Yarismada unlu olanlar ve Sanatci Tanitimlari

hakantok hakantok is basvurusu yap hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Twitter Takipci hakantok iletisim Bilgilerim hakantok Web Sayfasi Yapilir hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Yerli Arabamiz hakantok hakantok Gida Teroru hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Aloculara Dikkat hakantok hakantok hakantok Turbeler Turk Starlar hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Nostalji Anilar hakantok Kaybolan Meslekler hakantok Antik Kentler Turizm Tanitimi sehitlerimiz  Kpss Test Kpss Test 2 Gezici Rehber VOLKSWAGEN 1303 Anadol STC Siyaset Yolsuzluk MARKALAR  Kangal  Ek Gelir israil Boykot Otel ik Derin Haber Edebsizlik  Teror Aile ve Evlilk Askerlik-Sehitlik Gundem  Evlenmek istiyorum 444 hakantok Favorite LinksBEREN SAAT
Son dönem televizyon ve sinema dünyasında öne çıkan yıldızlardan biri Beren Saat...
Güz Sancısı adlı filmle sinemada, Aşk-ı Memnu adlı diziyle de televizyonda çok başarılı bir sezon geçiren Saat'in oyunculuğa nasıl başladığını hatırlıyor musunuz?
26 Şubat 1984 Ankara doğumlu olan Beren Saat, Ankara TED Koleji'hi bitirdi. Daha sonra girdiği Başkent Üniversitesi işletme bölümünde okurken Türkiye'nin Yıldızları adlı yarışmaya katıldı.
İşte bu yarışma onun hayatında bir dönüm noktası oldu. Yarışmada birinci olamadı, ikincilikle tamamladı ama bu onun kariyer basamaklarını hızla tırmanmasına engel olmadı
Yarışmanın ekibinde olan usta yönetmen Tomris Giritlioğlu'nun kardeşi, ona Saat'i önerince de genç yıldız için televizyon kariyeri başlamış oldu.
Bir şeker firmasının reklamında yer alan Saat önce 2004 yılında Aşkımızda Sürgün var adlı dizide rol aldı
Daha sonra Giritlioğlu'nun projesi olan Hatırla Sevgili adlı dizide kalabalık ve güçlü bir kadro ile birlikte kamera karşısına geçti.
Yılmaz Karakoyunlu'nun romanından uyarlanan Güz Sancısı ile sinemaya adım attı. Bu filmde beklentilerin çok üstünde bir performans sergiledi.
Saat, Türk edebiyatının usta yazarı Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı eserinden uyarlanan Aşk-ı Memnu'da Bihter karakterini canlandırıyor
Saat annesinin ısrarı ve o dönemde birlikte olduğu sonra bir trafik kazasında kaybettiği erkek arkadaşının desteğiyle Türkiye'nin Yıldızları yarışmasına katıldı. Yarışmayı birinci değil ikinci olarak tamamladı. Ama Aşka Sürgün, Hatırla Sevgili, Aşkı Memnu gibi çok izlenen dizilerde oynadı. Güz Sancısı filmindeki performansıyla da beğeni kazandı.
Bugün hayatta olmayan sevgilisi Efe Güray, Beren Saat’in oyunculuk yapmasında ısrarcıydı. Saat, Başkent Üniversitesi’nde işletme üzerine ihtisas yapıyordu. Efe ile Beren, 2003’te “Okul” adlı sinema filmine gitti. Filmde geçen bir diyaloğu Efe Beren’e, “Masa başına oturduğun bir gün pişman olacaksın” diye fısıldadı. Daha sonra da Efe Güray, Beren’i Türkiye’nin Yıldızları Oyunculuk Yarışması’na girmeye ikna etti. Güray, 2004’te trafik kazasında hayatını kaybettikten sonra Beren Saat, oyuncu olmak için daha fazla istek duydu. “Aşkımızda Ölüm Var”la oyunculuğa başlayan Beren Saat, “Aşka Sürgün” ile yakaladığı çıkışı “Aşk-ı Memnu”daki “Bihter” ile zirveye taşıdı. “Fatmagül’ün Suçu Ne” ile zirvedeki yerini pekiştirdi.

ESRA-CEYDA ERSOY KARDEŞLER

IQ Kontenjanından
Hayatımıza 2008'de Şarkı Söylemek Lazım yarışmasıyla girdiler. Yarışmadaki koçları Ümit Besen'di. Onun eşliğinde " I love you I love you, do you love me yes I do" şeklinde devem eden şarkınını sadece İngilizce bölümlerini söyleyebilmişlerdi. Jüri üyelerinden biri " Bu hafta sözler daha iyi anlaşıldı" deyince, gelen açıklama şöyle oldu: "Yaaağ beeeyn Bilkeeeeynt meezunu olduğum içiiin yaağni orda da eğitim İngilizce olduğu için çok zorlanmadım tabeeğğ, eğitim aldığım içiiiinn..."Bu daha başlangıçtı. Dünyada bu tip kız kardeş örnekleri vardı ama IQ'ları oda ısısı seviyesindeydi. Video dünyasındaki patlamaları Kenan Erçetingöz'ün programına çıkıp çamları devirmeleriyle oldu. Programda, sperm bankası yoluyla hamile kalan Leyla Kömürcü'yü "Penis bankasından penis olan kadın" olarak hafızalarında çıkaracaklardı. Son olarak bir reklam filminde "Bütün dünya anladı" sloganını anlamayarak, tüm iktisadi doktrinleri yıkarcakısına gülerken ve ortak sermayeden yerken görüldüler...

 

Emel Müftüoğlu

 
 
İstanbul Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü'nü bitirince 1985 yılında profesyonel müzik hayatına ilk adımını Güneş Gazetesi'nin açtığı müzik yarışmasında birincilik alarak attı.

Gülben Ergen
Lise 2. sınıftayken katıldığı Hürriyet Sinema Yıldızları Yarışması'yla dikkat çekti. Aranan bir iç çamaşırı modeli oldu. Daha sonraları oyunculuk, sunuculuk ve şarkıcılığa soyundu.

AJDAR


NANE NANE ŞARKISINI BİR SÖYLEDİ
Ajdar Anık da Türkiye'nin gündemine bir şarkı yarışmasıyla oturdu...Aslında şarkı söylemekten anladığı da pek söylenemezdi. Ama o inat etti, klip bile çekti Hatta Çikita Muz adında bir albüm bile çıkarda. Şimdi zaman zaman ekranlara çıkıyor.
Fahriye Evcen


Yaprak Dökümü'nde Necla karakterini canlandıran Fahriye Evcen de yaşadığı Almanya'dan tatil için Türkiye'ye gelip oyuncu oldu. Tatil için geldiği Türkiye'de Oya Aydoğan'ın programına seyirci olarak katıldı Evcen. Daha sonra Aydoğan onu yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırdı. Telefon numarası alış verişinden sonra Evcen Almanya'ya döndü. Ama sonra telefonu bir türlü susmak bilmedi. ''Asla Unutma'' ve ''Hasret'' dizilerinde rol aldı. Ama asıl büyük çıkışını Yaprak Dökümü ile yaptı.


