleri, kendilerini gösterebilecekleri, organize edip idare edebilecekleri çalışma alanları onlara göredir. Lider ve yönetici bir burçtur. Çabuk kavrama, yaratma, kolay karar verip uygulama özellikleri bu alanda onları yükseltir. Cesaret, güç, dayanıklılık, canlılık isteyen ve ün getirecek meslekler Aslanlar’a biçilmiş kaftandır.
Kurallara zorunlu olarak uymak, emir olmak, yönlendirilmek hiç hoşlarına gitmez. Çok zirvede bir meslek olmasa da keyfince çalışabileceği bir iş olması yeterlidir. Zaten onlar hangi işe sahip çıksalar onu mutlaka değerli hale getireceklerdir.
Müdür, direktör, komutan, organizatör, yönetim kurulu başkanlığı, müfettişlik, öğretmenlik, okul. otel. lokanta, eğlence yeri ve benzeri işyerlerinin işletmeciliği uygun mesleklerdir. Piyango, toto, kumarhaneler, eğlence tertip etme gibi uğraşılarda ilgi alanları arasında olup şans oyunlarını denerler.
Sahne, perde, müzik alanı, modacılık, reklamcılık, ticaret, temsilciliği, dekorasyon, süsleme ile ilgili çeşitli dallar mimarlık, kuyumculuk, heykeltraşlık ve ressamlık onların alanlarına girer..
Aslan burcunun ünlüleri; Alexandre Dumas, Alfred Hitchcock, Arnold Schwarzenegger, Bill Clinton, Dustin Hoffman, Fidel Castro, Jennifer Lopez, Louis Armstrong, Madonna, Mata Hari, Mussolini, Napolyon, Neil Armstrong, Robert De Niro, Simon Peres, Whitney Houston.
BAŞAK BURCU (23 Ağustos-22 Eylül)
Detaylara inmeyi, ayrıntılarla uğraşmayı gerektiren ve titizlik isteyen iş alanları Başak’lara göredir.. Şikayet etmeden, yorulduklarını anlamadan, en mükemmeli yakalamak için didinir dururlar. Başkaları için “gereksiz” değerlendirilen bazı konular da onların ısrarlı çaba alanlarıdır.
Araştırma alanları; tıbbın çeşitli dalları, biyokimya, öğretmenlik, hemşire, psikolog, sağlıkla ilgili çeşitli hizmetler, garsonluk, temizlik işlen uygun mesleklerdir.
Hesap işleri, muhasebe, sekreterlik, eleştirmen, gözlemcilik, kütüphanecilik, arşiv işlen, tarihçi, bulmaca hazırlama, güldürü yazarı veya komedyenlik onların başarı sağlayabileceği alanlar.
Moda dünyasında da yerleri vardır. Mankenlik, fotomodellik, konfeksiyon, desinatörlük meslekleri de Başak’lara uygundur.
Başak burcunun ünlüleri; Agatha Christie, Ahmet Necdet Sezer, Cameron Diaz, Claudia Schiffer, Fatih Terim, Goethe, Greta Gabro, Hakan Şükür, Ingrid Bergman, Ivan Pavlov, Keanu Reeves, Leo Tolstoy, Michael Jackson, Peter Sellers, Raquel Welch, Sean Connery, Sophia Loren, Yaser Arafat.
TERAZİ BURCU (23 Eylül-22 Ekim)
Denge ve adaletin gerekliği her alanda önemli rolleri vardır. Güzel sanatlar ve müzik denilince de akla Teraziler gelmelidir.
Kararlı olmayı başarabilir, tembelliği yenebilir ve yalandan kaçınırsa başarılı olur. Ortak çalışmalar için de tercih edilen kişilerdir. Ortaklıkları genellikle verimli olur.
Sanatçı, şair, müzisyen, heykeltraş, mimar, eksperlik, güzellikle ilgili konular, kozmetik sanayi, kuaförlük, berberlik, makyaj uzmanlığı, giyim, moda ve tekstil alanları, estetik, güzellik uzmanlığı da ideal mesleklerdir.
Ticaret yapabilecek özelliklere de sahiptirler. Avukat, hâkim, diplomat, siyaset alanı, politika, sosyal uzmanlık başarılı olabilecekleri meslekler arasındadır.
Terazi burcunun ünlüleri; Alfred Nobel, Bob Geldof, Brigitte Bardot, Christopher Reeve, D. Eisenhower, Eminem, Giuseppe Verdi, Hülya Avşar, Ivan Pavlov, Jimmy Carter, Julio Iglesias, Konfiçyus, Mahatma Gandi, Margaret Thatcher, Mario Puzo, Michael Douglas , Nietzsche, Oscar Wilde, Tarkan, Turgut Özal, Vladimir Putin.
AKREP BURCU
(23 Ekim-22 Kasım)
İncelemeye uygun, kapsamlı ve gizemli konular onlara göredir. Analizci özellikleri seçtikleri konuda zirveye çıkmalarına yardım eder. Üstün körü şeyler onları tatmin etmez. Yapınca tam yapmaktan veya hiç yapmamaktan yanadırlar.
Matematik, tıp alanı ve özellikle operatörlük, madencilik, arkeoloji, antropoloji, kimya, fizik konuları ile ilgili işlere uygundurlar. Bilim adamı, araştırmacılar, ruhsal çözümlemeler, , psikanalistler Akrepler, içinden çıkar.
Gizlilik, takip gerektiren işler, dedektif, polis, askerlik alanları, astroloji, gibi sezgi desteği isteyen konular, büyü, fal, medyumluk ilgi alanlarıdır. Politikacılık, medya sektörü uygun alanlardır.
Yeraltı, mağaralar, yanardağ konuları ilgi alanlarıdır. Ayrıca çok güçlü, kariyer edinmiş, profesyonel ve kendine özgü sanatçılar da Akrep burcu insanlarından sıkça çıkar. Seçtikleri her meslekte bir şekilde kendilerinden bahsettirmeyi becerirler.
Akrep burcunun ünlüleri; Abdullah Gül, Albert Camus, Bill Gates, Burt Lancaster, Calvin Klein, Charles Bronson, Charles de Gaulle, D. Erasmus, Demi Moore, Dr. Christian Barnard, F. Mitterand, Hadise, Hillary Clinton, Indira Gandhi, Ivan Turgenev, Jodie Foster, Madam Curie, Maradona, Nazım Hikmet, Necmettin Erbakan, Pablo Picasso, Robert Kennedy, Rock Hudson, Süleyman Demirel, Tatum O’Neal, Tanju Çolak, Voltaire.
YAY BURCU (22 Kasım-21 Aralık)
Hedeflerine iyi odaklanmalıdırlar.
Aksi halde daldan dala konar, mutlu bir çalışma hayatı olmaz. İleri görüşü, yeniliği gerektiren, enerjisini kullanabileceği fikirsel ve bedensel hareketliliğe müsait, özgürlüğünü kısıtlamayacak, seyahat edbileceği ve meslekler Yay'lara uygundur.
Sporun çeşitli dalları, voleybol, futbol veya hayvanlarla yapılan sporlardan at biniciliğine meyil verir. Spor koçluğu onlara uyar.
Eğitim alanı, öğretim görevlisi, öğrencilerin sevgisini kazanabilecek öğretmen, profesör, araştırmacı, din, felsefe bilimi konularında öğrenen ve öğreten kişi olabilir. Hosteslik de Yay’a uyar. Konuşma ve kalem kullanabilme yeteneği sayesinde sosyal yöneticilik, ticaret, basın, yayım alanı, oyun, mizah, fıkra yazarlığı ve siyaset için de uygun kişilerdir.
Gezgin, seyyah, din görevlisi, papaz gibi kişiler de Yay'lar arasında sıkça görülür. Yay burcunun ünlüleri; Augusto Pinochet, Aziz Nesin, Beethoven, Brad Pitt, Britney Spears, Bruce Lee, David Carradine, Frank Sinatra, Jane Fonda, John F. Kennedy, Kim Bassinger, Kirk Douglas, Mark Twain, Nostradamus, Sinead O’Connor, Tina Turner, Winston Churchill.

Burçlara göre Evlilik

Koç burcu ve evlilik
Hayatınıza inanılmaz bir hareket getirip renk katabilir. Eğer bu burçtan biriyle uzun süreli mutlu bir birliktelik yaşamayı planlıyorsanız, her an herşeye hazır olmalısınız. Rutin bir ilişki beklemek büyük bir hata olur. Pek çok erkek, Koç kadınını elde tutmayı çok zor görür. Bu burcun kadınları onur ve güç ararlar ama biraz da uysallık beklerler; çünkü üstlerinde hakimiyet kurulmaya çalışmasından hoşlanmazlar. Eğer bu kişilikte bir erkekseniz hiç düşünmeden bir Koç kadınıyla evlenebilirsiniz. Evlilik hayatınız çok renkli olur!
Boğa burcu ve evlilik
Boğa kadını ve erkeği genelde büyük düğünleri tercih ederler. Evlilik kararı Boğa burcu insanı için çok güç verilen bir karardır. Öncellikle ilişkiden tam anlamıyla emin olması gerekir. Bu zor kararı aldıktan sonra her şeyi en ince ayrıntısıyla planlayarak, uygulamaya koyarlar. Gösterişli ve detaylarla süslenmiş bir düğün isterler. Evliliğin ilk zamanlarından sonra Boğa erkeği, eşini tamamen sahiplenir. Eğer sadık ve güvenilir Boğa erkeği ile evlenirseniz her türlü ihtiyacınızın karşılığına emin olabilirsiniz. Boğa kadını için öncellikle iş hayatı gelir. Kariyer onlar için büyük önem taşır. Daha sonra bir aile isterler. Aslında sevgi dolu, ideal eşlerdir. Çocuk sahibi olduktan sonra ise evcimen, iyi bir anne olurlar.
İkizler burcu ve evlilik
Her ortama kolayca adapte olduğundan iyi bir eştir. İhtiyaçlarını önemseyen ve onunla aynı hayat tarzını paylaşan bir eş ile çok mutlu olurlar. İkizler burcu ile balıklama bir evlilik doğru olmaz. Böylesi bir bağdan önce bir kaç yıl beraber yaşamakta fayda var. Bu onların kendilerini hazır hissetmeleri açısından önemli bir zamandır. Böylece hayatının aşkı olarak düşündüğü insanı daha yakından tanıma imkanı bulur, uzun vadede bir birlikteliğin nasıl olacağı konusunda fikir sahibi olabilirler. Eğer İkizler kadını ile evlenecek olursanız, kabiliyetli ve hamarat bir eşiniz olacak demektir. İkizler erkeği için başlangıçta herşey çok güç olsada, bir kez karar verdiği zaman çok iyi bir koca olabilir. İkizlerle evlilik destekleyici, hayat dolu ve zevklidir.
Yengeç burcu ve evlilik
Yengeç burcu çok evcimendir. Düzenli bir ilişki ve aile özlemi çekerler. Aile onlar için dünyanın en önemli kavramıdır, bu kuruma değer verir ve korurlar. Eğer evliliklerinde bir problem varsa inatla onu çözmeye çalışırlar.
Aslan burcu ve evlilik
Aslan burcu için kontrol etmek önemlidir. Bazı insanlar için bunun sakıncası olmayabilir ama bağımsızlığına düşkün ve otoriter insanlar için ciddi bir problem oluşturur. Aslında aslanın egemenliği altına girmeden ayakta durabilen bir insan, onun için çok daha faydalı olacaktır. Durum ne olursa olsun, onunla evliliğin aynı zamanda renkli ve romantik geçeceğine de emin olabilirsiniz. Aslan kadını, tapılırcasına sevilmek ister. İhmal edildiğini düşünürse hayal kırıklığına uğrar. Eşinin her zaman arkasındadır ve ona iş hayatı başta olmak üzere, her alanda gereken desteği verir.
Başak burcu ve evlilik

