Kahve Fali Yorumu

hakantok hakantok is basvurusu yap hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Twitter Takipci hakantok iletisim Bilgilerim hakantok Web Sayfasi Yapilir hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Yerli Arabamiz hakantok hakantok Gida Teroru hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Aloculara Dikkat hakantok hakantok hakantok Turbeler Turk Starlar hakantok hakantok hakantok hakantok hakantok Nostalji Anilar hakantok Kaybolan Meslekler hakantok Antik Kentler Turizm Tanitimi sehitlerimiz  Kpss Test Kpss Test 2 Gezici Rehber VOLKSWAGEN 1303 Anadol STC Siyaset Yolsuzluk MARKALAR  Kangal  Ek Gelir israil Boykot Otel ik Derin Haber Edebsizlik  Teror Aile ve Evlilk Askerlik-Sehitlik Gundem  Evlenmek istiyorum 444 hakantok Favorite LinksKAHVE FALI
 Yoruldunuz. Sıkıldınız. Şöyle güzel okkalı bir türk kahvesini hakkettiniz değil mi? Hadi kahveyi içtiniz diyelim. Kahve içildikten sonra fal bakmamak olmaz. İnsanoğlunun bitmeyen merakı: Geleceği bilmek .

Fal Öncesi, Fal için yapılan hazırlık

1. Bir niyet tutulur.

2. Fincan tabağa ters çevrilmelidir.

3. Fincan soğuyunca kaldırılmalıdır.

4. İlk önce fincana, daha sonra da tabağa bakılır.

 

Fal için hatırlanması gerekenler

 

1. Kahve telvesi yeterli miktarda olmalıdır.

2. Kahve daima aynı yerden içilmelidir.

3. İçildikten sonra dipte kalan telve karıştırılmamalıdır.

4. Soğumadan fincan kaldırılmamalıdır

Kahve Fincanına Nasıl Bakılır?

 

Fincan sapından başlayarak hayali bir kutup, ekvator çizgisi ile ikiye yarılıp dört parça şeklinde elde edilir. Saatin akrep, yelkovanın dönme yönüne göre fala bakmaya başlanmalıdır. Hayali kutup çizgisinin sağ tarafında kalan şekiller pozitif semboller olarak yorumlanır, hayali kutup çizgisi sol tarafında kalan şekiller negatif semboller olarak yorumlanırlar. Hayali ekvator çizgisi üstünde kalan şekiller için olaylar kısa bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır. Hayali ekvator çizgisi altında kalan şekiller için olaylar daha uzun bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır.

 

Kahve Tabağına Nasıl Bakılır?

 

Kahve tabağının içindeki telveyi süzülür, tabak dik şekilde tutulur, gözümüzle dört parçaya bölmeliyiz. Şimdi de fincanda gördüğümüz şekilleri veya benzerlerini bu bölümler içinde aramaya sıra gelmiştir. Tabak falında da fincan falındaki gibi önce renge bakarak başlamalıyız. Tabağa konan telvenin şekline bakmalıyız, yalnız tabak falındaki yollar her zaman için aşağıdadır. Bu sebeple, çekim kurallarına göre uzanan bu yolların aynı fincan falındaki gibi yorumlanmamız gereklidir. Tabak falı fincan falındakileri bilgileri onaylamak içindir. Şayet fincan falındaki yorumları onaylamıyor ise niyet neticesindeki yorum çok uzun sürecek veya hiç olmayacak demektir.

 

Fal Yorumunda Dikkat Edilecekler?

 

Kahve falına baktığınız kişi hakkında bilinçaltınızdaki mesajları hatırlamalısınız. Falına baktığınız kişi, fincandaki şekiller arasındaki alakayı derhal kurarak titreşimsel enerji oluşturmalısınız, en kısa zamanda benzetme, sonra da yorum yapmalısınız.

 

Fincandaki şekillerin yorumunu gerek sizi, gerek de falına baktığınız kişiyi aşrı üzmesine yada sevindirmesine izin vermemelisiniz, neticede fal olduğunu unutmayın.