 

Burcu EsmersoyGösteri dünyasının ünlülerinin bugünlere gelişinin birbirinden ilginç öyküleri var. Hepsi farklı farklı şekillerde kamuoyunun dikkatini çekip hafızalara kazındılar. Yıllar önce çekilen bu fotoğraftaki ünlü de onlardan biri.
Bikinisinin üstünü çıkararak güneşlenen bu ünlü yıllar önce, güzelliğiyle dikkat çeken ama yine de çok fazla kimsenin tanımadığı bir genç kızdı. Bugün ise sadece Türkiye'de değil, dünyada TV ekranlarının en güzel kadınlarından biri olarak kabul ediliyor.
İşte bugün sadece Türkiye'de değil tüm dünyada TV ekranlarının en güzel spor spikerlerinden biri olarak tanınan Burcu Esmersoy'un şöhret basamaklarını tırmanışının kısa öyküsü. 1978 doğumlu Burcu Esmersoy, önce Beşiktaş Lisesi'ni bitirdi. Daha sonra da İstanbul Üniversitesi'nde Turizm İşletmeciliği bölümünü bitirdi. Bu eğitimin ardından ABD'ye gitti. New York Üniversitesi'nde Hospitality, Tourism and Sports Management eğitimi aldı. Bu arada genç yaşında Sabah Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Ünlü gazeteci - yazar Hıncal Uluç'un asistanı Yasemin Hanım doğum iznine çıktığında da onun yerine Uluç'un asistanlığını yaptı.

Ebru Gündeşİşçiydi ama sesi güzeldi
Konfeksiyon işçisiyken sesinin güzelliğiyle tanınan Ebru Gündeş, bir raslantı sonucu ünlü oldu. Bir tanıdığı onu Neşe Demirkat'a götürünce müzik piyasasına girdi ve başarı basamaklarını hızla tırmandı

Tülin Şahin:Hamburgercide keşfedildi 14 yaşında Danimarka'daki bir hamburgercide keşfedildi. Ünlü bir fotoğrafçı, onun tek kare fotoğrafını çekip modellik yarışmasına gönderdi. Yarışmada birinci oldu, dikkatleri çekti.


 

Kıvanç Tatlıtuğ Adana’da birçok kulüpte oynadığı basketbola, babasının rahatsızlığı nedeniyle geldiği İstanbul’da Ülkerspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinde devam etti. Sakatlanması profesyonel basketbol hayatını sonlandırdı.
Annesi Nurtan Hanım’ın bir mankenlik ajansının ilanına gönderdiği fotoğrafından beğenilip aranmasıyla Tatlıtuğ, kendini podyumda mankenlik yaparken buldu. Ardından da “Gümüş” isimli dizide başrol teklifi aldı. “Aşk-ı Memnu”nun “Behlül”ü, “Ezel”in “Sekiz”i olarak zirveye tırmandı.
 
Uzun yıllar podyumda yer alan Kıvanç Tatlıtuğ oynadığı 'Gümüş' dizisiyle şöhreti yakaladı. Ardından 'Menekşe ile Halil' dizisinde rol alan Tatlıtuğ şimdilerde oynadığı 'Aşk-ı Memnun' dizisindeki Behlül karakteriyle şöhretini pekiştirdi.

Merve BoluğurMERVE Boluğur da kariyerini oyunculuk üzerine kurmadı. Boluğur’un kuzeni bir ajanstan teklif aldı. Eğlenmek amacıyla kuzeninin fotoğraf çekimleri için stüdyoya giden Merve Boluğur, orada tanıştığı bir başka ajans yetkilisinin kendisine verdiği kartviziti alıp cüzdanına koydu. Daha sonra kartvizitteki adresin, oturdukları mahallede olduğunu gördü. Ajansa uğradı, fotoğrafları çekildi. Bir süre sonra da reklam filmi teklifi geldi. Reklam filminin ardından “Keloğlan Karaprense Karşı” ve “Gomeda” adlı sinema filmlerinde rol alan Boluğur, “Acemi Cadı” ile başrole yükseldi. Ardından da “Küçük Sırlar” ve “Kuzey Güney”deki rolleriyle hayran sayısını artırdı.

Kemal SunalKEMAL Sunal, Vefa Lisesi’nde okulun tiyatro oyunlarında rol alıyordu. Aklında kariyerini oyunculuk üzerine kurmaya yönelik bir niyet yoktu. Hatta geçim derdi nedeniyle öğrenciyken Emayetaş Fabrikası’nda çalışıyordu. Yeteneğinin farkına varan felsefe öğretmeni Belkis Balkır, Sunal’ı Müşfik Kenter ile tanıştırınca hiç düşünmediği oyunculuk mesleğiyle tanıştı. Türk sinemasında “İnek Şaban” karakterini yarattı. Müşfik Kenter, Kemal Sunal’daki yeteneği keşfedince Kenterler Tiyatrosu’nun oyuncu kadrosuna dahil etti. Sahnede çok fazla yer almamasına rağmen seyirciye kahkahalar attırdı. Daha sonra transfer olduğu Devekuşu Kabare, “İnek Şaban”ın ortaya çıkışı oldu.

Deniz ÇakırDaha önce birçok dizide rol alan Deniz Çakır’ın şansı da 'Yaprak Dökümü' dizisiyle döndü. Ekranın 'kötü kadını' olarak nam salan Deniz Çakır, dizide oynadığı Ferhunde karakteriyle dikkatleri üzerine çekti.
Hande Yener

Hande Yenerhayali olan şarkıcılığı gerçekleştiremeyince bir mağazada tezgahtarlığa başladı. Yener'in hayatı, çalıştığı mağazaya Hülya Avşar'ın gelmesiyle değişti. Avşar onu keşfettikten sonra Sezen Aksu'yla çalışmaya başladı.

Nurgül Yeşilçayİzmir doğumlu Nurgül Yeşilçay, üniversite çağına geldiğinde Eskişehir’e gitti. Özgürlüğünün arayışındaydı. Tiyatro hakkında hiçbir şey bilmeden Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavına girdi ama kazanamadı. Sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. İzmir’de yaşıyordu ve biraz da ailesinden uzakta okumak istiyordu. İlk sene okulu çok önemsemedi. Ertesi yıl tiyatroyu tutku derecesinde sevmeye başladı. Daha sonra “İkinci Bahar” dizisi için oyuncu seçmelerine girdi. Elediler, elediler, sonra onun diziye katılabileceğine karar verdiler. Türkân Şoray’ın kızı Gülsüm rolünü aldı ve milyonların hayranlığını kazandı.