Başaklar, evlenerek belli bir düzenin olmasını ister. Maddiyat onlar için çok önemlidir. Evlenmeden önce faturaları ödeyebileceğinden emin olmak ister. Evini rahatça döndürebilecek kadar parası olmalıdır. Hem kadını ve hemde erkeği, birbirlerini eleştirmeye, dırdır etmeye eğilimli insanlardır. Bu, partnerinin güvenini kırmak açısından negatif bir etkidir. Başak erkeği, bir problem olduğu zaman işleri yoluna koymak için elinden geleni yapar. Ancak bu sorunlar üzerinde bir uzlaşmaya varılamadığı taktirde kısa bir ara vermek etkili olacaktır. Başak burcu insanları düzenli, organizasyon yeteneği kuvvetli kişilerdir. Eşlerini desteklemekten mutluluk duyarlar.
Terazi burcu ve evlilik
Kararsız Terazi’lerin evlenme kararı alması kolay olmaz. İlişkinin zamanla oturduğunu hissettiklerinde rahatlayacak ve karar vermeleri kolaylaşacaktır. Kendilerini güvende hissetmezlerse ona aşkınızda dürüst olduğunuzu hissettirmeniz gerekebilir. Bazen hiç olmayacak konularda kavga çıkartarak aşkınızı test ederler. Ama bir kere güvenirlerse evlenmeye karar verirler ve ilişkinin mutlu bir şekilde sürmesi için ellerinden gelen her türlü gayreti gösterirler. Terazi erkeği ve kadını, aşık oldukları zaman kendilerini eşlerine adarlar.
Akrep burcu ve evlilik
Pek çoğu kendi bahçesinde özgürce oynayabilmek ister. Seksüel uyum onun için çok önemlidir. Onun parmağına bir kere evlilik halkası takabilirseniz işler tamamen değişir. Pek çoğu bu durumda ilgili, dikkatli, sevgi dolu ve her durumda eşini başarısı için destekleyen bir eş olurlar. İlişkide gerçekten güven hissetmezlerse çok kıskanç olurlar. Eşlerinin güven dolu bir ortam yaratmasını beklerler. Yay burçları herzaman evliliğini korumak için elinden geleni yaparlar. Yıllar geçtikçe bu bağ daha güçlenir.
Yay burcu ve evlilik
Yay burcu için evlilik, duygusal bir macera ve keşiftir. Bu heyecanın bittiği yerde problemler oluşmaya başlayabilir. Sadakatte güvenilir sayılmazlar. Her işi birlikte yapmaktan çok, eşlerini başka ilgi alanları bulmaya teşvik ederler; fakat bu, çoğu zaman kıskançlık krizlerine yol açabilir. Yay kadınları, çocuk sahibi olmayı severler. Eşlerine bağımlı olmaktan hoşlanmaz, kişiliklerinden taviz vermezler. Yay erkekleri ise doğru kadını buldukları taktirde soluğu evlilik masasında alırlar.
Oğlak burcu ve evlilik
Oğlak için nikah masasına oturmak hiç kolay değilidir. Herşeyin yolunda olması bekler ve partnerinin, evlilik kurumunun her detayına önem göstermesini ister. Evlilik onlar için ölene dek yaşanacak bir beraberliğin başlangıcıdır. Maddi konulara dikkat ederler. Özel yaşamı ve iş yaşamı arasında denge kurarak ailesine gereken vakti ayırabilmek isterler. Oğlak, duygusal olarak su burçları ile başarılıdır.
Kova burcu ve evlilik
Korkularından, endişelerinden kurtulabildikleri anda evlenmeye karar verirler. Kova burcu insanı sadık ve azimlidir. Gereken özgürlüğü eşlerine sunar, baskı olmaksızın destekleyici ve sevgi dolu bir eş olmaya özen gösterirler. Eğer onlara da bu haklar tanınmaz, özgürlükleri kısıtlanırsa evliliklerinde problem çıkabilir. Kendilerini güvende hissetmek isterler ve sadece gerçek bir hayat arkadaşı bunu ona hissettirebilir. Evliliklerinde değişim arar ve yeni ilgi alanları bulmaya devam ederler. Eğer sosyal hayatları etkilenirse problem çıkabilir, çünkü tüm vaktini sadece bir kişiyle geçirmekten hoşlanmazlar.
Balık burcu ve evlilik
Balık, eşi ile birlikte rüyalarını gerçekleştirmek ister. Balık için balayı asla bitmez, şefkat dolu, rüya gibi bir evlilikleri olur. Bazı balıklar ise evliliklerinde bir süre sonra ilk günlere özlem duymaya başlar, gerçekler dünyalarına bomba gibi iner. Balık kadınınları eşlerinin ihtiyaçlarına önem gösterir. Şefkatli bir annedirler. Ailesiyle birlikte olmaktan zevk alırlar. Balık erkeği ise çok duygusal ama çocuklarına ve eşlerine karşı çok destekleyicidir.
Burclara göre hediye secimi

KOÇ BAYANINA HEDİYE SEÇİMİ
Koç burcu vücutta başı yönetir. Koç kadınına saçları için hoş aksesuarlar, şapka veya bere alabilirsiniz. Güzellik salonundan makyaj veya yüz bakımı yaptırması için hediye çeki verebilirsiniz. Makyaj ve cilt bakım ürünlerine bayılacaktır.
Heyecan duygusunu tatmin etmesi için yarış bisikleti ya da roller-blade, paten alabilirsiniz; hızlı sporlardan büyük zevk alır. İyi bir poker oyuncusu olabilir; iskambil kağıtları hoşuna gidecektir. Büyük ve gerçek doğa olaylarının yer aldığı, örneğin kasırga ya da hortumla ilgili belgesel film video kaset ya da DVD alabilirsiniz.
İlgi çekmeye bayılan Koç kadınına kalabalık bir sürpriz parti düzenleyebilirsiniz. Acılı ve baharatlı yiyecekleri sevebilir; bol baharatlı soslar ve cipsler hazırlayabilirsiniz. Mücevher almak istiyorsanız, en sevdiği taş pırlantadır; minik küpeler ya da pırlanta taşlı bir yüzük çok hoşuna gidecektir. İpek veya saten seksi iç çamaşırlarına bayılır; en favori renkleri parlak kırmızı ya da pembe tonlarıdır.

KOÇ ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ
Saat vücut geliştirme ekipmanları kayak takımı şapka güneş gözlüğü  cappucino makinesi dijital kamera spor karşılaşması biletleri  discman bulmaca klavuz hobi kitapları bilgisayar oyunları

BOĞA KADININA HEDİYE SEÇİMİ
Venüs tarafından yönetilen Boğa kadını parfüme hiçbir zaman doymaz; ona rahatlıkla parfüm hediye edebilirsiniz. Güzel kokulu vücut losyonları ve pudra seti alabilirsiniz. Bir sepet dolusu menekşe veya kristal bir vazo içinde leylaklar gönderebilirsiniz. Mutfağı için minik sepetler içinde yetiştirebileceği ve yemeklerde kullanabileceği otlar hazırlayabilirsiniz. Fidanlık veya çiçekçiden hediye çeki ya da aylık üyelik alabilirsiniz. Güzellik salonundan bir günlük hediye çeki onu çok memnun edecektir.
Kıyafet almak isterseniz doğal kumaşları tercih etmelisiniz. En kaliteli pamukludan beyaz bir gecelik seçebilirsiniz. Teni çok duyarlıdır; şık davetlerde giyebileceği siyah kadife bir gece elbisesi ya da parlak bir el çantası alabilirsiniz.
Aynı zamanda kaşmir, angora gibi tene batmayan yumuşak dokulu atkı, eldiven seti çok hoşuna gidecektir. Boğa burcu, insan vücudunda boynu temsil eder, ona inci kolye hediye edebilirsiniz. Mücevher almak istiyorsanız, favorisi zümrüttür.

BOĞA ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ
Traş losyonu  aftershave  çikolata  bir masaj  deri cüzdan  traş takımı  şampanya  barbekü  tohum  sanat aktiviteleri için bilet  iyi bir restauranda yemek  şarap tatma dersleri  kravat  deri ceket  kaliteli bir şarap  bahçe malzemeleri  hazine bonosu ya da devlet tahvili

İKİZLER KADININA HEDİYE SEÇİMİ 
İkizler kadını sürekli haberleşmek ister; ona şık bir kalem seti ya da cep telefonu, faks, bilgisayar gibi insanlarla sürekli iletişim içinde olmasını sağlayan şeylere bayılır.
İkizler kadını yeni aksesuarlarla dış görüntüsünü değiştirmeyi sever; ona takı ve küçük bir deri sırt çantası alabilirsiniz. Sık seyahat ettiği için yeni bir bavula her zaman ihtiyacı olabilir.
Tekerlekli bir bavul ya da hafta sonu seyahatlerinde kullanacağı zarif bir çanta çok işine yarayacaktır.
İkizler kadını aynı anda birkaç şey birden yapmayı sevdiği için ona çalışırken müzik dinleyebileceği bir portatif CD ya da MP3 çalar veya radyo hediye edebilirsiniz.
Kitabını yolculuklarda ya da yatağında gece yanındaki kişi uyurken okuyabilmesi için pilli minik okuma lambasına bayılacaktır. Yazmayı seven İkizlere kilitli şık bir günlük defteri ile çok mutlu olacaktır.

İKİZLER ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ
 Kitaplar   dergi abonelikleri   kitap evleri aboneliği ve üyeliği   yüzük   gömlek   süveter   mont   kalem   ajanda   DVD ler   adres telefon rehberi   saat   cep telefonu internet erişimi   uçuş dersleri   bilgisayar yazılım programı   balonla şehir turu.

YENGEÇ KADININA HEDİYE SEÇİMİ 
Duygusal Yengeç kadını ona alacağınız bir şiir kitabına bayılacaktır. Daha da iyisi parşomen kağıt üzerine dolmakalem ile bir şiir yazıp veya kopya edip hediye ederseniz, hayatının sonuna kadar saklayacaktır.
İnci ve gümüş bu burç tarafından yönetilir ve her ikisi de onun narin ve şeffaf cildinde harika durur. İnci alacaksanız alabileceğiniz en kaliteli doğal incileri almalısınız.
Gecelik almayı düşünürseniz, inci beyazı ya da gümüş grisi dantel süslemeli ipek veya saten gecelik almalısınız. Onun için en kaliteli güzellik salonu veya berberden, makyaj ve saç için randevu alabilirsiniz.
Beyaz güller, gardenyalar ya da beyaz çiçekleri olan ev ve bahçe bitkileri yollayabilirsiniz. Yengeç insanının ahçılığı meşhurdur, harika yemekler pişirir.
Mutfağı için şık tencere ve tava takım, biftek bıçağı, ahşap salata seti, wok çin tavası, espresso-cappuccino kahve makinası, çaydanlık takımı gibi hediyeler hoşuna gidecektir. Evinin renkleri ile uyumlu kaliteli nevresim takımı ya da Amerikan servisleri alabilirsiniz.
Yengeç kadını çok romantikdir; gümüş veya camdan yapılmış şamdanlara bayılacaktır. El yapımı hemen hemen her türlü şey çok hoşuna gider.

YENGEÇ ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ
Çikolata  kitaplar  ev eşyaları  fotoğraf albümü  yiyecek sepeti  günlük  ajanda  yemek kitabı  barbekü  aile ağacı softwarei  DVD üyeliği  tropikal akvaryum  günlük  deri ayakkabı.

ASLAN KADININA HEDİYE SEÇİMİ 
Ona ne alırsanız alın, paranızın yettiği en sofistike ve en iyi hediyeyi almalısınız. Siyah bir gece elbisesi ya da dore örgü bir bluz alabilirsiniz. İpek ve saten iç çamaşırlarına özellikle markası “La Perla” olursa bayılacaktır. Kostümlü şık bir baloya iki bilet tam ona göre bir hediye olacaktır. Aslan kadınına iki düzine kırmızı gül yollayın.
Şık ambalajı ile ithal bir kutu çikolata ya da bir sepet dolusu ithal peynir, çay, reçel ve kurabiye kombinasyonu hoşuna gidecektir.
Aslan dikkat çekmeye bayılır; ona kendi seçeceği kaliteli marka pahalı bir güneş gözlüğü alabilirsiniz. Kova burcunun tersine kürk giymeye bayılır, yakası kürklü bir ceket bile onu memnun eder.
Şık bir ipek eşarp -mutlaka Hermes ya da Chanel olmalı-, parfüm için kristal bir şişe, pudrası için altın kaplama bir kutu veya pahalı bir dolmakalem seti hediye edebilirsiniz.
Çalışırken müzik dinlemeyi seven Aslan insanına ofisi için minik bir müzik seti alabilirsiniz.
Mücevher alacaksanız kolye ve küpe takım ya da pırlanta taşlı bir bilezik seçebilirsiniz. Favori taşı yakuttur.