 

Kahveyi fincanın hep aynı noktasından içmişsiniz. Fincan çoktan ters çevrilmiş bile..Tabii önce bir dilek tutmuşsunuz. Aman dilek tutarken unutmayın fincan başınızın üstünde saat istikametinin tersi yönünde üç kez çevrilmeli.. Şimdi ara sıra parmağınızla fincanın ısısını yokluyorsunuz. Üzerine metal konarak çabuk soğuması da sağlanabilir fincanın. Ayrıca bu metalin, fincan içinde çıkabilecek kötülükleri uzaklaştırdığına da inanılır. Bazı falcılara göre de bu metal orada gelecek ile ilgili negatifliği önlesin diye fincan üzerine konurmuş.Tamam sizin fincanınız soğumuş. Işığı arkanıza doğru alarak oturun, fincanı çevirin ve fincanda kalan telvenin şekillerinden falınıza bakmaya başlayalım artık.

 

* Fincan yada tabak falında ilk önce telvenin rengine bakılmalıdır. Şayet renk koyu ise dilediğiniz olamayacak demektir, fakat bunu fincanın içindeki şekiller değiştirebilirler. Eğer renk açık ise dileğinize kolay kavuşacaksınız, ne açık ne de koyuysa muradınız eninde sonunda olacak demektir.Fal bakıldıktan sonra fincan açık bir biçimde bırakılmalıdır, eğer kapatılır ise fal bozulmuş sayılır, hem unutmayın aynı fincana birden fazla bakılmaz. Yine falı bozarsınız.

 

* Fincan sapından başlayarak hayali diklemesine bir çizgiyle fincanın içini iki kısma ayırın. Sonra bu çizgiyi bu kez enlemesine yine hayali bir çizgiyle bölün. Dört parça elde etmiş olacaksınız. Diklemesine çizginin sağ tarafındaki semboller pozitif, sol tarafındaki semboller ise negatif yorumlanır. Fincanın dibine doğru olan semboller uzun bir zaman sonra gerçekleşecektir. Enlemesine çizginin üstündekiler yakın zamanda gerçekleşecektir

 

* Fincanı elinize aldığınızda hafifçe parmaklarınızın ucunda tutacaksınız. Fincanı öne arkaya hafifçe eğerek iç çeperlerdeki telve lekelerine, gölgelerine bütün dikkatinizi vereceksiniz.

 

* Şimdi burada ilk yapılacak şey telve şekillerine yoğunlaşmak. Bunun için fincanın dibine, orta noktasına bakacaksınız daha sonra fincana dudaklarınızı değdirdiğiniz yerden başlayarak saat yönünde ağır ağır bir tur attıracaksınız.Şekillerden uyarı sinyalleri gelmeye başlar. Yine dudağınızı değdirdiğiniz yerden başlayarak kendinizi şekillerin gizli mesajlarına bırakabilirsiniz artık.

 

(BİRAZ DAHA DİKKAT!! Kahve falına baktığınız kişi hakkında bilinçaltınızdaki mesajları hatırlamalısınız. Falına baktığınız kişi, fincandaki şekiller arasındaki ilgiyi derhal kurarak titreşimsel enerji oluşturmalısınız, en kısa zamanda benzetme, sonra da yorum yapmalısınız. Kendi falınıza bakıyorsanız iç sesinize kulak vereceksiniz.)

 

Önce sembollerin neyi işaret ettiğine bakalım:

 

Semboller ve Yorumları

 

Hayvan:Hayvanların çeşitlerine bağlı birçok yorum vardır. Bu yorum iyi de kötü de olabilir. Örneğin; bir Yunus görmek çok iyidir. At görmek asaletle ilgilidir. Kuş, haberdir. Balık parasal olarak gelen kısmeti gösterir. Maymun, şüpheciliği,yırtıcı hayvanlar hırsı sembolize ederler.

İnsan:İnsan şekilleri kadın olursa lakırdıyı erkek olursa parayı sembolize eder. Ama tabii ki daha detaylı şekiller de sembolleri değiştirebilirler.

Bitkiler:Kısmet, kader ve gönül işlerini sembolize eder. Bunda da bitki çeşitlerinin yorumları çok farklı olur. Papatya aşkın, yonca sevginin, gül romantikliğin sembolleridir.

Eşyalar:Taşınır veya taşınmaz eşyalar farklı yorumlara yol açar. Örneğin; bina görmek yer almayı, hareket eden bir araba görmek bulunduğun yöreden yer değiştirmek anlamını taşımaktadır. Buzdolabı görmek evdeki sert bir hava estiğini, çamaşır makinesi görmek hane içersinde işlerin oldukça karışacağına işaret eder. Soba görmek, hane içersine yakın ise evdeki havanın iyi olacağı anlamına gelir.