Tuba Büyüküstün

 
 
Modellik yaptığı dönemde güzelliğiyle dikkat çeken Tuba Büyüküstün oynadığı 'Çemberimde Gül Oya' dizisiyle şöhreti yakaladı. Ardından 'Ihlamurlar Altında' dizisiyle şöhretini pekiştiren Büyüküstün, şimdilerde oynadığı 'Asi' dizisiyle göz dolduruyor.

Seda SayanAsıl adı Aysel Gürsaçar olan Seda Sayan, 4 Ocak 1959'da, İstanbul'da doğdu.
İlkokul mezunu olan şarkıcı, yoksullukla dolu bir çocukluk geçirdi. Babası alkolikti.
Radyoevinin sınavlarına girdi. Ancak kazanamadı. Babası şarkı söylemesine karşı çıkıyordu. Sonradan "Kadırgalı" lakabıyla anılacak olan sanatçı, 15 yaşındayken evden kaçtı.
Tavernalarda şarkı söylerken dönemin ünlü gazinolarından Stardust'ın sahibi Turgut Akyüz tarafından keşfedildi.
Stardust'ın ardından Kamacı, Gülizar gibi gazinolarda çalıştı. Elma Kabare'de Zeki Alasya ve Metin Akpınar ile birlikte sahne aldı.
İlk albümünü 1992 yılında İşte Seda Sayan ismiyle çıkardı. 1993'te "Yeter Ki İste", 1994'te "Vız Gelir Her Şey" albümleri geldi.
Artık şöhreti iyiden iyiye yakalamıştı. Doksanlı yıllarda, "Ah Geceler", "Evimiz Olacak Mı?", "Sensizliğime Yanarım", "Sıkı Sıkı" gibi filmlerde ve dizilerde oynadı.
Pepsi, Lays gibi markaların reklam yüzü olan Seda Sayan, evlilikleriyle de magazin gündemine sık sık konu oldu.
6 ay süren ilk evliliğini Sarıyerli futbolcu Rıdvan Kılıç ile yaptı. Bu beraberlik sadece 6 ay sürdü.
1990-1995 yılları arasında Beşiktaşlı futbolcu Sinan Engin ile evli kaldı. Bu evlilikten bir çocuk sahibi oldu. Sonrasında da kısa süreli pek çok evliliğe imza attı

Necati Şaşmaz


Asıl mesleği turizmcilik olan Necati Şaşmaz, eğitimini Kanada’da tamamladı. Amerika’da altı sene kaldı. 2001’de ailesini ziyarete geldiği sırada dönüş uçak biletini 11 Eylül tarihine aldı. ABD’de yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı geri döndü. Hayatına Türkiye’de devam etme kararı aldı ve Ankara’da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden İstanbul’da Osman Sınav’la bir iş görüşmesinde buluştu. Bir yapımın senaryo ekibinde yer alacağını sanıyordu, Sınav’ın “Bir dizide seni başrol düşünüyorum” teklifini kabul etti, hayatı değişti.

Hülya Koçyiğit

 
 
Koçyiğit aslında annesinin desteği sayesinde küçük yaşta bale eğitimi almaya başlamıştı.Koçyiğit, Muhsin Ertuğrul'un tavsiyesi üzerine Ankara Devlet Konservatuarı'nda tiyatro eğitimi almaya başladı. Daha sonra Metin Erksan'ın Çocuk Hırsızları filminde oynaması için ablasını seçmesi sayesinde ünlü yönetmenle tanışma fırsatı bulan Koçyiğit için bu tanışıklık hayatının dönüm noktası olacaktı. Koçyiğit, Metin Erksan'ın yönetmenliğini yaptığı 1963 tarihli Susuz Yaz filmiyle ilk kez izleyici karşısına çıktı. Film; Berlin'de büyük ödül Altın Ayı'yı kazandı. Böylece Koçyiğit mesleğin daha ilk basamağında çok iyi bir çıkış yapmış oldu.
HÜLYA Koçyiğit’in annesi Melek Hanım, İstanbul Şehir Tiyatroları’nın gazeteye verdiği “Çocuk oyuncular aranıyor” ilanını görerek ortaokulda olan kızı adına başvuruda bulundu. Tiyatroya seçilen Koçyiğit, Jeanne d’Arc oyununda küçük prensesi canlandırarak oyunculuğa ilk adımını attı. Melek Hanım yönetmen Metin Erksan’la tanıştı ve kızının yeteneğini anlattı. Erksan, Koçyiğit’e “Susuz Yaz”daki “Bahar Gelin” rolünü verdi. Koçyiğit, 16 yaşında başrol oynadı. Bu filmle Berlin Film Festivali’nde “Altın Ayı”ya sahip oldu.

Cüneyt ArkınFAHRETTİN Cüreklibatur yani Cüneyt Arkın’a oyunculuk kapısını, Halit Refiğ açtı. Eskişehir’de Refiğ’in çektiği bir film setine giden Arkın, ünlü yönetmenden, “İstanbul’a geldiğinde beni ara” sözünü duydu. Arkın, İstanbul’a gittiğinde Refiğ’i aradı ve “Gurbet Kuşları diye bir film çekeceğim. Orada bir doktor rolü var. Sen oynar mısın?” teklifini aldı. Geçim sıkıntısı nedeniyle bu teklife “Evet” diyen Cüneyt Arkın, “Kara Murat”, “Malkoçoğlu”, “Battal Gazi” ve “Komiser Cemil” gibi karakterlerle belleklere kazındı. 48 yılda çektiği 305 filmle sadece Türkiye’de değil dünyada da fenomen oldu.

Fatma Girik


Fatma Girik, ailesine maddi açıdan yardımcı olmak zorunda kaldığı için eğitimini ortaokul ikinci sınıfta yarım bıraktı. Para kazanmak için annesiyle birlikte filmlerde figüranlık yapıyordu. İlk filmi yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri'nin yaptığı Leke'ydi. Leke'yi oyuncu olarak adından bahsettirmeyi başaramadığı birkaç iddiasız yapım daha izledi. Fatma Girik'in performansıyla dikkatlerden kaçmayacağı film, Memduh Ün'ün yönetmenliğindeki 1960 yapımı Ölüm Peşimizde'ydi. Memduh Ün'le tanışıklığı Girik'in hayatındaki dönüm noktalarından biri oldu.


Şebnem Ferah


Lise yıllarında "Pegasus" adlı grubuyla beraber çalışan ama kafasında bir kız grubu hayali olan Ferah, 80'lerin ortasında Bursa'da açılan bir stüdyo sayesinde Sedat abisiyle tanışmış ve bu hayalini 1988 yılında kurduğu "Volvox" grubuyla gerçekleştirmiştir. Müzik ile daha yoğun ilgilenebilmek için Odtü Ekonomi Bölümü'nü 2. sınıftan terk etmiş ve daha sonra İstanbul'a gelince İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne kaydolmuştur. 1994 yılında Volvox grubunun dağılması sonucu Şebnem Ferah bireysel çalışmalarına başlamıştır. Onno Tunç ve Sezen Aksu'nun keşfi sonucu underground ortamdan daha ferah bir ortama kavuşmuştur.