ASLAN ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ
 Lotaryalar   yüksek kaliteli saatler   şampanya   marka kıyafetler   deri evrak çantası   opera ve tiyatro sezon bileteleri   çeşitli sanat eserleri   şarap kursları   yıllanmış şaraplar   gourmet restorantlara giriş  süslü kol düğmeleri   kaliteli kol saat


BAŞAK KADININA HEDİYE SEÇİMİ 
Başak kadını elleriyle çalışmaktan zevk alır. Ona bir aylık piyano dersi ya da pek çok özelliği olan portatif bir dikiş makinası alabilirsiniz.
Ofisinde uzun saatler geçirdiği için çalışma masası için özgün bir aksesuar iyi bir seçimdir.
Bilgisayarı yoksa, ya da yenilemeyi düşünüyorsa, bilgisayar mükemmel bir hediye olacaktır. Başak iletişimci bir burç olduğundan sanal ortam tam ona göredir.
Onun için bir senelik İnternet aboneliği satın alabilirsiniz. Formunu korumayı seven Başak kadınına bir spor klubünden özel bir çalıştırıcı ile on saatlik ders sağlayabilirsiniz. Evinde spor yapması için alacağınız bir kondisyon aleti de çok işine yarayacaktır.
Mücevher alacaksanız; Başak burcunun taşı yeşimdir. Yeşim taşından bir kolye ya da yüzük ona uğur getirebilir. Burcu minik desen ve baskıları yönetir; siyah paltosunu renklendirecek renkli ipek bir eşarp ya da zarif bir şal alabilirsiniz.
Ona kazak almayı düşünüyorsanız tercihi nötr renklerdir; seçiminiz kaşmir, angora ya da ipekten yana olsun. Klasik beyaz bir gömlek -en kaliteli pamuklu veya ipek kumaştan- her zaman favorisidir.
Titiz Başak kadınına beyaz bir bornoz verebilirsiniz. Klasik tarzdan hoşlanan Başak burcuna deri bir portfolyo, ajanda ya da iş çantası hediye edebilirsiniz. Başak burcu aynı zamanda çok dakiktir, klasik bir kol saati ya da iş yerinde masasına koyabileceği bir saat çok işine yarayacaktır.

BAŞAK ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ
 spor salonu üyeliği   masaj   bonolar tahviller   cüzdan   evcil hayvan   egzersiz bisikleti   ajanda tenis dersleri   hayvanat bahçelerine free giriş   tohum   kaliteli şarap   hesap makinesi.

TERAZİ KADININA HEDİYE SEÇİMİ 
Terazi kadınının en favori hediyesi kaliteli mücevherdir. Ona opal bir yüzük ya da safir bir kolye alabilirsiniz. Terazi kadının sosyal yaşamı çok hareketlidir.
Küçük bir gece çantası, şal ya da topuklu gece ayakkabıları alırsanız sık sık kullanacağından emin olabilirsiniz. Terazi parfüm ve parfümlü vücut losyonlarını çekiciliğinin bir parçası olarak kullanır; hiçbir zaman fazla gelmeyecektir.
Aynı şekilde ipekli seksi iç çamaşırlarından da vazgeçemez. Şampanya rengi ipek bir gecelik hoşuna gidecektir. Burcu güzellik ve zerafet gezegeni Venüs tarafından yönetildiğinden doğal olarak taze çiçeklere bayılır.
Terazi kadını evi için yeni bir aksesuardan çok hoşlanacaktır. Terazi’nin metali bakırdır.
Bu herhangi bakır bir eşya, zarif bir saat ya da duvara asabileceği bakır kenarlı bir ayna olabilir. Taze güllerini koyabileceği şık bir kristal vazo tam ona göre bir hediye olacaktır. İnsanlarla çok ilgilidir, eğer ona kitap almaya karar verirseniz biyografi türü bir kitap seçmelisiniz. İnternette chat yapmaya bayılabilir onun için bir senelik İnternet erişimi alabilirsiniz.

TERAZİ ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ
Çikolatalar  kitaplar  dergi abonelikleri  masaj yada spor salonu üyeliği  özgün kıyafetler  cüzdan  resim  hoş bir kalem  resim çerçevesi  ünlü birisinin biyografisi  balonla seyahat  traş takımı  kaliteli bir takım elbise  kitap

AKREP KADININA HEDİYE SEÇİMİ 
Akrep kadını iyi dikilmiş, klasik kesimli giysilerden hoşlanır. Ona, birçok yere rahatlıkla giyebileceği siyah bir elbise ya da -şanslı rengi- bordo bir gömlek alabilirsiniz.
Klasik bir trençkot, şık bir şemsiye veya sonsuza dek kullanabileceği kaliteli bir deri çanta alabilirsiniz. Çalışıyorsa, deri bir evrak çantası çok işine yarayacaktır.
Geceleri sık çıkan biri ise güvenliği için çantasında taşıyacağı özel bir alarm, anahtarlarını görebilmesi için minik bir el feneri veya en küçük boy cep telefonu hediye edebilirsiniz.
Mahremiyetine çok düşkün ve bireysel olan Akrep kadınına isminin baş harfleri yazılı masa üstü aksesuarları verebilirsiniz.
Siyah, ten ve mürdüm eriğinden parlak kırmızıya kadar çeşitli renklerdeki seksi, dantelli iç çamaşırlarına bayılır. Akrep kadını gerçek anlamda bir dişidir; sivri topuklu ayakkabı, push-up sütyen, jartiyer ve dantelli siyah çoraptan hoşlanır.
Bir su burcu olarak parfüme hiçbir zaman doymaz; mutlaka en iyisini almalısınız.

AKREP ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİM
aftershave gizemli kitaplar polisiye romanlar ajanda ”Civilization Oyunu” araştırma kitapları uluslararası casus araştırmaları astrolojik yıldız araştırmaları küçük bir tekne astronomi kitapları ipek boxer akvaryum strateji oyunları voleybol topu.

YAY KADININA HEDİYE SEÇİMİ 
Hareketli ve atletik Yay kadınına spor salonu için üyelik ya da egzersiz video kasetleri hediye edebilirsiniz.
Yeni sporlar öğrenmek isteyebilir; binicilik, karate veya herhangi bir spor dalında ders almasını sağlayabilirsiniz.
Aslında her konuda yeni şeyler öğrenmeyi sevdiğinden onun ilgisini çekecek birçok konuda örneğin İtalyancadan, Çin yemeğine kadar herhangi bir konuda ders ayarlayabilirsiniz.
Giysi olarak konforlu ve rahat spor kıyafetleri tercih eder. Seyahat etmeyi seven Yay kadınına kullanışlı, katlanan bir bavul ya da pasaportu için kaliteli deri bir cüzdan alabilirsiniz. Oldukça moderndir; dijital video kamera iyi bir hediye olacaktır.
Yönünü bulmasına yardımcı olacak spor bir saat, bir çift bot ya da spor ayakkabıları onu çok mutlu edecektir.
Oldukça zeki olan Yay kadınına eğer bir kitap alacaksanız daha sonra üzerinde tartışabileceğiniz ilginç ve derin bir konu seçmelisiniz. Burcun uğurlu taşı firuzedir.
Firuzeden yapılmış ilginç bir takı alabilirsiniz. Hayvanları çok seven Yay’a kedi ya da köpek yavrusu hediye edebilirsiniz.

YAY ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ
Dürbün kamp çantası kamp çadırı lotaryalar trekking botu teleskop atlas mizah kitapları stand-up biletleri şehir turu meditasyon kursu budizm kitapları coğrafya dergileri aboneliği kemer.

OĞLAK KADININA HEDİYE SEÇİMİ
Oğlak kadınına krem ya da yumuşak pastel renklerinde kaşmir, angora bluz veya takım alabilirsiniz.
Soğuk kış gecelerinde ayaklarını sıcak tutması için yumuşak terlikler seçebilirsiniz. Oğlak burcu geçmişe çok önem verdiği için, ona eski bir takı ya da çok klasik inci ya da pırlanta küpeler hediye edebilirsiniz.
Antikalara bayılır. Eski tip işlemeli bir yatak örtüsü ve yanında dantel kenarlı yastık kılıfları alabilirsiniz. Takılarını koyması için antika bir kutu seçebilirsiniz.
Ünlü ressamların reprodüksiyonları da hoşuna gidecektir. 1950’lerin çizgisinde bir radyo bulabilirseniz harika bir hediye olacaktır.
Kariyerine düşkün Oğlak kadınına şık bir evrak çantası, ajanda gibi şeyler alabilirsiniz. Parfüm alacaksanız klasik Fransız kokularını tercih etmelisiniz.

OĞLAK ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ
traş losyonu  kahverengi deri evrak çantası  hoş bir cüzdan  şampanya  tenis raketi  finansal software  takım elbise ve kravat  güzel bir şişe şarap  salon dansları kursu  country klup üyeliği  tahvil ve hazine bonosu  iş yeri için şık bir duvar saati

KOVA KADININA HEDİYE SEÇİMİ 
Kova kadını son derece moderndir ve Kova erkeği gibi elektrikle çalışan aletlere bayılır. Ona bir CD çalar ya da dijital video kamera alabilirsiniz.
Kova burcu astrolojinin yöneticisidir. Ona astroloji ile ilgili kitaplar alabilir ya da yıldız haritasını çıkartırabilirsiniz.
Kova aynı zamanda arkadaşlığı yönetir, birlikte çekilmiş resimlerinizi koyacağınız gümüş bir resim çerçevesi iyi bir hediye olacaktır. Arkadaşlarının doğum günlerini işaretleyebileceği güzel bir takvim alabilirsiniz.
Kristal hoşuna gider, kristal taşlı bir kolye seçebilirsiniz. Giysi alacaksanız en son moda olanlarını tercih etmelisiniz.
En uğurlu renkleri çivit mavisi, fuşya, kurşuni gridir. Ona bir güzellik salonundan aromaterapi masaj seansı hediye edebilirsiniz.

KOVA ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ

.dergi kitap aboneliği  teknolojik aletler  dalış saati  müzik CD leri  scuba diving kursları  çoraplar  discman  yoga dersleri  bilim kurgu kitapları  rüzgar sörfü dersleri  ınternet erişimi  cep telefonu  kişilik testi  dağcılık ekipmanları

BALIK KADININA HEDİYE SEÇİMİ 
Balık kadınına klasik aşk şiirleri, aşk romanları, felsefe, fotoğrafçılık ya da sanatla ilgili kitaplar hediye edebilirsiniz.
Kar beyazı ipek gecelik, pijama veya sabahlıkla onu şımartın. Pastel tonlarında dantelli iç çamaşırı ya da takımı alabilirsiniz.
En favori renk menekşedir; ona bu renk ametist taştan yapılmış bir takı verebilirsiniz. Romantik Balık kadını yumuşak kokulu mumlara bayılır.
Sevdiği parfümün banyo sabununu, vücut losyonunu alabilir, bulabildiğiniz en kaliteli banyo havluları ile birlikte hediye edebilirsiniz. Sevdiği kişinin resmini başucuna koyabilmesi için güzel bir gümüş resim çerçevesi iyi bir seçim olacaktır.
Balık burcu rüyaları ve uykuyu temsil eder, ona paranızın yettiği en kaliteli kuş tüyü yastıkları alabilirsiniz. Kuş tüyü yorgan ya da çarşaf takımları da olabilir. Kaliteli şık çarşaf takımı alabilirsiniz.
Onu rahatlatacak new-age müzik kaset veya CD’leri seçebilirsiniz. Fotoğraf makinesi, polaroid kamera veya dijital video kamera hediye edebilirsiniz. Fotoğraf hobisi varsa yeni aksesuarlar alabilirsiniz.

BALIK ERKEĞİNE HEDİYE SEÇİMİ
Traş losyonu  kaliteli parfüm  kombine sinema biletleri  ayakkabı  rahat çoraplar  enstrümanlar  kaliteli şarap  masaj  Sheakspeare’in tüm eserleri  sanatsal filmler  akvaryum  tropik balık  resim seti.