 

ŞEKİLLERDEN YORUMLAR:

 

Acaba kahve falında hangi şekiller neyi işaret ediyor?...

 

1.Kısa düz, yatay çizgi:Bu işaret size yük ve eşya geleceğini haber verir.

2. Üçgen:Bir hediye gönderileceğine işarettir. Elinize kolayca geçecek parayı da haber verebilir.

3. Daire :Şansınızın açılacağını işaret eder. Evlenme işlerinizin yoluna gireceğini, seviyenizin yükseleceğini de haber verir.

4.Ortadan çizgiyle ayrılmış dikey:Devlet veya mahkemedeki bir işinizin isteğinize göre sonuçlanacağını haber verir.

5.Yukardan aşağı dalgalı iki çizgi:Deniz yolu işaretidir. Yakında deniz yoluyla bir seyahate çıkacağınızı veya iş için deniz yolu olan bir yere gideceğinizi bildirir.

6.Küçük, serpme noktalar:Parayı haber verir. Bugünlerde elinize para geçecek demektir.

7.Kare:Mutlu bir evliliği veya aile topluluğu içinde mutlu günlerin başlangıcını işaret eder.

8. Dik kısa çizgi:Karayoluna çıkacağınızı ve dönüşünüzün çok şanslı olacağını haber verir.

9. Fiyonk:Yakında mutlu bir olay var, nişan gibi..

10. Çelenk:Başarı işaretidir. Büyük bir gayretle çalışacağınızı ve sonuçta üstün bir başarıya ulaşacağınızı gösterir.

11. Yıldız:Özellikle uzun veya kısa bir yolculuk habercisidir. Aynı zamanda bir yatırım anlamına da gelebilir.

12.Verev üç nokta:Yeni bir maceranın veya arkadaşlığın başlayacağını gösterir. Noktalar birbirine çok yakın ise sabır gerekli demektir.

13. Doğan güneşe benzer:Büyük hayallerin beklenmedik bir anda aniden gerçekleşeceğini işaret eder.

14.Bir dizi inci gibi:Bir insanın kalbini kazanmak için gayret gösterilmesi gerektiğini hatırlatır. Fedakârlık göstermelisiniz.

15. Büyük harf Y gibi:Beklenmedik bir anda bir arkadaşla karşılaşacağınızı işaret eder. Bu arkadaş size iyilik yapacaktır

16. Bayan çantası şeklinde:Yakında elinize para geçeceğini gösterir. Yalnız tutumlu olmalısınız.

17. Anahtar şeklinde:Taşınacağınızı hatırlatabilir. Bir insanın kalbini kazanmak anlamına da gelir. Yanında yaprak şekli varsa, ağzınızı sıkı tutun.

18.Yaprak :Eski bir dosttan haber ya da yeni bir dost edineceğiniz anlamına gelir. Genellikle iyi bir konuşmayı işaret eder.

19.Göz:İki anlama gelir: Birincisi sizi kıskanan bir insanın varlığını işaret eder. İkincisi de, sizi ilgiyle izleyen, takip eden birinin varlığını gösterir.

20.Kelebek:Kararsız bir arkadaşlığı işaret eder. Azimli ve kararlı hareket etmeniz gerektiğini gösterir. Dikkat etmelisiniz.

21.Noktalardan ters üçgen:Bir arkadaşınızın sizden yardım isteyeceğini gösterir. Bunu hiçbir zaman önemsiz saymamalı, ona el uzatmalısınız.

22.Kulak:Her söze inanmamak gerektiğini hatırlatır. Dikkatli olunuz, herkese inanırsanız sonunda pişman olabilirsiniz.

23. Yığılı noktacıklar:Çok para harcayacaksınız. Dikkatli olun.

KAHVE FALI SÖZLÜĞÜ

Kahve Falı Sözlüğü A Harfi

-------------------------------------

ABAJUR : Aklınızda sizi meşgul bir iş pozitif sonuç verecek.

ADA : Hiç beklemediğiniz bir paraya kısa sürede kavuşacaksınız.

AĞAÇ : Uzun vadeli ve mutlu bir yaşam sizi bekliyor.