Türkan Şoray

 
 
Şoray, annesi ve kız kardeşiyle birlikte Karagümrük'e taşındı. Şoray'ın kaderini değiştiren olay ise yeni taşındıkları bu semtte ev sahiplerinin kızı Emel Yıldız'la tanışması olur. Yıldız sayesinde Yeşilçam'a adım atan Şoray yapımcı TÜrker İnanoğlu'nun dikkatini çeker. Annesi başlarda kızının oyuncu olmasını istemese de sonunda maddi zorluklar nedeniyle kabul etti. Şoray; Köyde Bir Kız Sevdim filmi ile sinemaya başladı O gün bugündür de sinemadan hiç kopmadı.
ZORLU hayat koşulları, Türkan Şoray’ın küçük yaşta evin sorunlarıyla ilgilenmesine neden oldu. 1954’te kız kardeşi Nazan Şoray dünyaya geldikten sonra anne ve babası ayrıldı. 1960 yılında Türkan Şoray’ı, ev sahiplerinin kızı olan Emel Yıldız elinden tutup, Beyoğlu’nda kurulan bir film setine götürdü. Türker İnanoğlu, Şoray’ı görür görmez oyunculuk teklifinde bulundu. Şoray, o gün oradan koşar adımla kaçsa da birkaç gün sonra İnanoğlu’nun asistanı evine gidip oyunculuk teklifini yineledi. Şoray’ın annesi önce kabul etmese de geçim sıkıntısı nedeniyle kızının oyuncu olmasına razı oldu. İlk filmi “Köyden Bir Kız Sevdim”den sonra birçok film teklifi alan Şoray, 1961’de Sinema Dergisi’nin kapağı olduktan sonra kısa sürede ülke çapında tanındı. 52 yılda 200 filmde başrol oynayarak Türk sinemasında önemli bir rekora imza attı. Şoray oyuncu oluşuyla ilgili şunları söyledi: “Sinema oyuncusu olacağım, meşhur olacağım gibi bir düşüncem hiç yoktu. Tamamen bir tesadüfle oldu. Ve tesadüflere inanıyorum artık


Hadise


Yapımcılar ve dinleyiciler tarafından ilk olarak, Belçika’nın Pop Idol yarışması sayılan (Türkiye’deki Popstar Yarışmasının benzeri) Idool 2003'te farkedildi. Yarışmayı birincilikle bitirmese de, kendisine yapımcılar tarafından albüm çıkarmak için teklif gelen teklifi iyi değerlendirdi.


 

Sertab Erener


Işık Lisesi ve İstanbul Devlet Konservatuvarı'nda eğitim aldı. Mezun olduktan sonra çeşitli gruplarda ve Sezen Aksu'nun yanında vokalistlik yaparak profesyonel müzik yaşamına başlayan Erener, 1990'ların başında Sezen Aksu'nun desteğiyle adını duyurmaya başladı

Mehmet Ali Erbil


Babası Saadettin Erbil tiyatro ve sinema dünyasının usta oyuncularındandı. Daha dört yaşındayken anne ve babası ayrılınca, o da ağabeyiyle birlikte annesi Yurdagül Eken’in yanında kaldı. Sonra annesi bir subayla evlendi. Ancak lise çağına geldiğinde üvey baba yanında daha fazla kalamayacağını anladı. Ağabeyi Mustafa’yla birlikte 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı sınavlarına girdi. o kazandı, ağabeyi kaybetti. Tiyatro bölümüne yatılı olarak kaydoldu. Yaşı daha 14’tü. Okuldan mezun olunca Devlet Tiyatroları’nda dört yıl çeşitli oyunlarda oynadı. 21 yaşına geldiğinde ya maaşa talim edecek ya da İstanbul’a gidip bir aylık maaşı bir gecede kazanacaktı. O, ikincisini tercih etti.

Ufuk Bayraktar


Türk sinemasının genç kuşak ustalarından Zeki Demirkubuz'un keşfettiği Ufuk Bayraktar'ın oyuncu olmasının öyküsü benzerine romanlarda rastlanacak türden. Demirkubuz, Bayraktar'ı babasının Cihangir'deki kahvesinde çalışırken fark etti. Bir gün kahvede otururken de genç adamı yanına çağırıp "seninle konuşmak istiyorum" dedi. O sırada askerde olan ancak hava değişimi için geldiği İstanbul'da kalıp askerliğinin son bir haftasını da öyle "geçiştirmeye" çalışan Bayraktar; önce korktu hiç tanımadığı Demirkubuz'dan "Beni zorla kışlaya geri götürecekler" diye. Ama sonra Demirkubuz'un oyunculuk teklifini duyunca şaşırdı. Hayatında kamera bile görmeyen, mahallenin 'bıçkın' delikanlısı uzun uzun düşündü ve sonunda rolü kabul etti. Babası başlarda oun oyuncu olmasını istemese de sonunda Demirkubuz onu da ikna etti. Böylece Ufuk Bayraktar Zeki Demirkubuz'un yönettiği Bekleme Odası'yla kariyerine başladı. Sonra yine Demirkubuz'un Kader filminde bu kez başrolü oynadı. Ardından da Semih Kaplanoğlu'nun Yumurta filminde rol aldı.


Pelin Karahan


Kavak Yelleri dizisiyle yıldızı parlayan Pelin Karahan oyunculuğa nasıl başladığını da şöyle anlattı: 'Yakınlarım 'Pelin yüzün çok güzel. Bir reklam ajansa yazıl en azından reklam filminde oynarsın' diyordu. Ama ben bunu hiç istemiyordum.Fakat İstanbul'daki zor hayat şartları karşısında mecbur kalıp ajansa yazıldım.Ajanstan aradılar ve görüşmeye gitmemi söylediler. Görüşmeye gittim. 'Müzikle uğraşıyor musun?','Bir müzik aleti çalabiliyor musun?' gibi bir sürü soru sordular. Ben her soruya 'hayır' diyordum.Hem tecrübesiz hem kısa boylu olduğu için seçilemeyeceğini düşünen Karahan bir süre sonra kendisini ciddiye aldıklarını fark etmiş.Sonunda dizideki Aslı rolü de onun olmuş.

Perihan Savaş

 
 
Beş yaşında İstanbul Şehir Tiyatrosu Çocuk Bölümü’nde sahneye çıktı. Ortaokuldan sonra öğrenimini bıraktı. İlk evliliğini 13 yaşında, naylon çorap ve topuklu ayakkabı giyebileceğini düşünerek yaptı. Hatta hâkim ailesine, “13 yaşındaki kızı evlendirmeye utanmıyor musunuz?” dedi ama nikâh kıyıldı. Fakat eşi “Tiyatrodan ayrıl” deyince boşandı. 10 yıl tiyatroyla ilgilendi. Birçok oyunda oynadı. 1971 yılında “Şehzade Sinbad Kaf Dağı” adlı filmde ufak bir rol aldı. 1972 yılında “Korkusuz Beşler” filmiyle başrole yükseldi.