Burclara Göre Tatil

Koç Burcu ve Tatil
Koç insanı için tatil demek, heyecanlı yeni olaylarla gücünü ve dayanıklılığını ölçmek ya da daha önce hiç yapmadığı şeyleri yapmak demektir. Koç diğer burçların aksine tatilinde günlük hayatından çok farklı şeyler yaşamak ister. Koç burcu macera ve keşifleri temsil ettiğinden tatilinde dağcılık, rafting, yamaç paraşütü gibi sporlar yapmayı tercih eder. Doğaya karşı kendi gücünü test edebileceği bir kamp tatili ona iyi gelecektir.  Koç burcu ilk defa gittiği yerlerde çok eğlenir. Bu yüzden tatil için hiç gitmediği yerleri seçmelidir. Her zaman yeni şeylere ihtiyacı vardır, daha önce gezip gördüğü yerler ona fazla heyecan vermez. Koç insanı kuru sıcak sever. Türkiye’de güney doğu bölgesi ve Kapadokya, Mısır, Avusturalya’nın iç kısımları, Afrika’nın dağlık ve çöl bölgeleri, Amerika’nın güney batısı gibi bölgeler Koç burcu için uygun tatil yöreleridir.  Eğer Koç burcunun fiziksel aktivitelere fazla gücü yoksa araba ile bir seyahate çıkabilir. Koç insanları çoğunlukla araba kullanmaktan zevk alır. Las Vegas, Paris, Londra, Monaco gibi kumarhanelerin olduğu şehirlere giderse hem kumar zevkini tatmin edecek hem de günlük gösterileri kaçırmayacaktır. At, araba yarışları, tenis turnuvaları gibi heyecanlı sporları izlemekten büyük keyif duyar. Başka bir ülkede oynanan önemli bir futbol maçına giderse heyecan tarafı ağır basan zevkli bir tatil yapmış olacaktır.
Boğa Burcu ve Tatil
Güzellikten, estetikten, şıklıktan ve elbette konfordan vazgeçemeyen siz sevgili Boğa'lar... Sizin kadar dünyevi zevklere düşkün biri az bulunur, tatil anlayışınız da yaşam anlayışınızdan farklı değildir. Şık bir otel, mükemmel yemekler yiyeceğiniz, dev ve yumuşak yataklarda uyuyabileceğiniz bir tatil sizi çeker. Ancak bu, kentin en şık otelini seçeceğiniz anlamına gelmez. Tam tersine bir Boğa olarak tam bir pastoral insan olduğunuzdan, yemyeşil çimleri, güzel ormanlarıyla büyüleyen, sakin ama konforları yerleri tercih edersiniz. Dağcılık yapmasanız da yeşil dağlar da tercihinizdir bu arada pek az Boğa dağcılık yapmaya özenecektir. Kırda şık bir villada kalmak tam size göredir desek, itiraz sesi duyacağımızı sanmıyoruz.  Güzellik sizin ilham kaynağınızdır. Tatil için seçtiğiniz aylar da yazın en sıcak günlerinden çok baharın sonu ve sonbaharın başı olur genellikle. Güneşin renklerinin açıklı koyulu olduğu korularda güzel yürüyüşler. Rustik restoranlarda kaliteli şaraplar eşliğinde yenen lezzetli ve çeşitli yemekler. Özellikle et menüsünün zengin olması yerinde olur. Müzik de tatilde arayabileceğiniz şeylerden biridir, o nedenle dans pistinin yakınlarını tercih edersiniz, ama izbe ve karanlık bir bar ya da disko olmaz. Bunun yerine festivallerin, önemli konserlerin olduğu, doğal güzellikleri olan ve turizmi gelişmiş beldeleri tercih edebilirsiniz. Güzel kayak merkezleri, Alpler özellikle tercihiniz olabilir. Karda dışarıda ne kadar üşürseniz otel odasında o denli sıcak olması ve ısınmanız kaydıyla. Boğa ile iştah konusu fazlaca ayrılamaz. Tatilde de bu hiç değişmez, bilakis artar. O nedenle mutfağı ile ünlü kentleri, ülkeleri de seçebilirsiniz. Fransa, İtayla gibi... Şöminenin kenarında dağ manzarasına bakar ve hafif bir müzik dinlerken, en kaliteli üzümlerden yapılmış, yıllanmış şaraplar içmek, zarif çikolatalar tüketmek tam size göredir.  Güzel kaplıcalar, hamam ya da saunalarıyla, masajları ile ünlü yerler de sizin hayır diyemeyeceğiniz tatil seçenekleri arasındadır.  Boğa burcu lükse ve güzelliklere düşkündür. Yeşillikler içinde dağ ya da göl manzaralı şık bir tatil köyü, otel tam ona göredir. Abant gölü, Yedigöller, yazın Kartalkaya, Uludağ, İsveç, İsviçre, Aspen gibi yerlerde çok mutlu olacaktır. Boğa insanı müzik sevdiği için Avusturya, Salzburg’da yazın düzenlenen müzik festivalinden çok keyif alacaktır.  Güney Fransa’da otele çevrilmiş olan eski şatolardan birinde kalmak harika bir fikir olacaktır. Muhteşem manzaranın yanı sıra kaliteli şarap ve yemek zevkini tatmin edebilecektir. Kaliforniya’da, Sonoma vadisinde şarap tatma turlarına katılabilir. Mevsim kış ise karlarla kaplı manzara Boğa’nın romantik tarafına hitap edecek üstelik kaldığı otelde şömine de varsa keyfine doyamayacaktır.  Seyahatinizde yoğun günlük programlar yapmamalısınız. Boğa insanı tatilde gevşemek ister. Kitapçıları, müzeleri, sanat galerilerini ve mağazaları dolaşarak rahatlar. Kadın Boğa’lar güzellik ürünleri ve bakımı ile kendini şımartmak ister. Boğa için tatil demek, günlük hayatın dışında farklı zevkleri tatmak demektir

İkizler Burcu ve Tatil
Öğrenmeye, bilmeye, ilginç konulara ve insanlara, doğadan çok şehir aktivitesine meraklı siz İkizler için kır ortasında yalnız bir villada kalmak düşünülebilecek en özür şeydir.   Elbette bu villa bir dolu bilim adamı, yazar, gazeteci, ünlü ve enteresan konuklarla dolup taşmıyorsa. Dinlenme halinizde bile zihniniz sizi uyaran şeylere ihtiyaç duyar.   Yönetici gezegeniniz, zeka ve iletişim gezegeni Merkür'ün yönlendiriciliğinde ilginç şehirler, entellektüel ve sanatsal kalabalıkların toplandığı yerler tam size göredir, New York, Paris, Roma gibi. Bir hava grubu olduğunuzdan uçak sizin ideal tatil aracınızdır diyebiliriz.   Çabuk heyecanlanıp çabuk bıraktığınızdan bir tatile birkaç uçak değiştirip birden çok yere gitmeniz de olası. Sinema, tiyatro ya da edebiyat festivallerinin olduğu, basının sık sık flaşlar patlatıp, seminerlerin düzenlendiği yerler tam size göre.   Mesela Berlin, Cannes gibi. İlginç kültürler de çektiğinden, Uzak Doğu da sizin için enteresan bir seçenek olabilir. Kafka'nın memleketi Prag'ı seveceğinize eminiz. Gideceğiniz yerin müzelerinin gelişmiş olması,kültürel etkinlikler açısından hayli zengin olması sizi memnun edecektir.  Tarzınız bir yerde uzun süre durmamak olduğundan, evden Paris'e diye çıkabilir ve kendinizi Bangkok'ta bulabilirsiniz; bu da size daha keyifli gelir.   Elbette yanınızda kesinlikten ve netlikten hoşlanan Başak'lar, Boğa'lar ve Oğlak'lar varsa bundan pek haz etmeyeceklerdir ama onlar sizi aklınıza esen şeyden kolay kolay vazgeçiremezler.   Zengin tarihi yerler de dikkatinizi çekebilir, ne de olsa kültür kültürdür. Gezdiğiniz ilginç yerlerde, meraklı ruhunuzu tatmin edecek yeterince ilginç insan olmalıdır. O nedenle hiç tanımadığınız insanlarla bir anda derin arkadaşlıklar kurabilir, onlara yemeğe gidebilir ve yanınızdakileri unutabilirsiniz ama zaten onlar bu İkizler tarzına alışıktırlar, değil mi ki sizinle tatile çıktılar.   Gittiğiniz yer her neresiyse sıkı bir kütüphanesi ya da gelişmiş kitapçıları olsa iyi olur, ya yanınıza aldığınız okuyacak şeylerden sıkılırsanız ne olacak? Entellektüellerin konakladığı şık sokak kafelerinde oturmak, güzel meydanlarda sokak çalgıcılarını izlemekte tam size göredir.  Bir İkizler nerede olursa olsun, konuşacak birilerini arar, o nedenle tenha yerler hiç size göre değildir. kent içinde yolculuk etmeyi de sevdiğinizden metrosu gelişmiş bir kent tam size göredir.   Gençlik kamplarını da tercih edebilirsiniz çünkü siz her daim genç kalanlardansınız.  İkizler için seyahat, yeni şeyler öğreneceği, heyecanlı deneyimler yaşayacağı, ufkunu genişleteceği ve hayatına yeni bir bakış açısı kazanacağı harika bir fırsat demektir.   İkizler insanı tatile dinlenmek için değil değişiklik için gider. Tatil programı yaparken dikkat etmesi gereken en önemli konu, gittiği yerde kafaca ve fiziksel olarak tamamen meşgul olabileceği aktivitelerin olmasıdır.   Plajları, tarihi yerleri, müzeleri, alışveriş merkezleri, güzel manzarası olan ve kısa geziler yapabileceği, diğer tatil yörelerine yakın bir yer seçmelidir. İkizler burcu, Yay ve Balık gibi çift bedenli bir burçtur.   Tatilinde iki ülkeye, iki şehire birden gitmek isteyebilir.  Farklı bir yere gidecek olan İkizler gitmeden önce o yöre ile ilgili tüm bilgileri okuyarak öğrenir. İkizler burcu insanı değişik ve heyecanlı olduğu sürece çok uzun seyahatlere çıkabilir.   Yeni Zelanda’da inci dalgıçlığı, İskoçya’daki hayaletli şatolar ya da Afrika’da safari turları İkizler’in hayalindeki tatil olacaktır.  İkizler insanı hareketlidir ve araba yolculuğundan sıkılır onun için gideceği yere uçakla gitmelidir.   Sosyal İkizler tanımadıkları ile de sohbet etmekten zevk aldığı için trenle seyahat etmek ona mutluluk verecektir.  İkizler burcu, bulunduğu yörenin kültürünü, yaşam tarzını yansıtmayan lüks otelleri tercih etmez. Onun yerine minik otelleri, pansiyonları, aile işletmelerini tercih eder.   Haberci ruhlu İkizler’in odasında bir TV, yakınlarda ise gazete bayii ya da kitapçı olmalıdır. İkizler insanı nereye giderse gitsin mutlaka iş yerine, ailesine ve arkadaşlarına ona ulaşabilecekleri bir telefon veya faks numarası bırakır.   Bir çok insan tatilinde rahatsız edilmek istemez ama İkizler burcu evinde ve işinde olup bitenlerden haberdar olmak ister ve ancak bu şekilde daha rahat edebilir.