AĞ : Çevrenizde sizi kandırmak isteyenler var.

AHÇI : Bu günlerde yaptığınız iş neticesinde size mutluluk getirecek.

AHTAPOT : Bu günlerde bazı karışık işlere gireceksiniz, dikkatli olun.

AİLE : Sevindirici, pozitif haberler alacaksınız.

AKREP : Birileri sizi kandırmaya çalışıyor, son derece dikkatli olun.

AKBABA : Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz, para kaybı olabilir.

ALEV : Büyük bir aşka tutulacaksınız, sakın ola ki onu kaybetmeyin.

ALYANS : Sevdiğiniz kişi ile aranız açılacaktır, ancak onu yeniden kazanın.

AMPUL : Dertleriniz sona erecek, huzurlu ve pozitif günler sizi bekliyor.

ANAHTAR : Dua ve dilekleriniz en sonunda artık kabul olacak.

ARABA : Çevrenizde sizi seven insanlar var, onları kırmayın.

ARI : Üzüntü, dert ve kederden artık kurtuluyorsunuz.

ARMUT : Beklediğiniz maddi imkanlar nihayet önünüze açılıyor.

ARSLAN : Sizi üzen bir sorunlardan uzaklaşarak ancak rahatlayacaksınız.

ARTI : Üzüntü duyacağınız negatif bir haber alacaksınız.

ASKER : Sıkıntılı bir zamanınızda yakınlarınız yardımınıza koşacak.

AT : Bekar iseniz zengin bir evlilik yapacak, evli iseniz yeni bir ev, mal, zenginliğe kavuşacaksınız.

AT NALI : Hayırlı bir olay yada verimli bir iş sizi bekliyor.

ATEŞ : Çok sevdiğiniz birisinden kısa süreli bir ayrılık yaşayabilirsiniz.

ATLI : Yeni dostluk başlangıcı, uzun süredir göremediğiniz bir dosttan haber alacaksınız.

AV : İşlerinizi çok fazla ihmal ettiniz, artık toparlanmalısınız.

AVCI : Yakında bir iyilikle karşılaşacaksınız, nihayet beklediğinize ulaşacaksınız.

AVUÇ : Negatif olan alışkanlıklardan, dostlardan uzaklaşmanız gerekiyor.

AY : Yüksek kariyer sahibi birisinden negatif bir olay göreceksiniz.

AYAK : Çok zor durumda olan bir kişiye yardım edeceksiniz.

AYI : Kimi kararları iyice düşündükten sonra almalısınız.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü B Harfi

-------------------------------------

BACA : Çok kısa bir zaman sonra sevindirici bir haber alacaksınız.

BACAK : Bu sıralar mal kaybına uğrayabilirsiniz.

BADEM : Kendinizle ilgili düşündüğünüz her yeni atılım için tam zamanıdır.

BAHRİYELİ : Bu sıralar sizin için aşkınızın sonu yoktur, bunu unutmayın.

BALIK : Çok yakın bir sürede beklediğiniz zenginlik, bolluk sizin olacak.

BALİNA : Gerek işlerinizde, gerek de aşk yaşantınızda tam bir başarı görünüyor.

BALON : Dostlarınızla zıtlaşmaktan vazgeçmeniz sizin menfaatiniz içindir.

BALTA : Başınızdaki belalardan bu günlerde kurtulacaksınız.

BARDAK : Sevdiğiniz sizi büyük bir aşk duygusu ile seviyor.

BARİKAT : Yapmak istediğiniz işlerin önünde engeller görülüyor.

BASAMAK : Dilekleriniz bir müddet için gerçekleşmeyebilir sabredin.

BASTON : Çok kazançlı bir iş yapacaksınız, hedeflerinize sadık kalın.

BAŞ : Büyük bir paraya sahip olacaksınız, erkek çocuğu yolda.

BAŞAK : Bolluk, huzur, bereket sizi bekliyor.

BATAN GÜNEŞ : İsteklerinizin bir kısmı kısa zamanda gerçekleşecektir.

BAVUL : Ciddi boyutta kararlar alacaksınız, doğru olan kararı vermeye çalışın.

BAYKUŞ : Çevrenizde dost görünümlü negatif kişiler var dikkatli olmalısınız.

BAYRAK : Dostunuz olan birisi sizi yardımına çağıracaktır.