Selin Demiratar


Oyunculuğa '90-60-90' adlı diziyle merhaba diyen ardından 'Koçum Benim', 'Lise Defteri' gibi dizilerde rol alan Selin Demiratar, şöhreti 'Acı Hayat' dizisiyle yakaladı. Demiratar şimdilerde 'Adanalı' dizisinde bir polis olarak izleyici karşısında.

Teoman


Müzik kariyerine 1986 yılında kurduğu Mirage adlı grupta vokal yaparak başlayan Teoman, grubun dağılmasından sonra Mavi Sakal , Indians , Black Rose gibi gruplarda çalıştı ve sonra müzik kariyerine solo çalışmalarıyla devam etti. 1996 yılında Roxy Müzik Yarışmasında 'Ne Ekmek Ne De Su' şarkısı en iyi beste ödülünü alırken 'Yollar' şarkısıda en iyi söz ödülüne layık görüldü.

Vildan Atasever


'Kadın İsterse' adlı komedi dizisinde Hülya Avşar’ın kızını canlandıran Vildan Atasever, performansıyla göz doldurdu. 'İki Genç Kız' 'Kader' ve 'Osmanlı Cumhuriyeti' filmlerinde oynayan Atasever, bugünlerde 'Gece Sesleri' adlı dizide Aslı rolüyle izleyici karşısında.

İbrahim Tatlıses

 
 
Adanalı bir sinemacının, inşaatta türkü söyleyen bu muazzam sesi duymasıyla birlikte şöhret yolu açılmış oldu. Önce Adana'da ardından Ankara'da çeşitli gazinolarda sahne aldı. Sesinin güzelliğini dinleyenler vasıtasıyla şöhreti dilden dile yayıldı.

Dağhan Külegeç


Uzun yıllar yardımcı yönetmenlik ve reji asistanlığı yapan Dağhan Külegeç oynadığı 'Lise Defteri' ve 'Hırsız - Polis' dizilerinde dikkat çekti. Külegeç 'Kavak Yelleri' dizisindeki Efe karakteriyle şöhreti yakalayanlar arasına girdi.

Gökçe Bahadır


Televizyona “Hayat Bilgisi” dizisindeki “Törpü” rolüyle adım atan Gökçe Bahadır, ardından oynadığı “Yaprak Dökümü”ndeki Leyla karakteriyle şöhreti yakaladı.

Ezgi Mola


Çocuk yaşta 'Karate Can' adlı diziyle oyunculuğa adım atan Ezgi Mola’yı “Unutma Beni”ve ardından 'Hırsız Polis'te izledik. Dizilerde evde kalmış kız karakteriyle dikkat çeken Mola, son olarak oynadığı 'Canım Ailem' dizisindeki Feride karakteriyle şöhreti yakaladı.

Popstar Ünlüleri NE yapiyor ?

Popstar Firdevs; Yarışma ile gelen şöhreti iyi değerlendirip hemen albüm çıkardı. Onun albümü de diğerlerininki gibi beklenen ilgiyi görmedi. Firdevs şimdi Anadolu şehirlerinde ikinci sınıf kulüplerde sahne alıyor.
Popstar Bayhan; Sabun köpüğü starlardan biri oldu. Yarışmanın en çok konuşulan ismi Bayhan`ın, `Hayal Edemiyorum` adlı albümü ilgi görmedi Kadıköy´de asayiş uygulamasından kaçan ´Popstar´ Bayhan ve arkadaşları polisle çatıştı. Polis, Bayhan ve arkadaşlarını yakaladı.

Popstar Abidin; Aşktan Yana albümünü çıkarttı. 150 binin üzerinde sattı ama o albümden para kazanmadı. Abidin, albüm sayesinde köylerden kasabalara kadar gidebildiği her yerde 200'e yakın konser verdi. Hiçbir festivale hayır demedi. En büyük destekçisi Zerrin Özer ile uzun zamandır görüşmüyor. Firdevs ile aynı semtte mütevazı bir evde yaşıyor. Kulüplerde çıkmayı tercih etmese de yine de sahne alıyor.


 
Popstar Aydan Kaya; ‘Elveda Derken' adlı dizide oyuncu oldu. Dizide ‘Şeyda' rolüyle çocuklu bir anneyi canlandıran Aydan Kaya, aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi Sinema- TV bölümünde öğrenim görüyor.


Popstar Metin; Yarışmadan sonra ilk albümünü hazırladı. Metin'‘Gidiyorum' adlı albümünü piyasaya çıkardı. Albüme Yıldız Tilbe'de destek verdi ancak albüm başarısız oldu.

Popstar Hasret; Kazandığı para ile annesine ev aldıktan sonra bir daha sesi soluğu çıkmadı. Kendisi şarkıcılık düşünmediğini sadece ev almak için yarışmaya girdiğini söylüyordu.

Popstar İhsan; Popstar Alaturka’da 107 aday numarası ile yarışan Gaziantepli İhsan, 15 hafta süren yarışma sonunda, rakiplerini güzel sesiyle eleyerek, Popstar Alaturka Yarışması'nın birincisi olarak bitirdi ve 100 bin YTL'lik ödülünü Orhan Gencebay'ın elinden aldı.
Şimdi Memleketi Gaziantep ve Güney İllerinde TSM Halk Konserleri Veriyor..