Yengeç Burcu ve Tatil
Romantik, sevecen, suyu seven, sıcak, evcimen, samimi atmosferlerde mutlu olan Yengeç'ler için en iyi tatil yeri ister deniz, ister dere, ister ırmak olsun daima suya yakın bir yerdir. hatta belki de mutfağı sağlam, lüks olmasa da kaliteli bir tekne turu sizin için ideal tatil yeri olabilir.   Uğranan limanlarda da güneşli, neşeli, samimi bir atmosfer ve berrak sular olması kaydıyla. Türkiye kıyılarında, komşunuz Yunanistan'da, Akdeniz'deki bütün adalar da sizin için iyi bir seçenek sunabilir. Tahiti, Bali, Hawai gibi güzel kıyıları olan yerler de Yengeç'lerin sevebileceği tatil yerleri arasındadır. Ama yine de iyi bilirsiniz ki, Yengeç'ler, evlerine, vatanlarına, bildik ve aşina yerlere daha düşkündür, dünyanın öbür ucu ilk tercihiniz olmaz. Ama tabii arada sırada siz de her fani gibi uzak diyarları görmek istersiniz.  Yönetici gezegeniniz Ay sizi sulara doğru çeker, sadece sulara doğru değil geleneği olan yerlere doğru da. Örneğin büyük dedeleriniz başka bir ülkede doğmuşsa tatil için uzak akrabalarınızın yaşadığı, büyük dedelerinizin vatanına bir ziyaret de sizin için ilgi çekici olabilir. Bir tatil yerinde kendinizi evinizde gibi hissetmek istersiniz.   O nedenle ultra-modern mekanlar, çok egzotik ve bilinmedik yerler size göre değildir. Su kenarında, mutfağını kullanabileceğiniz bir villa sizi mutlu eder. Mutfak açısından ve özellikle de deniz ürünleri açısından zengin yerleri tercih edersiniz.  Kutsal yerler de ilginizi çektiğinden, ruhani arınma sağlayacağınız, kutsallıklarıyla ünlü yerler de bir Yengeç'in tatil seçenekleri arasındadır. Bu nedenle Ortadoğu ve Hindistan ilginç seçenekler olabilir.  Özel hayatına ve mahremiyetine düşkün Yengeç'lerin büyük ve ticari oteller hiç tarzı değildir. Küçük apart oteller, villa tipi yerler tam size göredir.   Hatta kadın olsun erkek olsun Yengeç'ler gittikleri tatil yöresinin pazarına uğramadan ve oradan taze baharatlar, otlar, sebzeler, meyveler, kuru meyveler almadan duramazlar. her Yengeç bir miktar aşçı doğmuştur çünkü.  Şifalı kaplıcalar, aromaterapi merkezleri de tercih edeceğiniz tatil seçenekleri arasında olabilir.   Siz bir aile insanı olduğunuzdan genellikle yalnız tatili sevmezsiniz, sevdikleriniz olmadan bir tatil dünyanın en güzel yerine de gitseniz cazip gelmeyecektir.  Yönetici gezegenin Ay olduğu ve Ay'ın değişimleri gibi ruh haliniz değişken olduğu için herkesten çok en çok siz bunun bilincinde olmalısınız ve tatil başlangıçlarınızı Yeni Ay'da yapmanızı ve Ay büyürken tatilde olmanızı öneriyoruz.   Bir Boğa kadar olmasa da siz de rahatınıza düşkünsünüz, o nedenle salaş ve ucuz yerler, gürültülü maceralar hoşunuza gitmez. Para konusunda da hassas olduğunuzdan ucuz ama kaliteli yerleri tercih edersiniz.  Bir Yengeç'in yanından ayırmadığı şeylerden biri de hiç kuşkusuz fotoğraf makinesidir. Burçlar kuşağı içinde fotoğraf çekmeye en yetenekli insanlar Yengeç'lerden çıkar.   Bu nedenle fotoğraf makinenizle ilginç enstantaneler yakalayabileceğiniz yerleri tercih edersiniz ve hatta dönüşte bir sergi bile açabilirsiniz. Aslında sevdiklerinizle mutlu ve sıcak her yer sizin için en güzel tatil yeridir.  Duyarlı Yengeç insanları en çok su kenarında tatil yapmaktan mutlu olurlar.Yengeç burçlarının çoğu evlerinden fazla uzaklaşmak istemezler. Evlerine yakın deniz, göl kenarları onlar için ideal tatil yerleridir. Büyük lüks oteller yerine küçük oteller, içinde mutfağı olan bungalovlar sakinliği seven Yengeç insanına hitap eder.   Tatilde, o yörenin pazarından aldığı sebze ve baharatlarla yemekler yapabilirse çok mutlu olacaktır. Kendini ne kadar çok evinde hissederse, gittiği yerde o kadar çok rahat eder. Tutumlu Yengeç fazla para harcamayı sevmediğinden hesaplı turlarla tatile çıkmak ister.  Ailesine bağlı Yengeç burcu, büyük dedelerinin doğduğu yerlere gidip köklerini araştırmaktan heyecan duyacaktır. Aynı şekilde Mekke, Kudüs, Tibet gibi dinlerin doğduğu ya da Kapadokya, Roma gibi dini yerlerin bulunduğu bölgeleri ziyaret etmekten zevk alacaktır.  Duygusal Yengeç yıllar geçtikten sonra bile yaptığı seyahatleri sık sık hatırlayacaktır. İkizler, Kova veya Yay burçları genelde tek başına seyahat etselerde,   Yengeç mutlaka yanında birisi olsun ister ve o kişiyle tatilde geçirdiği zaman onun için çok değerlidir. Bir Yengeç için tatilde ne yaptığı ya da ne aldığından çok neler hissettiği önemlidi

Aslan Burcu ve Tatil
Şaşaaya, kalabalıkların alkışına, lüks ve gösteri dünyasına meraklı, gururlu Aslan'lar için her şey Özel ve yeterince gösterişli olmalıdır, elbette tatilleri de. O yıl trend olan bir yeri görmediyseniz huzursuz olursunuz; çünkü siz daima en önde olmak istersiniz.   Bir Aslan'ın tahammül edemeyeceği tatil yeri, ıssız, dağ başında az ve öz insanın olduğu bir yerdir desek abartmış olurmuyuz? Hayır, sanmıyoruz. Büyük, gösterişli ve eğlenceli şehirler size göredir. Mesela Buenos Aires, Rio, Moskova, Cannes...   Özellikle, sinema, tiyatro, opera, konser, büyük sirkler, balelerin prömiyerlerini de izleyebileceğiniz, şık ve havalı giyinebileceğiniz yerleri tercih edersiniz. Deniz kenarında bir Aslan bile asla rlak sayılmaz, mutlaka üzerinde gösterişini belli edecek şeyler vardır.   Büyük kumarhanelerin olduğu, gece kulüplerinin boy boy dizildiği yerler Aslan'lara göredir. Amsterdam, Londra, Milano ve Barcelona da yaşayan şehir edasıyla size göredir.  Gittiğiniz yerlerde son moda, modern, lüks, şık ve pahalı dükkânların olmasını istersiniz ki bol bol alışveriş yapabilesiniz.   Eğlenmeyi seven Aslan'lar gece hayatının sabahın ilk ışıklarına kadar sürmesini isterler ve sürdürürler de. Gece ve gösteriş, sahnenin önünde olma, bir Aslan için olmazsa olmaz şeylerdendir.  Yönetici gezegeniniz Güneş olduğu için genellikle sıcak yerleri tercih edersiniz, sizi Norveç'te bir gece kulübünde görmek biraz zordur ama şık ve trendy olduğu için kürklerinizi giyerek buzlar arasındaki lüks bir otelde kalabilirsiniz örneğin.  Güzel, şık ve lüks plajların olduğu, gece hayatının sınırsızca devam ettiği yerler -İbiza gibi- size kendinizi iyi hissettirir.   İnsanların ilgisini çekebileceğiniz, güzelliğinizi, asaletinizi, giysiterinizi, kültürünüzü, kısaca kendinizi gösterebileceğiniz yerlerde olmak ister ve olursunuz da. Her şeyin iyisine düşkün olduğunuz için, gideceğiniz yerin mutfağı hem lüks hem lezzetli hem de gösterişli olmalıdır.  Büyük sarayların, şatoların olduğu, eski imparatorluk merkezleri de ilginizi çekebilir. Şehir sosyetesinin müdavimi olduğu yerleri öğrenmek ve buralarda bulunmak istersiniz ve bulunursunuz da.  Siz kendinizle gururlanırsınız ve gururunuza uygun yerleri seçersiniz.  Günlük yaşantısında bile lükse meraklı olan Aslan burcu, tatil söz konusu olduğu zaman en değişik en harika tatil için tüm parasını birden harcayabilir.   Hatta bu parayı bir araya getirebilmek için uzun bir süre beklemeyi bile göze alır. Rahat edemeyeceği, zor şartları olan bir tatilin anlamsız ve sıkıcı olduğuna inanır.  Aslan toplum insanıdır, kalabalıktan hoşlanır. Issız bir tatil yöresi ona göre değildir. Zengin kültürleri olan kalabalık şehirler onu çeker. Özellikle eski sarayları, kaleleri olan yerlerde asaletin izlerini bularak çok mutlu olur.  Hayalindeki şehirler Monte-Carlo, Roma, Londra, Tokyo, Paris ve San Fransisco’dur. Hayalindeki tatil ise Almanya’daki eski kalelere yapılan turlar, Napa vadisinde şarap tatma turları gibi en kaliteli restoranlar, opera ve kültür etkinlikleri ile dolu bir tatil olacaktır.  Aslan insanı nereye giderse gitsin parasının yettiği en lüks otelde en iyi servisi almak ister. Gece hayatını sevdiğinden onu dansetmeye, caz konserine ya da tiyatroya götürebilirsiniz.   Kendisini gösterebileceği ve herkesi görebileceği barlara, kafelere bayılacaktır. Aslan insanı nasıl yaşanması gerektiğini iyi bilir.
Başak Burcu ve Tatil
Burçlar kuşağının temizlik, titizlik takıntılı, işkolik, ayrıntı düşkünü, meraklı ve entellektüel burçları Başak'lar. Hiçbir şey yapmadan duramayacağından tatilde de faal olabileceğiniz yerleri tercih edersiniz.   Ancak yeşillik ve kırlar, sade, temiz yerler ilginizi çektiğinden tatilde az bilinen bir köyü de seçebilirsiniz. Özellikle yiyecekler, kaldığınız mekân vesaire mümkün olduğunca doğal ve hijyenikse tabii. Entellektüel açlığınızı da çantanızdaki kitaplarla giderirsiniz. Kitapsız bir tatil sizin için de pek mümkün olmaz.   Öte yandan kültür turizmi kavramı da size uygun olduğundan, bir özelliği, örneğin lisanı, mutfağı, tarihi ile öne çıkan ilginç yerleri de tercih edebilirsiniz. Bu anlamda Yunanistan, Çin gibi yerler size ilginç gelebilir.  Yabancı bir ülkeye gittiğinizde öğreneceğiniz şeylerin başında oranın sağlık hizmetlerinin durumu, döviz kuru ve elbette en temiz saunanın hangisi olduğu gelir.  İyi harita okuma kabiliyetiniz olduğundan şehri baştan başa, dil bilmeseniz bile, dolaşabilirsiniz. Örneğin Londra entellektüel açıdan sizi cezbeder.   Londra'nın ünlü Bit Pazarı'na muhakkak uğrar, buradan dönüşünüzde herkesin hayranlığını kazanacak ucuz ama son derece kaliteli şeyler alabilirsiniz.   Müze gezmek de yeni şeyler öğrenmek isteyen, iletişim ve zekâ gezegeni Merkür'ün yönetimindeki Başak'lar açısından ilginç olabilir.  Yolculuğa çıkmadan önce, gideceğiniz yerle ilgili her türlü gerekli bazen de gereksiz detayı planlamış olursunuz.   Sizin için kendinizi akışına bırakmak diye bir şey pek mümkün olmadığından, gideceğiniz yerdeki programı günü gününe, hatta saati saatine planlarsınız.  Gideceğiniz yerin mutfağı da sizin için önemlidir ama siz mümkün olduğunca sağlıklı, hatta vejeteryan bir mönü seçmeye özen gösterir, bu konuda kesinlikle taviz vermezsiniz.   Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur şiarına sıkı sıkıya bağlı olduğunuzdan, günlük spor aktivitenizi gerçekleştirebileceğiniz yerleri tercih edersiniz.   Hiç olmazsa bol bol yürürsünüz. Bu nedenle sağlıklı saunalar, kaplıcalar da çok temiz olması kaydıyla sizin için uygun olabilir. Doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz yerler de uygundur ve çevikliğinizle bütün grubun önüne geçebilirsiniz.   Gece hayatı ise başınızın çok hoş olmadığı bir şeydir, sakin ve açık hava barı, hafif bir müzik sizin gece hayatı kapasitenizi fazlasıyla doldurur.  Hayatlarında hiçbir ayrıntıyı ihmal etmeyen Başak'lar bütün ayrıntıları düşünülmüş tatilleri seçerler. Kimi zaman gizemli yerler de Başak'ların ilgisini çekebilir, Peru, Hindistan, Afrika gibi.  Başak zeki, entelektüel, iletişimci, enerjik ve aynı zamanda üretici bir burçtur. Onun en son isteyeceği sırt üstü uzanarak hiç bir şey yapmadan geçireceği bir tatil olacaktır.   Başak insanı hareket ve heyecan aramaktadır. Keşif ve araştırma duygusunu tatmin edeceği yeni yerler ona heyecan verir. Gideceği yer ile ilgili ne kadar çok bilgi toplayıp hazırlık yaparsa gittiği zaman o kadar çok mutlu olur.   En uygun fiyatlı tur ve otelleri araştıracak, eğer yabancı bir ülkeye gidiyorsa o ülkenin dilini biraz öğrenecek, kültürü hakkında bilgi toplayacak, ön hazırlıkların hepsini eksiksiz yapacaktır.  Başak insanı hayalini kurduğu uzak ülkelere gitmelidir. Hawai, Hindistan, Peru, Çin, ya da Afrika gibi.   Sadece o ülkenin kültürünü, para birimini, geleneklerini öğrenmeye çalışmak bile endişe dolu Başak insanın kafasını meşgul ederek evinden ve işinden uzaklaştıracaktır. Gördükleri yerlerle ilgili detaylı, güvenilir bilgiler alabilmek için turları tercih eder.  Sağlığın düşkün Başak burcu uzak ülkelere gidemiyorsa, yakınlardaki kaplıca, sağlık çiflikleri gibi yerlere giderek yenilenebilir.   Buralarda egzersiz yapacak, doğa içinde yürüyecek, masaj, sauna, çamur, parafin maskeleri ile baştan aşağı temizlenecek, arınacak, dinlenecek ve kendini harika hissedecektir. Bu şekilde Başak insanı yavaşlayacak ve yerinde durabilecektir