BEBEK : Pişmanlık duyduğunuz bir iş yapmışsınız, üzülüyorsunuz ama nafile.

BEŞ NOKTA: Uzak bir yerden beklediğiniz mektup nihayet geliyor.

BEŞİK : Bekar iseniz evlilik, evli iseniz çocuk sahibi olacaksınız.

BEŞGEN : İşiniz hakkında verdiğiniz kararlardan dönmeyecek mutlu olacaksınız.

BIÇAK : Çevrenizde oldukça tehlikeli insanlar var, dikkatli olmalısınız.

BİNA : Yakın bir zaman da şan, şöhret sahibi olabilirsiniz.

BİRBİRİNİ KESEN DOĞRU ÇİZGİLER : İyi bir yaşam, zenginlik sizi bekliyor.

BOĞA : Yakında negatif bir şeyler yaşayabilirsiniz tedbirli olun.

BOYNUZ : Gereğinden çok daha fazla dedikodu yapıyorsunuz.

BUĞDAY : Maddi açıdan elinizde bol miktarda para geçecek.

BUKET : Sevdiğinizden ayrılabilirsiniz ama yeni bir kişi ile tanışacaksınız.

BULDOG KÖPEĞİ : Çevrenizdeki kişilerin kıymetini bilmelisiniz.

BULUT : Çözüm bekleyen acı ve negatif olayların üzerine eğilmelisiniz.

BURUN : Çevrenizdeki kariyer sahibi birisinden yardım alacaksınız.

BÜYÜK BİR DAİRE : Kısa bir süre de olsa sizi sıkıntıya sokacak olaylar var.

BÜYÜK BİR KARE : Bir mal, mülk sahibi olacak fırsatlar size doğru geliyor.

BÜYÜK BİR NOKTA : Belki şu sıralarda sevindirici bir haber alabilirsiniz.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü C-Ç Harfi

-------------------------------------

CADI : Size karşı yapılan bir eyleme, davranışa üzülebilirsiniz.

CAMİİ : Çevrenizdeki düşmanlarınıza karşı kesinlikle üstün geleceksiniz.

CANAVAR : Çevrenizde negatif niyetli kişiler var, dikkat etmelisiniz.

CEKET : Sevdiğiniz birisi ile aranız açılabilir.

CENAZE : Bir yolculuğa çıkabilirsiniz, bunun keyfini çıkarmalısınız.

CETVEL : İş yaşantınızda problemler çıkmaya başlayacaktır.

CEVİZ : Sevdiklerinizle mutlu olmaya bakmalısınız, mutluluk sizin elinizde.

CEYLAN : Bekar iseniz ufukta evlilik görünüyor, evli iseniz iyi bir haber sizi bekliyor.

CIMBIZ :Çok yakın bir dostunuzun bir davranışından üzüntü duyacaksınız.

CİĞER : Bir hasta ziyaretine gidebilirsiniz.

CIVATA : İşlerinizi çok daha sıkı takip etmeniz gerekiyor.

CÜCE : Dostlarınızla neşeli, huzurlu bir gün geçireceksiniz.

CÜZDAN : Bir müddet için sırlarınızı en yakın dostunuza bile açmamalısınız.ÇADIR : Maddi haliniz her geçen gün gittikçe düzelecek, sıkıntılarınız bitecek.

ÇAKAL : Sizi kandıracak olan kişiler sizin üzülmenize neden olacaktır.

ÇALGI : Uzun süredir sıkıntısını duyduğunuz bir problem pozitif sonuçlanacaktır.

ÇALI : Kolay yoldan bir paraya sahip olacaksınız.

ÇAM AĞACI : Hayırsız bir kişi bu sizin dostsunuz, onun adımlarınıza dikkat edin.

ÇAN : Fincan ağzına yakınsa dilekleriniz gerçekleşecek, fincanın dibindeyse gerçekleşmeyecektir.

ÇANAK : Kısa bir süre sonra sevdiğiniz kişi ile mühim bir konuda konuşacaksınız.

ÇANTA : Elinize küçük bir miktar para geçebilir.

ÇAPA : Bütün yaşantınızda başarı dolu günler sizi bekliyor, hazırlanmalısınız.

ÇARPI : Çevrenizdeki bazı kişilerle anlaşmazlığınız olacaktır.