MehtapAnne- baba kavgası ve geçim derdinin eksik olmadığı bir evde başladı hayata... Orta okulun son sınıfında bir kreşke bakıcılık yaparak başlayan çalışma hayatı... Sonra tezgahtarlık, ardından da benzin istasyonunda pompacılık... Ve bir yarışmayla sesiyle, sivri diliyle TV ekranlarına uzanan serüven. İşte Popstar Mehtap'ın Rize'de başlayıp, Ankara'nın en karanlım pavyonlarında devam eden ve pırıltılı dünyaya uzanan yaşam öyküsü...
Milyonların tanıdığı adıyla 'popstar Mehtap' 1978'de Rize'de dünyaya geldi.Ama çocukluğu Artvin'de geçti. Dört kız ve dört erkek kardeş.
Geçimsizlik yüzünden anne ve baba ayrılınca iki kardeş anneye, iki kardeş de babaya verildi. Baba yeniden evlenmeye karar verince de o iki kardeş de annelerinin yanına geldi.
Mehtap'ın müzikle tanışması biraz klasik belki ama çok küçük yaşlara dayanıyor. Babası bağlama çalıp şarkı söylermiş. Ama o dönemde şarkıcılık henüz aklının köşesinden bile geçmiyormuş Mehtap'ın.
Sonra günün birinde bir arkadaşı ona "yemeğe gidiyoruz, sen de gel" deyince kaderini değiştiren yola girdi Mehtap.
Gittikleri restoranda ısrarlara dayanamayıp şarkı söylemiş. Sonuç; restoranın sahibinden Mehtap'a gelen iş teklifi: Gel burada şarkı söyle.
O sıralarda bir yandan liseyi dışarıdan bitirmeye çalışıp bir yandan da sekreterlik yapıyordu Mehtap.
İşten çıkıp restorana gitmeye başladı. Bir klavye eşliğinde şarkı söylemeye başladı.
Daha sonra da Ankara'da gazino ve pavyonlarda çalışmaya başladı. Bir de takma isim edindi kendine: Burçak Başak.
Ama bu sırada çevresine özellikle de annesine gerçekte ne iş yaptığını söylemeyip "garsonluk yapıyorum" diyordu Mehtap.
O dönemde o gazinodan bu pavyona koşturup durdu Mehtap, sahne kostümlerini sırtlayarak.
Bu sürecin sonunda da ona bugünkü tanınmışlığının kapılarını açan Popstar yarışmasına geldi.
Yarışmaya katılması da yine bir arkadaşı sayesinde oldu. Çok ısrar etmiş arkadaşları sonra bir gece Mehtap'ın kimliğini alıp başvurmuşlar.
Tüm elemeleri geçti Mehtap. Sonunda da yarışmada mücadele etmeye başladı. Sivri dili, güçlü sesi ile kısa sürede de herkesin dikkatini çekti.
Bir yandan yarışırken bir yandan da eskiden çalıştığı pavyonlara olan borçlarını ödemeye çalışıyordu MehtaMehtap bugün bir TV kanalında program yapıyor, sesi sayesinde kendini milyonlara kabul ettirdi.
Ama pek fazla bilinmeyen bir özelliği var ki o da Mehtap'ın: Kulaklarında işitme bozukluğu varmış. Aslında kendi de önceleri farkında değilmiş bunun. Ve bu sorununu yarışmanın jüri üyelerinden de saklamış.
Zaten yarışmanın ilk elemesini de bu yüzden kaybetmiş. Şansını bir kez daha denemiş ve yarışmaya katılma hakkını kazanmış.
Sonunda yarışmanın ilerleyen haftalarında fark edilmiş.Ünlü yıldız Filiz Akın'ın da desteğiyle bir kulaklık edinmiş.
Genç yaşında geniş ailesine kol kanat geren, nice zorluklara göğüs geren Mehtap'ın hayatı şimdi farklı bir yöne doğru ilerliyor.
Bu Aşk Bitemez adlı bir albüm çıkardı ve TV programı yapıyor.
Kısacası o Popstar yarışmalarında bir gece parlayıp ertesi gün unutulan ünlülerden olmadı.
Bakalım gelecek, bu mücadeleden asla yılmayan genç kadına neler getirecek