Terazi Burcu ve Tatil
Güzellik, estetik ve uyum gezegeni Venüs tarafından yönetilen Terazi'ler güzel estetik restoranları, şık gece kulüplerinin, entelektüel ve sosyal ortamların bol olduğu, trendy yerleri tercih ederler.   Konfor onlar için önemlidir ama aynı yönetici gezegeni paylaştıkları Boğa'dan daha esnek ve entelektüeldirler ve kuşkusuz daha sosyal...   Şık kıyafetinizi ve zarafetinizi sergileyebileceğiniz, toplumun kaymak tabakasının tercih ettiği yerlere gitmeye özen gösterirsiniz. Şık, trendy dükkanların olduğu, moda açısından gelişmiş bir yer de size cazip gelebilir, Paris, Milano, New York gibi...   Bir Boğa kadar boğazınıza düşkün olmasanız da özellikle içki seçiminde kaliteye çok önem verirsiniz, romantik ve şık restoranlar sizin için olmazsa olmaz yerlerdir.  Aşksız bir Terazi düşünülemez. Burçlarının sembolü iki terazi kefesi onların hayattaki duruşlarının anahtarıdır.   Terazi'ler mutlaka ama mutlaka terazinin öteki kefesini dolduracak bir aşka. bir partnere ihtiyaç duyarlar. Partneri olmayan bir Terazi'nin hayatını anlamlandırması bir hayli güçtür. Dengelerini bulmaları için gerçekten de aşka, çift olmaya ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle bir Terazi'nin partneri olmadan tatile çıkması düşünülemez.   Partneriyle birlikte şık restoranların, güzel kafelerin, yumuşak yatakların tadını çıkarmak ister.   Gece hayatında şık ve alımlı partneriyle boy göstermeye meraklıdır. Bir Terazi için en iyi yaptığı tatil, âşığı ile uyum, flört ve mutluluk içinde olduğu bir tatildir.  Oldukça sosyal olan Terazi insanı, tatil için büyük bir şehri ya da hareketli bir tatil yöresini tercih eder.   Konforlu ve rahat bir ortamda olmayı sevdiğinden, çadırda bir tatil ona göre değildir. Terazi’ye kamp yapmaktan bahsederseniz faksı ve kablolu TV’si olmayan bir otel demek istediğinizi zannedebilir.   Terazi burcu, müzeleri, sanat galerilerini dolaşmayı, alışveriş yapmayı sever ve gece hayatından çok zevk alır.  Terazi gittiği her şehirde en popüler gece klüplerini, kafeleri, barları anında keşfeder. Kalabalık yerlerin insanı olan Terazi’nin adres defteri tatil dönüşü yeni tanıştığı kişilerin telefon numaraları ile doludur.   Gittiği yerlerde oranın yerli halkı ile de hemen samimi olabilir. Tek başına ya da yanlızca bir kişi ile tatile çıkma fikrini hayal bile edemez. Onun için tatil demek, kalabalık ve neşeli insanlarla bir arada eğlenmek demektir.   Özel hayatına düşkün Akrep burcu tatil için gittiği uzak yörelerde bir tanıdığı ile karşılaşırsa bundan pek hoşlanmazken Terazi ise tam tersine buna çok memnun olur.   Terazi burcu için ideal tatil yerleri, Miami, Rio, Madrid, İstanbul gibi gece hayatının yoğun olduğu, kalabalık, hoş insanlarla dolu, alışveriş imkanı olan, güzel manzaralı, eğlenceli şehirlerdir.
Akrep Burcu ve Tatil
Seksi, karizmatik, zorlayıcı, güç meraklısı ve güçlü Akrep'ler su-grubu mensubu oldukları için suyun bütün özgürlüğü, muhteşemliği ile coğrafyaya damga vurduğu yerler onlar için en başta gelen tatil seçenekleri arasındadır.   Adalar, egzotik kıyılar, nehir kenarlarındaki özel, gözlerden uzak villalar onlar için ideal tatil yerleri arasındadır. Örneğin Fas, değişik, yarı doğulu yarı Batılı egzotizmi ve Akdeniz sahiliyle bir Akrep'in fazlasıyla hoşuna gidebilecek bir tatil beldesidir.   Onlar sadece denize girmek değil, balık da avlamak ve denizaltının farklı dünyasına dalmak isterler, o nedenle scuba diving tam Akrep'lere yani size göre bir etkinliktir. Yunan Adaları ve Akdeniz kıyıları kesinlikle iyi bir seçenek olabilir.   İyi bir tekne turu hem doğayla, hem yalnızlığıyla, hem suyla, hem de ancak mahremiyetini paylaşmasına izin verdiği yakın dostlarıyla olduğu için bir Akrep'e son derece iyi gelecektir.  Mahremiyeti seven Akrep'ler tatile çıktıklarında cep telefonlarını kapatma eğilimindedirler, mümkün olduğunca televizyondan da uzak durmak isterler. Çünkü içi fırtınalarla dolu Akrep'lerin hiç değilse tatillerinde tam bir dinginlik içinde olmaya ihtiyaçları vardır.   Siz tatili aynı zamanda hem medeniyetten hem de hayatın engebelerinden uzaklaşmak için bir fırsat olarak görürsünüz. Kendi içinizdeki gücü yeniden inşa etmek için belki de herkesten çok sizin tatile ihtiyacınız vardır.  Uzun yürüyüşler yapacağınız yerleri seversiniz, sahil kenarında patika yollar, orman içi yolları da sizin için uygundur.   Şnorkelle sabahın erken saatlerinde denize dalar, balıkların, denizaltı yaratıklarının dünyasında özünüzü dinlendirirsiniz hem de keşfetme dürtünüzü tatmin edersiniz. Balık restoranları, mükemmel şaraplar da Akrep'lerin ilgi alanları arasındadır.   Deniz ürünlerinin her çeşidine bayılırlar. Öte yandan bütün bu sakinliğin ve dinginliğin içinde bazı geceler Akrep'ler kaybolarak gittikleri yerin en underground mekanında çok farklı bir kılıkta sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirler ve bu, Akrep'lerin gizemli yanıdır.   Gizem, okültizm ve derin cinsellikle alakalı Akrep'ler için eski medeniyetlerin tapmaklarının yer aldığı, gizemleriyle ünlü yerler de uygundur. Afrika'nın bilinmeyen yörelerine kadar gidebilirler, gerekirse aynı şekilde Güney Amerika da ilgilerini çekebilir.   Akrep'ler bir tatilde tam bir ruhsal onarım işine girerler. İç dünyalarını yenilemek için özel yerlerde özel yalnızlıklarını isterler.  Akrep burcunun özel hayatı çok önemlidir. Issız, sessiz, sakin, kimsenin olmadığı bir ada, tatil yöresi ya da özel bir tekne tam ona göredir. Yengeç ve Balık gibi duygusal bir su burcu olan Akrep, su kenarında kendini hiç bir yerde olmadığı kadar iyi hisseder.   Yoğun duygulara ve tutkulara sahiptir, zaman zaman yanlız kalmaya ihtiyaç duyar. Kaldığı yerde televizyon ve telefon olmasa da olur ama oda servisine ihtiyacı vardır, şampanya içebilmeli ve kendi müziğini dinleyebilmelidir. Onun için tatil demek dış dünyaya hazırlanmak ve yenilenmek demektir.  Günlük hayatta enerjisini çok yoğun ve konsantre bir biçimde kullanan Akrep enerjisini çok çabuk tüketir.  Issız bir adaya veya tekneye bütçesi yetmiyorsa deniz ya da göl kenarında kitap okuyarak, balık tutarak ve hiç bir şey yapmadan dinlenebileceği sakin yerlerde tatil yapmalıdır.  Akrep insanının sahilde uzun yürüşlere ve araba ile küçük gezilere çıkmaya ihtiyacı vardır.   Kaldığı otelin güzel ve konforlu olmasını arzu eder. Yumuşak çarşafları ve yastıkları olan büyük ve rahat bir yatak ister.   Seksi Akrep partnerine düşkündür, onu yanlız bırakıp bireysel aktivitelere katılmayacaktır. En fazla sabah yürüyüşe çıkacak ve kimselere görünmeyecektir.   Tatilde tanıdıklarına rastlamaktan hiç hoşlanmaz. Akrep insanı ile birbirinize aşıksanız, birlikte tatil yapmak unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Yay Burcu ve Tatil
Şans ve iyimserlik gezegeni Jüpiter'in yönetimindeki çok miktarda harekete, çok miktarda anlama, çok miktarda yeni keşiflere ve geniş alanlara ihtiyaç duyan Yay'lar için uzaklık ve bilinmedik, yabancı yerler son derece iyidir.  Bir Yay'ı mutlu edecek şeylerden biri uzun süren bir dünya turu olacaktır. Uzak Doğu, Güney Amerika'nın ilginç ülkeleri, Guatemala, Meksika, Brezilya, Kolombiya, Şili, Ortadoğu, Yeni Zelanda, Australya gibi yerler size uygun olacaktır.  Bir hayli enerjik ve doğaya düşkün olan Yay'lar yağmur ormanlarının derinliklerine dalmayı sevecek ve sırt çantasıyla uzak diyarlara gitmeye cesaret edecektir.  Zihinsel motivasyona ihtiyaç duyan Yay'lar gittikleri yerin tarihi, coğrafi ve kültürel özelliklerini de öğrenmek isteyecek ve öğreneceklerdir.  Heyecan ve adrenaline tutkun olduğunuzdan ve bir ateş grubu olduğunuzdan yamaç paraşütü, bungee jumping, rafting gibi etkinlikleri yapabileceğiniz yerleri de seçebilirsiniz.   Binicilik, tenis ve gibi sporları da yapmak istersiniz. Büyük kanyon, çöl geçişleri de ilginizi çekecektir.  Pahalı, lüks oteller yerine ilginç, ucuz, farklı bir estetiği olan, doğal güzelliklerini ve özelliklerini yitirmemiş yerler ilginizi çeker.  Dağ tırmanışları, flora ve fauna açısından zengin doğal parklardaki tatil yerleri de tam size göredir.  Yay'lar keşif duygularını ve heyecanlarını gıdıklayacak yerleri isterler ve tatillerinin rotasını tamamen spontane çizmeyi tercih ederler.  Yay burcunun seyahat etmeye karşı müthiş bir tutkusu vardır. Ne kadar uzak ve egzotik yerlere giderse o kadar çok heyecan duyar. Alaska’dan Kenya’ya tüm uzak ülkelere gitmek ister.  Zıt burcu İkizler gibi kafaca zorlanmaya ve yeniliğe ihtiyacı vardır. Yolculuğa çıkmadan çok önce gideceği yerin kültürü ve tarihi hakkında bilgi toplar.   Lisan konusunda oldukça yeteneklidir ve gideceği ülkenin insanları ile hiç olmazsa biraz sohbet edebilecek kadar o ülkenin dilini öğrenmek ister.  Atletik Yay burcu tatil programını bol fiziksel aktivitelerle doldurmalıdır. Bol aktiviteli, spor faaliyetleri olan tatil köyleri Yay insanı için idealdir.   Doğada yürüşler, tenis oynamak, yüzmek, koşmak, at binmek ve spor salonunda aerobik dersleri ile çok mutlu olacaktır

Oğlak Burcu ve Tatil
Toprak grubunun rasyonel, mantıklı, etkileyici son çocukları Oğlak'lar pastoral tatil yerlerinde sekmekten hoşlanırlar.   Engebeli arazilerde doğa yürüyüşü, keçi yollarında özgür dolaşmalar tam onlara göredir.   Yine de bu kadar doğal ortamda kalınacak konforlu, kaliteli ve aynı zamanda da ekonomik olması.   Disiplin ve sorumluluk gezegeni olarak bilinen Satürn yönetici gezegeniniz olduğundan tatile çıkmadan Önce gideceğiniz yerin her türlü koşulunu inceleyen sıkı bir plan yaparsınız.   Nereye ne zaman gideceğinizi, kaç para harcayacağınızı, ekstra bir durum olursa ne yapacağınızı hesaplarsınız. Gideceğiniz yerin tarihi ve kültürel özellikleri de olmasını istersiniz.   Prag, Roma, Girit, Mısır, Atina gibi... Geçmişe ve antikaya düşkünlüğünüz burada da kendini gösterecektir.   Böyle alışveriş yapacağınız yerleri de bulmak ister ve önceden bu tür yerlerin nasıl bulunacağını, nasıl gidileceğinin planlarını yaptığınız için de istediğiniz şeylere ulaşırsınız.  Bazen Oğlak'ların tatille işi bir araya getirdiği görülür. Hem ticaret hem ziyaret fikri sizin için hayli uygun bir seçenek gibi görünür.   Tatilde ortalama bir kalitenin altına düşmeye dayanamazsınız ama aşırı lüks de sizi cezbetmez.   Gereksiz harcamalara karşı dururken, gerektiği yerde bir hayli cömert de olabilirsiniz. Kayak merkezleri de ilginizi çekebilir. Kayarken kendinizi özgür hissedebilirsiniz.  Öte yandan doğanın içinde, ormanlık alanlardaki villalar size uygundur. Güzel bir kahvaltının ardından yürüyüşlere çıkar, doğanın içinde dinlenirsiniz. Su kıyıları da Oğlak'lar için ideal olabilir.   Çünkü suyun içinde özellikle şnorkelle dalan Oğlaklar kendilerini sıkan, bağlayan bazı sorumluluklardan arındıklarını, rahatladıklarını, kendi dünyalarıyla başbaşa kaldıklarını hissedebilirler.   Ancak aşırı etkinlik dolu bir tatil onları cezbetmez. Gece hayatı için de şık ama mütevazı barları, lokalleri, restoranları tercih ederler.  Oğlak'ların kendi içindeki dinginlik ve mantığa uygun, ölçülü bir tatile ihtiyaçları vardır.  Oğlak burcu için en ideal tatil, dağlık bir bölgede olacaktır. Bu burç geleneklere ve tarihe önem verdiği için antik ve tarihi yerleri gezmekten büyük zevk alır.   Tatil için Efes harabeleri, Zeugma, Nemrut, Kapadokya, Roma, Atina, Girit, Mısır, Prag ve Meksika gibi yerleri düşünmelidir. Hala arkeolojik kazılar yapılan bölgelere gitmek ya da bu kazılardan birinde gönüllü çalışmak hayatının unutulmaz tecrübesi olacaktır.  Oğlak insanı eski, büyük ve geleneklerini koruyan otellerde kalmaktan büyük zevk duyar. İstanbul’da Pera Palas, New York’da Plaza, Londra’da Ritz oteli gibi. Bunun yanı sıra Oğlak burcu doğada dere tepe yürümeye bayılır.  Oğlak, tatilinde biraz iş yapabilirse çok mutlu olur. Bu yanındaki insanı çıldırtabilir ama onun için iş, hayatının bir parçasıdır, ona büyük zevk verir ve bu yüzden de çok başarılıdır. Seyahatinde işle ilgili bir fırsat yakalayabilirse tatil daha da zevkli olacaktır

Kova Burcu ve Tatil
Geleceğe ait, teknolojik, heyecanlı ve şaşırtıcı olayların gezegeni olarak kabul edilen Uranüs'ün yönettiği Kova'lar için çok turistik ve çok sıradan bir yere gitmek hayli sıkıcı olacaktır.   Farklı keşifler Kova'ların daima ilgisini çeker, bu nedenle Afganistan'a da Alaska'ya da gitme eğilimleri olabilir. Rusya, Çin, Hong Kong ya da İskandinav ülkelerinde de ilginizi çekecek şeyler bulabilirsiniz.   Ultra modern müzeler, teknolojik mekânlar, bir NASA gezisi de ilginizi çekebilir.   Cep telefonunu kapatıp dağların derinliklerinde kalmak pek Kova'lara göre değildir ama ara sıra bunu da yaparlar. Güneş altında uzanıp yatmak da sizi en fazla bir iki gün oyalayabilir.   Yanınızda dizüstü bilgisayarınız ve kitaplarınız varsa -ki onlar olmadan bir tatile çıktığınızı pek düşünmüyoruz- bu süre biraz daha uzayabilir.  Tatile gitmeden önce uzun süre internet başında gideceğiniz yerin bütün özelliklerini araştıracağınıza kuşku yok.   Ancak siz bir Oğlak gibi hangi gün nerede ne yapacağınızı hesaplamazsınız, gideceğiniz yer konusunda ortalama bir fikir edinmek, bu yer konusunda bilgilenmek hoşunuza gider. Kesinlikle havayolunu tercih edersiniz, ne de olsa bir hava grubusunuz.   Ancak gideceğiniz ülke ya da şehirde planlama yapmadan, spontane yaşamayı tercih edersiniz. Gideceğiniz yerin farklı insanlarıyla tanışmaktan da haz eder, rahatça hiç bilmediğiniz insanların evlerine, partilerine konuk olabilirsiniz.   Yanınızda birileri varsa, sevgiliniz bile olsa, ara sıra ayrılıp tek başınıza takılmanız gerekir. Sizin için tatil yerleri, vahşilik ve uygarlığın bir arada olduğu yerlerdir. Vahşiliği seversiniz ama gerektiğinde hiç vakit kaybetmeden uygarlığa ulaşmak istersiniz.  Gittiğiniz yerde, şık restoranları, gösterişli gece kulüplerini hiç aramaz, hatta böyle yerlerde sıkılırsınız.   Kova'lar kendilerini zihinsel ve fiziksel olarak heyecanlandıran tatil yerlerini tercih ederler.  Sıradan turistik bir tatil, maceracı ve bağımsız ruhlu Kova burcunu sıkacaktır. Bilime meraklı Kova insanı Kennedy uzay merkezine gitmek, Kızıldeniz ya da Çanakkale’de dalmak isteyecektir.   Çocuk Kovalar ise Disney World, Epcot Center veya Tatilya’da çok eğleneceklerdir. Kova burcu da İkizler burcu gibi tatilde yeni tecrübeler, yeni heyecanlar yaşamak ister.  Dünya kültürlerine, toplumların sosyal yapılarına ilgi duyan, entelektüel Kova büyük sosyal değişimlerin olduğu Rusya, Çin, Hong Kong ya da Berlin gibi yerlere gitmelidir.  Kova burcu bilgisayarı olmadan yaşayamaz, tatilde iken bile aklı bilgisayarındadır. Diz üstü bilgisayarı varsa heryere taşır, yoksa mutlaka birisi onun için e-mail’ini kontrol ediyordur.   Tatil öncesi, yolculuğu ve gideceği yerle ilgili tüm bilgileri internetten alır, gittiği yerde de internete girmeye çalışacaktır.  Bağımsız ruhlu Kova insanının açık alanlara ihtiyacı vardır. Doğa harikası ıssız yerlerde özgürlük ve keşif duygusunu yaşayacaktır. İsviçre Alpleri, Alaska, Kuzey kutbu, Büyük Kanyon, Guetamala, Peru gibi.  Seyahat arkadaşı ile her an birlikte olması Kova’da klostrofobik etki yaratabilir. Onu arada bir yanlız bırakmaya çalışın.   Tek başına mağazaları dolaşarak, yürüyerek, kafede oturarak stresini atabilir. Gene de Kova sosyal bir burç olduğundan insanlarla bir arada olmak isteyecek ve çok uzun süre yanlız kalmak istemeyecektir.  Her dakikası planlanmış turlar ona göre değildir. Kendi programını kendi yapacağı bir tatili tercih eder. Esintili bir karakteri olduğu için hiç bir gezinin katı kuralları ya da günlük programı olmamalıdır. Sürprizlere ve değişikliklere açık bir tatil düşünmelisiniz.
Balık Burcu ve Tatil
Sisler, hayaller gezegeni Neptün'ün etkisindeki aşırı duyarlı, aşırı sezgisel ve kuşkusuz aşırı romantik Balık'lar tatil için masalları andıran tatil yerlerini arzularlar.  Trafik gürültüsünden, reklam panolarından, iletişim araçlarından uzak olmak isterler. Balık'lar bir su grubu oldukları için kesinlikle uzak ve romantik adalar, su kenarları onlara uygundur.  Şelalelerin çevresinde, uzak ve egzotik adalarda rüyalar ülkesinde olmak isterler. Tahiti bir balığın kendini hayli mutlu hissedebileceği bir yerdir. Okyanus kıyılarında küçük villalar, denize yakın yerler en önemli tercihleriniz olacaktır. Yelken, sörf, dalış, kürekten de hoşlanırsınız.  Plajda uzun yürüyüşler yapmak da hoşunuza gidecektir. Tekne gezileri, yatla seyahat de hoşlanacağınız şeylerdendir. Suyla bağlantılı kentler, örneğin Venedik, Amsterdam gibi. ilginizi çekecektir. Bu tür kentler aradığınız fantastik dünyayı size sağlayabilir. Karay ip Adaları da özellikle yıldızlı geceleriyle aradığınız romantik ortamı sunacaktır size.  Özellikle vizyonu yöneten gezegen Neptün sizi fotoğrafçılıkta ve film çekiminde destekleyeceği için gideceğiniz yerlere fotoğraf makinenizi kameranızı da götürebilirsiniz. Yine Yunan Adaları da hem eğlenceli hem de romantik atmosferi ile tercihiniz olabilir. Bazı Balık'lar kuşkusuz ki iyice tenha, tam denizin yanı başında adeta inziva yerlerini tercih edip, kendilerini dinlemek isterler. Hindistan'daki ashramlar ve Himalayalar'ın yükseklerindeki ücra yerler uygun olabilir. Çeşitli meditasyon kampları di size iyi gelecektir.  Bütün bunların yanı sıra gezegeniniz Neptün sinemayı da yönettiğinden büyük sinema etkinliklerinin olduğu Hollywood, ya da büyük sinema festivallerinin olduğu yerler, sinematografik manzaralar ilginizi çeker. Balık'lar hayal dünyasını severler, hayal dünyalarını harekete geçirecek ilginç yerler onların birinci tercihleri olacaktır. Balık insanı iflah olmaz bir romantikdir. Tatilinden iyice zevk alabilmesi için biraz fantazi olmalıdır. Gerçek, günlük hayata benzeyen sıradan bir tatil ona göre değildir.  Su elementi Balık için en iyi tatil ada ve deniz kenarında olandır. Dalga seslerinin duyulduğu, deniz manzaralı küçük bir otel, hassas Balık insanını rahatlatacak ve sakinleştirecektir.  Balık fazla atletik olmayan yaratıcı bir burçtur, bu yüzden ağır sporlar yerine yüzmeyi, kürek çekmeyi, yelkenle açılmayı, şnorkelle dalmayı ve sahilde uzun yürüyüşlere çıkmayı tercih edecektir. Tekne kiralamak harika bir fikir olacaktır, fotoğraf makinesi ile artistik yaratıcı fotoğraflar çekecektir. Balık burcu ayakları temsil eder. Balık insanı özellikle romantik aşk şarkıları ile dansetmeyi çok sever.  Sezgileri gelişmiştir ve seyahat sırasında keşfetme duygusu ona zevk verir. Onu yapılması gereken tatil aktiviteleri ile programlamaya kalkmayın. İlginç şeyler bulursa kalmak isteyecek, özgür olamama hissi ise onu rahatsız edecektir. Tahiti, Niagara şelaleleri gibi romantik ortamlar Balık insanına göredir. Karnaval zamanı Rio ya da New Orleans, hayal gücü gelişmiş, kostümlere meraklı, fantazi dolu Balık için harika bir ortamdır.  En ideali ise Venedik olacaktır: su, sanat, romantizm, gizem ve sır. Bazı Balık’lar sessizce meditasyon yapabilecekleri yerlere gitmeyi tercih ederler. Daha gelenekçi olanlar ise din bakımından kutsal olan bölgeleri ziyaret etmek isteyebilirler.  Hayal gücü çok gelişmiş olan Balık’lar Hollywood film stüdyolarını gezmekten heyecan duyacaklardır.

Burç Karakteriniz

Koç burcu karakteristik özellikleri
Koç burcu insanı, yaşamı seven ve canlı bir karakter çizer. Hayatı dolu dolu yaşamak ister ve bu amaçla istediği herşeyin peşinden koşar. Hareketli ve enerjiktir. Ancak bu koşuşturmaca içinde öğütlere kulak asmaz ve zaman zaman güç durumlara düşebilir. Sabırsız yaradılışı yüzünden başladığı işleri yarım bırakabilir. Bir işi bitirmeden başka bir işin peşinden koşturur. Espri yeteneği çok gelişmiştir. Diğer yeteneklerine olduğu gibi, bu yeteneğine de aşırı güven duyar. Haksız da sayılmaz. Çünkü yaptığı hicivlerle hiç olmayacak yerlerde herkesi güldürebilir. İyi bir konuşmacıdır. Hayal gücünü kullanarak anlattıklarını daha çekici hale getirebilir. Olayların istekleri doğrultusunda gelişmesini ister. Aksi takdirde sinirli ve huysuz olur. Ancak sinirli hali fazla uzun sürmez ve hemen sakinleşir. Her konuda en iyisini yapmak ister. Birinci olabilmek için elinden gelen herşeyi yapar. Zor koşullara dayanır; kendini kolayca tehlikeye atabilir. Onun için başarı servet değil; ündür.