SANATCILAR NERELİ

 
FAHRİYE EVCEN Nereli,Nerede Dğdu:
Yaprak Dökümü dizisiyle ün kazanan şu sıralar Yalancı Bahar dizisinde oynayan Fahriye Evcen, Almanya'da dünyaya geldi. Ama aslen Samsun'un Bafra ilçesinden. Babası Selanik göçmeni annesi ise Çerkez kökenli
CANSEM ELÇİN Nereli,Nerede Dğdu:
Evcen'in dizideki rol arkadaşı Cansem Elçin İzmir'in Tire ilçesinden. İlk, orta ve yüksek öğrenimini Paris'te tamamladı
KIVANÇ TATLITUĞ Nereli,Nerede Dğdu:
Kıvanç Tatlıtuğ, Adanalı. Görüntüsünden dolayı Balkan göçmeni olduğu yolundaki iddiaları yalanladı. Babası Erdem Bey bir röportajında aile olarak Adana'da 100 yılı aşkın bir geçmişleri olduğunu söylemişti. Babasının anlattığına göre dede Tatlıtuğ, Adana'nın önde gelen pastane sahiplerinden biriydi.
MURAT YILDIRIM Nereli,Nerede Dğdu:
Murat Yıldırım, ekranın en gözde oyuncularından Yıldırım Konyalı.
ERKAN PETEKKAYA Nereli,Nerede Dğdu:
Öyle Bir Geçer Zaman ki'nin Ali Kaptın'ı Erkan Petekkaya aslen Diyarbakırlı. Ama çocukluğunu İstanbul'Un Üsküdar semtinde geçirdi.
MERYEM UZERLİ Nereli,Nerede Dğdu:
Meryem Uzerli'nin annesi Alman babası Türk. Muhteşem Yüzyıl'daki Hürrem rolüyle ün kazanan Uzerli'nin babasının tarafı kuşaklardır İstanbul'un Fatih semtinde yaşıyor.
HALİT ERGENÇ Nereli,Nerede Dğdu:
Aynı dizide Kanuni Sultan Süleyman'ı canlandıran Halit Ergenç İstanbullu. Ergenç'in babası Mehmet Sait Ergenç de kuşağının tanınmış bebteci ve oyuncularından biriydi. Ergenç'in eşi Bergüzar Korel de İstanbul doğumlu.Korel'in baba tarafı bir kaz kuşaktır İstanbullu.
ENGİN ALTAN DÜZYATAN Nereli,Nerede Dğdu:
Engin Altan Düzyatan, Arnavut asıllı bir aileden geliyor. Düzyatan, İzmir doğumlu.
MURAT BOZOK Nereli,Nerede Dğdu:
Şarkıcı Murat Boz Karadeniz sahillerinden.Murat Boz, Zonguldak Ereğli’den..
MEHMET AKİF ALAKURT Nereli,Nerede Dğdu:
Mehmet Akif Alakurt’un nüfusu Ordu - Fatsa’ya kayıtlı.Yani Alakurt, Kadir İnanır'ın hemşerisi.
HAKAN YILMAZ Nereli,Nerede Dğdu:
Ayrılsak da Beraberiz dizinin sempatik karakteri Teoman ile adını duyuran Hakan Yılmaz Trabzonlu.Yılmaz, şu sıralar YAhşi Cazibe dizisinde rol alıyor.
KENAN İMİRZALIOĞLU Nereli,Nerede Dğdu:
Yakışıklı aktör Kenan İmirzalıoğlu Ankara'nın Bala ilçesine bağlı Üçem köyünden. İmirzalıoğlu'nun soyu Soyu Akkoyunlu Uzun Hasan'a dayanıyor.
ACUN ILICALI Nereli,Nerede Dğdu:
Sunduğu yarışma programı ile milyonları heyecan fırtınasına sürükleyen tv dünyasının renkli ismi Acun Ilıcalı, Erzurumlu.Ama Ilıcalı, Edirne doğumlu.
ŞAFAK SEZER Nereli,Nerede Dğdu:
Ekranın güldüren yüzlerinden Şafak Sezer, aslen Erzincanlı. Ama o da memleketinde değil Ankara'da dünyaya geldi.
PELİN KARAHAN Nereli,Nerede Dğdu:
Pelin Karahan, Ankara doğumlu. Ama bir dönem İzmir'de yaşadı.
BEREN SAAT Nereli,Nerede Dğdu:
Ekranın güzel yıldızı Beren Saat de Ankaralı.Ama yaşamını kariyerine başladığı İstanbul'da sürdürüyor.
BEYAZIT ÖZTÜRK Nereli,Nerede Dğdu:
Beyazıt Öztürk babasının mesleği gereği Türkiye'nin bir çok yerini dolaşmış. Doğum yeri Bolu. Ama ünlü şovmen aslen Artvin'in Ardanuç ilçesinden.
DEMET AKALIN Nereli,Nerede Dğdu:
Son dönemde magazin basınında en çok adı duyulan ünlülerden biri olan Demet Akalın Gölcüklü.Ama uzun süredir İstanbul'da yaşıyor.
HANDE SORAL Nereli,Nerede Dğdu:
Komedi Dükkanı sayesinde oyunculuğa adım atan Hande Soral aslında Bursalı.Soral, Bursa'nın İnegöl ilçesinden.
BÜLENT İNAL Nereli,Nerede Dğdu:
Bülent İnal, Şanlıurfalı. İnal, dünyaya gözlerini Hilvan ilçesinde açtı.
ECE ERKEN Nereli,Nerede Dğdu:
Ece Erken de baba tarafından Samsunlu.Babası subay olduğu için Türkiye'nin bir çok kentini dolaştılar. Güzel sunuu da Çorlu'da doğdu.
ENGİN GÜNAYDIN Nereli,Nerede Dğdu:
Avrupa Yakası'nın Burhan Bey'i olarak yıldızı parlayan Engin Günaydın Tokat'ın Turhal ilçesinden. Hatta senaryosunu yazdığı Vavien filmi de bu yüzden Tokat'ta çekildi.
EMRE AYDIN Nereli,Nerede Dğdu:
Rock müziğin yıldızı parlayan ismi Emre Aydın, Türkiye’nin gülüyle meşhur şehri olan Isparta’dan.
ALİŞAN Nereli,Nerede Dğdu:
Ama kariyerine ilk adım attığı yer İzmir'in Bornova ilçesi. Gerçek adı an Burak Tektaş olan Alişan İstanbul'da doğdu. Ama aslen Bingöllü.
CEM YILMAZ Nereli,Nerede Dğdu:
Cem Yılmaz İstanbul doğumlu.Ama Aslen Sivaslı.
HATİCE Nereli,Nerede Dğdu:
Hatice Aslan Malatyalı. Ama yüksek öğrenimini Ankara'da tamamladı. Bir süre İzmir'de yaşadı. Son olarak kariyerini ve yaşamını İstanbul'da sürdürüyor.
TARKAN Nereli,Nerede Dğdu:
Tarkan Almanya doğumlu. Ama aslen Rizeli.
TEOMAN Nereli,Nerede Dğdu:
Teoman da İstanbul'da doğdu. Ama aslen Giresunlu
MELTEM CUMBUL Nereli,Nerede Dğdu:
Meltem Cumbul İzmir doğumlu. Ama aslen Konyalı.
KEREMCEM Nereli,Nerede Dğdu:
Son yıllarda yıldızı parlayan ve özellikle kadınların yakın markaja aldığı Keremcem, Muğlalı.Ama o da hayatını İstanbul'da sürdürüyor.
BERRAK TÜZÜNATAÇ Nereli,Nerede Dğdu:
Berrak Tüzünataç, Yalovalı ünlülerden.Ama İstanbul'da yaşıyor.
HADİSE Nereli,Nerede Dğdu:
Hadise'nin ailesi Sivaslı. Ama ünlü şarkıcı Belçika'da yaşıyor
iBRAHİM KENDİRCİ Nereli,Nerede Dğdu:
Kavak Yelleri ile ünlenen İbrahim Kendirci Gaziantepli.Liseyi Antalya'da bitirdi. Son olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tamamladı.
YILDIZ ÇAĞRI ATIKSOY Nereli,Nerede Dğdu:
Öyle Bir Geçer Zaman ki'nin Berrin'i Yılrız Çağrı Atiksoy da İzmirli güzellerden. Eğitimini de İzmir'de tamamladı. Atiksoy'un rol arkadaşı Farah Zeynep Abdullah İstanbul doğumlu.Abdullah, Irak kökenli baba ve bir Türk annenin kızı.
AHU TÜRKPENÇE Nereli,Nerede Dğdu:
Ahu Türkpençe Samsunlu ünlülerden.Ama öğrenim hayatını İstanbul'da tamamladı.
UFUK ÖZKAN Nereli,Nerede Dğdu:
Ufuk Özkan da Samsunlu ünlülerden. Ama dünyaya gözlerini Almanya'da açtı.
MEHMET ASLANTUĞ Nereli,Nerede Dğdu:
Samsunlu ünlülerden biri de Mehmet Aslantuğ. Ailesi Kafkasya göçmeni
FATİH AKIN Nereli,Nerede Dğdu:
Fatih Akın'ın Duvara Karşı filmiyle tanınan Sibel Kekilli Almanya doğumlu.Ama ailesi Kayserili

WEB SİTELERİ

   
Ahu Tuğba
Ajda Pekkan

Atilla TAŞ
Ayna
Açelya Akkoyun
Ahmet Kaya
Ahmet Özhan
Ahmet Selçuk İlkan
Alpay Özalan
Arzum Onan
Aşık Mahsuni Şerif
Aşkın Nur Yengi
Aslı
Athena
Ayşegül Aldinç ve -2
Aylinaslim
Ayşen
Ayşe Hatun Onal
Barış Manço, - 2
Bendeniz
Buket Saygi
Burcu Gunes
Beyaz
Candan Erçetin
Cem yilmaz
Cengiz Kurtoğlu
Ceyda Düvenci
Cüneyt Arkın
Çağla Şikel
Çelik
Davut Guloglu
Demet Sağıroğlu
Deniz Seki
Demet Şener
Duygu Dikmenoğlu
Ebru Gündeş,- 2
Ebru Şallı
Ebru Destan
Ebru Akel
Ebru Yaşar
Ece Erken, -2-
Emel Sayın
Esra Ceyhan
Esra Balamir
Emrah
Ferdi Tayfur,- 2, - 3, - 4,
Ferhat Tunç
Faruk K.