Boğa burcu karakteristik özellikleri
Boğa burcu insanı bazen can sıkıcı olmasına karşın, genelde sevimli ve sıcak kanlıdır. Nabza göre şerbet vermeyi bildiği için her ortama çabucak alışır. Fakat bu, yabancı insanlara samimi davranacağı anlamına gelmez. Kuşkucu ve kararsız karakterli boğa, yabancılara karşı soğuk ve çekingen olacaktır. Duygularından ziyade mantığını kullanır. Bu nedenle kolay kolay riske atılmaz ve fazla hata yapmaz. Girişeceği iş üzerinde uzun uzun düşünür, her adımı hesaplar. Hazırladığı planın gerçekleşmesi için sabırla bekler. Program yapma hastalığı vardır. Düzenli hareket etmekten hoşlanır. Programlarına gelebilecek en ufak bir aksama Boğa'nın yıkılmasına neden olacaktır. Rahatına fazlasıyla düşkündür. Evinin konforlu olmasına özen gösterir. Ama lüksünden de taviz vermez. Hayatında lüksün yeri büyüktür. Paraya olan düşkünlüğünün nedeni budur. Parayı zevklerine ulaşmak için gerekli olan bir araç olarak görür. Hayran olduğu bir diğer kavram da "başarı" dır. Başarıya ve başarılı insanlara karşı zaafı vardır. Bu insanlarla sıcak arkadaşlıklar kurmak ister. Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemez. En kötü huyu inatçılıktır. Yönetilmekten ve emir almaktan hoşlanmaz. Fikrini söylediği anda konu kapanmıştır ve bir daha onu asla yolundan çeviremezsiniz. Boğa insanının önemli özelliklerinden biri de estetik zevkidir. Yaşamın artistik yanlarından zevk almayı bilir. Boğa'nın içinde bir sanatçı yatar. Yaptığı işlerde de bu yönünü ortaya koyar.

İkizler burcu karakteristik özellikleri
İkizler burcunun en bilinen özelliği çift karakterli olmasıdır. Ruhsal durumu bir anda değişebilir. Mutlu ve neşeliyken aniden suratsız ve huysuz bir insana dönüşebilir. Onu anlamak zordur. Genellikle haklı olduğunu savunur. Fakat bazen bambaşka bir tutum takınır. Bu değişkenliği çevresini rahatsız edebilir. Ama o, değişkenlikten büyük zevk alır. Bir şeye ya da bir yere bağlı kalmak istemez. Sürekli farklı arayışlar içindedir. Bu arayışları onu farklı ortamlara iter. Konuşma ve blöf yapma yeteneği vardır. Zekidir ve zekasına aşırı derecede güvenir. Öğrenmeyi çok sever. Her işe yatkındır. Hızlı düşünür ve fikirlerini hayata geçirmede bu süratini gösterir. Zora düştüğü durumlarda kontrolünü ve soğukkanlılığını kaybetmeden çözüm üretebilir.

Yengeç burcu karakteristik özellikleri
Yengeç insanı duygusallığıyla tanınır. Duyarlı karakteri nedeniyle insanlara tüm içtenliğiyle yaklaşır; herkese dürüst ve iyi niyetli davranır. Sevdiklerine yardım edebilmek, onları sevindirebilmek için büyük fedakarlıklar yapabilir. Herkesin sorununu can kulağıyla dinler ve çözüm üretmeye çalışır. İnsanlara samimi davranmasının yanı sıra içten içe bir şüphecilik taşır. Bunun nedeni, iyi niyetinden dolayı birçok kez sömürülmesidir. Ayrıca, yapılanı kolay kolay unutmaz ve çok zor bağışlar. En zayıf tarafı dikkatsizliktir. Olayları ve konuşmaları dikkatsizliği yüzünden yanlış anlayabilir. Bu da büyük sorunlara yol açabilir. Eleştirilmekten hiç hoşlanmaz. Daha ziyade övülmek ve desteklenmek ister. Samimi tavırlarına rağmen sert bir görüntü çizer. Bunun nedeni kendini dış dünyadan koruma içgüdüsüdür. Özellikle tehlikede olduğunu hissettiğinde kabuğuna çekilir.

Aslan burcu karakteristik özellikleri
Aslan burcu insanı cesareti ve kendine güveni ile tanınır. Hareketli bir kişiliğe sahiptir. Bıkıp usanmadan çalışır ve bu durumdan asla şikayetçi olmaz. Genellikle başarılı olur ve bununla övünür. Hile yapmaktan hoşlanmaz. Her zaman dürüstlükten yanadır. Kin tutmayan ve bağışlayıcı bir karakter çizer. Ancak kabul edemeyeceği olayları kolay kolay unutmaz. Amacı herkesi ve herşeyi kumanda etmektir. İş yerinde ve ilişkilerinde lider rolünü oynamaktan zevk alır. Etkileyici tavırları sayesinde her istediğini kabul ettirir. Lükse ve zevklerine düşkündür ama paraya bağımlılığı yoktur. Para, standartlarını koruması için gerekli olan bir araçtır. Açık sözlü ve dürüsttür. Çevresindekileri de kendi gibi dürüst zanneder. Bu nedenle aksi bir durumla karşılaştığında üzülür ve sinirlenir.

Başak burcu karakteristik özellikleri
Çalışkanlığıyla tanınan Başak burcu insanı, ideallerine ulaşabilmek için elinden geleni yapar. Bilime ve edebiyata düşkündür. Hayatındaki en önemli konu "iş"tir. Herşeyin en iyisini ister. Bu nedenle kendini olduğu kadar çevresini de devamlı eleştirir ve kolay kolay hoşnut olmaz. Sürekli hareket halindedir. Tembellik yapmak ona zor gelir. Maddesel şeylere ve dış görünüme önem verir. Kendini dış görünüşüyle ifade etmekten hoşlanır. Para biriktirmenin yararına inandığından tutumlu davranır. Geleceğini garanti altına almak ister. Kurallara bağlıdır. Herşeyin düzenli ve yerli yerinde olmasını ister. Kimsenin kendini kullanmasına izin vermez.

Terazi burcu karakteristik özellikleri
Terazi burcu adalete olan düşkünlüğüyle tanınır. Herkese karşı iyi ve adil davranır. Haksızlıklara tahammül edemez. Rol yapmaktan hoşlanmaz. Olduğu gibi davranmak ister. İyi bir konuşmacıdır. Sakin ve yumuşak konuşur. Dinleyenleri hemen etkisi altına alabilir. Önemli kararlar vermekte zorlanır. Bu konuda ince eleyip sık dokur. Fakat kararını verdiği zaman amacına ulaşma yolunda kimse onu engelleyemez. Kolay kolay sinirlenmez. Genellikle naziktir. Ama, arada bir sert çıkışlar yapabilir. Israr onu sinirlendirir. Zorlanmaktan hoşlanmaz. Bu gibi durumlarda sabrını ve nezaketini yitirebilir. Zayıf taraflarından biri de aşırı merakıdır. Başkalarının yaşamına burnunu sokmaya bayılır. Estetik merakı vardır. Hayatındaki herşeyin güzel ve uyumlu olmasını ister. Buna sevgilisi de dahildir.

Akrep burcu karakteristik özellikleri
Akrep burcu insanı kendine her konuda güvenen, kurnaz, enerjik ve marifetli bir kişilik çizer. Yaşamın her alanında tutkuları vardır. Daima başarıyı yakalamak ister. Başarıyı yakaladığındaysa, kendine yeni bir hedef belirleyip yeniden mücadeleye başlar. Kelimelere fazla ihtiyaç duymaz. Çünkü içindekileri gözleriyle anlatır. Bir bakışından sevgisini ya da nefretini anlayabilirsiniz. Kuşkucu bir karaktere sahiptir. Kolay kolay inanmaz. Fakat inandığı konuyu savunurken asla taviz vermez. Fiziksel olduğu kadar manevi açıdan da güçlüdür. Kendini kandırmaz. Gerçekle acı da olsa yüz yüze gelmekten çekinmez. Lüks ve gösterişli yaşamı sever. Çünkü bunlar kendini başarılı hissetmesini sağlar. Herkesin kolay kolay altından kalkamadığı sorunları anında çözebilecek pratik bir zekaya sahiptir. Bunun yanı sıra, ileri görüşlüdür. Geleceğe dair tahminleri genellikle gerçekleşir.

Yay burcu karakteristik özellikleri
Yay burcu insanı özgürlüğüne olan düşkünlüğüyle tanınır. Kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz. Olaylar karşısında zayıflık göstermez. Daima güçlüdür. Başkalarının zorlandığı konuları kısa bir sürede kavrar ve pratik çözümler üretir. İçtenliği ve iyimserliği sayesinde birçok dost kazanabilir. Sevilen bir özelliği de adil oluşudur. Hayatın her alanında, herkese eşit davranmaktan hoşlanır. Bir diğer önemli özelliği ise ileri görüşlü olmasıdır. Olayların sonuçlarını, gelecekte olacakları tahmin edebilir. Gelişmiş espri yeteneği ve düzgün konuşmasıyla çevresindekileri etkileyebilir. Gizemli, keşfedilmemiş konular ilgisini çeker. Bu nedenle farklı yerler görmeyi, yeni insanlarla tanışıp değişik kültürler öğrenmeyi sever. Ancak, farklı ilgi alanları bulmasına rağmen alışkanlıklarına da sımsıkı bağlıdır. Kolay kolay onlardan vazgeçemez.

Oğlak burcu karakteristik özellikleri

Oğlak insanı güvenilir ve dürüst olmasıyla tanınır. Disiplinli ve mantıklıdır. Her konuda çok dikkatli davranır. Bu nedenle az hata yapar. Oğlak insanının iki yönü vardır. Biri yabani, diğeri evcil. Oğlak'ın yabani yönü, onu hayatın hareketli ve heyecanlı taraflarına çekerken, evcil yönü onu evine düşkün, anaç bir tip yapar. Bu yönleri sayesinde hayatında orta noktayı bulabilir. Önemli bir özelliği de çalışkanlıktır. Tembellik nedir bilmez. Boş zamanlarında bile mutlaka yapacak birşeyler bulur. İyi bir konuşmacıdır. Nerede, ne diyeceğini çok iyi bilir. Eli açık ve yardımsever bir kişidir. Yardım etmek uğruna kendi çıkarlarından bile vazgeçebilir. Espri yeteneği gelişmiştir. Kısa ve öz cümlelerle çevresindekileri kahkahaya boğabilir. Yeniliklere kolay kolay alışamaz. Alışkanlıklarına ve geleneklere bağlıdır. Gösterişten hoşlanmaz. Sakin ve huzurlu bir yaşam arar.

Kova burcu karakteristik özellikleri
Kova burcu, insanlara olan sevgisiyle tanınır. Bencil değildir. Başkalarına yardım etmek onu mutlu eder. Yakınlarının üzüntü ve mutluluklarına ortak olur. Tüm bu takdir toplayan yönlerine rağmen o, daima alçakgönüllü davranır. Kova burcunun bir özelliği de, gerçekçi olmasıdır. Herşeyi olduğu gibi kabul eder. Hayallere dalıp gerçek hayatı unutmaz. Dünyayı güzelleştirmeyi, insanları mutlu etmeyi amaç edinmiştir. İnsanları ırk ya da cinsiyet gözetmeksizin sever; herkese yardım etmek ister. Alışkanlıklarını sık sık değiştirmese de yenilik ve değişikliklere açıktır. İleri görüşlüdür. Yakınları çoğunlukla ona akıl danışır. Özgürlüğüne düşkündür. Bağımsız olmak ister. Bir yere ya da bir kişiye bağlanmaktan hoşlanmaz. Boş zamanlarında günlük hayatın dışında, farklı uğraşlarla ilgilenir.

Balık burcu karakteristik özellikleri
Balık insanı, cömertliği ve hassaslığıyla tanınır. Zor durumda olan insanlara yardım etmek ister. Kendini beğenmiş değildir, ancak yaptığı iyiliklerden bahsetmekten hoşlanır. Çünkü takdir edilmek ve başkalarını da bu gibi yardımlar yapmaya yöneltmek ister. Geleneklere ve kurallara bağlıdır. Dürüstlük onun için çok önemlidir. Duyarlı olduğundan büyük acıları kaldıramaz. Böyle durumlarda gerçeklerden kaçar ve hayal dünyasına sığınır. İçinde gizli bir sanatçı yatar. Düş kurma yeteneği sayesinde sanatsal yeteneklerini geliştirebilir. Sonunda, ortaya mükemmel sanat eserleri çıkarır. Ancak kendine güveni olmadığından, biri onun bu yönünü keşfedene dek sessizce çalışmalarına devam eder. Estetik zevkleri gelişmiştir. Yaşadığı yerin konforlu olmasının yanı sıra, zevkli olmasına da dikkat eder. Evinde yakınlarını ağırlamaktan hoşlanır. Çok iyi bir ev sahibidir. Bir huyu da inatçılığıdır. Damarına basıldığı zaman bu huyu ortaya çıkar ve fikrini değiştirmek neredeyse imkansızlaşır.