Fatih Terim

Funda Arar  ve - 2
Gökhan Özen , - 2, - 3
Gülben Ergen
Grup Gündoğarken
Güzide Duran
Gözde Tan
Hakan Altun
Hakan Şükür ve - 2
Hande Yener
Harun Erdenay
Hülya Avşar
Hülya Koçyiğit
Hüseyin Beşok
Hakan Taşıyan Online
Haluk Levent, - 2
Hilal Cebeci
İbrahim Tatlıses ,- 2
İclal Aydın
İlknur Enginar
İlhan İrem
İlhan Mansız
İzel
Kardeş Türküler
Kenan Dogulu
Kenan İmirzalioğlu
Kubat
Levent Yüksel
Kargo ve -2-
Mavi Sakal
Moğollar
Mustafa Sandal ,-2-
Mahsun Kırmızıgül
Mehmet Özdilek (Şifo)
Meltem Cumbul
Merve İldeniz
MFÖ ve - 2
Moğollar
Murat Göğebakan
Musa Eroğlu
Mustafa Yıldızdoğan
Nurgul Yeşilçay
Nejat Uygur
Nazan Öncel
Nilufer Akbal

Nilufer
Özcan Deniz
Okan Bayülgen
Okay Temiz
Orhan Gencebay,- 2
Özlem Tekin, - 2,
Özlem Yıldız
Petek Dinçöz
Pinar Sağ
Rafet El Roman
Ragga Oktay
Rüştü Reçber
Seda Sayan
Seden Gürel
Selin Tokay
Serdar Ortaç
Seray Sever
Şükriye Tutkun
Sertab Erener
Sezen Aksu
Seyyal Taner
Sibel Can
Sibel Tuzun
Soner Arıca2
Şebnem Ferah
Şenay Akay

Tamer Karadağlı
Teoman
Toprak Sergen
Tuğba Özay
Tarkan
Ümit Besen
Ümit Davala
Yasemin Kozanoğlu
Yıldız Tilbe - 2
Yılmaz Erdoğan
Yılmaz Güney
Yaşar, - 2
Yeni Türkü
Yonca Evcimik ve 2-
Zeynep Uğurlu
Zeki Müren
Zeynep Tokuş
Zülfü Livaneli

SANATCILARIN GERCEK ADLARI

Ahmet Mekin Ahmet Kurtdereli Ahmet Özhan Ahmet Katıgöz Ahu Tuğba Tuğba Çetin Aliye Rona Aliye Dilligil Asu Maralman Silva Bursalıoğlu Ayla Karaca Atina Miloharakti Ayşe Mine Ayşe Akyüz Aytaç Arman Veysel İnce Ayten Gökçer Ayten Kaçmaz Aziz Nesin Mehmet Nusret Banu Alkan Remka Atik Bülent Ersoy Bülent Erkoç Cemal Süreya Cemalettin Seber Cüneyt Arkın Fahrettin Cüreklibatur Ekrem Bora Ekrem Şefik Uçak Engin Çağlar Çağlan Övet Esmeray Esmeray Diriker Ferda Ferdağ Fikriye Dumrul Ferdi Tayfur Turan Bayburt Figen Han Nevval Karpuz Fikret Hakan Bumin Gaffar Çıtanak Filiz Akın Suna Akın Gökhan Güney Mehmet Yüceler Gönül Yazar Gönül Özyeğiner Gülistan Okan Gülistan Hoşkan Hakan Balamir Balamir Tavasoğlu Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı Halil Ergün Halil İbrahim Harika Avcı Nermin Ocak İbrahim Tatlıses İbrahim Tatlı Kenan Pars Kirkor Cezveciyan Kibariye Bahriye Tokmak Muhterem Nur Aysel Kısa Murat Soydan Rüçhan Tercan Müjde Ar Kamile Suat Ebrem Neco Nejat Tahir Özyılmaz Nedret Güvenç Mükerrem Bilgütay Neriman Köksal Hatice Kökçü Nuri Sesigüzel Nuri Kaçtaş Nesrin Topkapı Cahide Serap Nevra Serezli Nevra Şirvan Nil Burak Pembe Nihal Munsif Nilüfer Aydan Erdoğan Kaşif Nubar Terziyan Nubar Alyanak Nurhan Nur Nur Gençsüer Orhan Kemal Mehmet Reşit Öğütçü Özlem Onursal Mevlude Nevin Deligönül Perihan Savaş Şerife Perihan Perran Kutman Perran Kanat Romalı Perihan Perihan Tamer Seda Sayan Aysel Gülaçar Seher Şeniz Seher Başdaş Serpil Barlas Serpil Yılmaz Serpil Çakmaklı Şener Dönmez Serdar Gökhan Nusret Ersöz Sevda Ferdağ Lütfiye Dumrul Sezer Güvenirgil Ayşe Sezen Sezer Sezin Mesrure Sezer Sibel Can Sibel Can Güre Suna Yıldızoğlu Sonia Eddy Suzan Avcı Suzan Bizavcı Tamer Yiğit Tamer Özyiğitoğlu Tarık Akan Tarık Üregül Tarık Dursun K. Tarık Dursun Kakınç Toto Karaca İrma Toto Vedat Türkali Abdülkadir Pirhasan Yaşar Kemal Kemal Sadık Göğçeli Yahya Kemal Beyatlı Mehmet Agah Yıldız Tezcan Yıldız Goncagül Petek Dinçöz: Diğdem Ezgü Mahsun Kırmızıgül: Abdullah Bazencir Bülent Ersoy: Bülent Erkoç Kibariye: Bahriye Tokmak Serdar Gökhan: Nusret Ersöz Ferdi Tayfur: Turhan Bayburt Metin Erksan: İsmail Metin Fikret Hakan: Bumin Gaffar Çıtanak Aytaç Arman: Veysel İnce Orhan Gencabay: Orhan Kencebay Tolgahan: Mustafa Cingintaş Banu Alkan: Renka Bronkavi Kenan Pars: Kirkor Cezveciyan Ahmet Özhan: Ahmet Şükrü Kadıöz Doğuş: Orhan Baltacı Müjde Ar: Kamile Suat Ebrem Seda Sayan: Aysel Gürsaçer Yaşar Kemal: Kemal Sadık Göğçeli Muhterem Nur: Aysel Kısa Yılmaz Güney: Yılmaz Pütün Cüneyt Arkın: Fahrettin Cüreklibatur Tarık Akan: Tarık Üregül Sezen Aksu: Fatma Sezen Yıldırım Serpil Çakmaklı: Serpil Dönmez Sevda Ferdağ: Lütfiye Dumbul Cahide Sonku: Cahide Serap Perran Kutman: Perran Kanat Ahu Tuğba: Tuğba Çetin Deniz Akbulut: Mukaddes Akbulut Engin Çağlar: Çağlan Övet Ekrem Bora: Ekrem Şerifuçak Ayhan Işık: Ayhan Işıyan Gökhan Güney: Mehmet Yüceer Asena: Onur Çakmak Bulut Aras: Uğur Fidan muazzez ersoy:hatice yıldız levent zara:neşe yılmaz