ÇATALLI BİR ÇİZGİ : Pozitif sonuçlanacak kararları almanın tam zamanıdır.

ÇAYDANLIK : Sosyal yaşantınızda büyük sürprizler var neticede mutlu olacaksınız.

ÇEKİÇ : Bütün işlerinizde engeller karşınıza çıkacaktır.

ÇEKİRGE : Başınıza üzücü, negatif bir olay gelebilir, dikkatli olmalısınız.

ÇELENK : Bütün sıkıntılar, üzüntüler son bulacaktır.

ÇENGEL : İçinde bulunduğunuz sıkıntılardan ancak dost yardımı ile kurtulacaksınız.

ÇEŞME : Çok kısa bir zaman sonra sevindirici bir haber alacaksınız.

ÇİÇEK : İçersinde bulunduğunuz sıkıntılar kısa bir süre sonra bitecektir.

ÇİVİ : Çevrenize karşı duyduğunuz öfkeyi artık bırakmalısınız.

ÇİZGİ : Çok yakın zamanda bir hastalık kapıda sizi bekliyor.

ÇİZME : İş hayatınızda beklenmedik bir yükselme görünüyor.

ÇOCUK : Beklediğiniz büyük bir kısmete hiç ummadığınız bir anda kavuşacaksınız.

ÇORAP : Sizi ve mal varlığınızı tehdit eden tehlikeye karşı tedbir almalısınız.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü D Harfi

-------------------------------------

DAĞ : Dilekleriniz en sonunda artık yerine gelecektir.

DAL : Çiçekli dal ise arzularınız biraz sabırlı olmanız neticesinde yerine gelecektir.

DALGIÇ : Büyük bir kısmet bu günlerde elinizde geliyor.

DANS: Çevrenizdeki insanların sıkıntı, dertleri artacak, sizde üzülebilirsiniz.

DAVUL : Sizin nazarınızda değersiz bir haber alacaksınız, haberi getirene de dikkat.

DEF : Uğursuzluk, üzüntü, negatif olaylar ve beraberinde kederle karşılaşacaksınız.

DEFTER : İşsizseniz iş bulacaksınız, işiniz var ise geliriniz artacaktır.

DEMİRYOLU : Başarılarınıza artık siz bile yetişemeyeceksiniz.

DENİZALTI : Dostlarınızla birlikte verimli bir tatil yapmayı planlıyorsunuz.

DENİZKIZI : Çevrenizde sizi aldatan insanlar var dikkat.

DENİZ VE DALGASI : Tüm istekleriniz yerine gelecektir.

DEV : İş yaşantınızda, sosyal yaşantınızda büyük gelişmeler olacak.

DEVE : Yakın zamanda bir seyahate çıkacaksınız, neticesi iyide bitebilir, kötüde.

DEVEKUŞU : Hiç ummadığınız bir paraya kavuşabilirsiniz.

DİK VE KALIN BİR ÇİZGİ : Çok faydalı bir seyahate çıkacaksınız.

DİKEN : Üzüntü, tasalarınızdan kurtulacaksınız, borçlarınızı rahat ödeyeceksiniz.

DİKİLİTAŞ : Yakın zamanda bir yolculuğa çıkacaksınız.

DİŞ : Dost olarak kabul ettiğiniz kişilere dikkat etmelisiniz.

DİŞ FIRÇASI : Özel yaşantınızda negatif bir olay yaşayabilirsiniz.

DOKTOR : Tüm sıkıntılarınızdan, dertlerinizden nihayet kurtuluyorsunuz.

DOLMA KALEM : Devlet dairesinde ki işiniz yeni birinin yardımı ile halledilecek.

DOLUNAY : Sizi yakın bir zamanda mutlu, huzurlu yeni bir aşk bekliyor.

DOMUZ : Çevrenizde sözünde durmayan, sizi daima üzen bir dostunuz var.

DÖRTGEN : Sıkıntılı, oldukça zor bir çalışma dönemine giriyorsunuz.

DUDAK : Bir eşyanızı kaybedebilirsiniz.

DUT : Bol kazanç getirecek işe gireceksiniz.

DUVAR SAATİ : Bugünlerde işiniz pozitif yönde yolunda gidecek.

DÜĞME : Bekar iseniz evlilik, evli iseniz sosyal aile hayatınız düzene girecek.

DÜĞÜM : Hayal kırıklıklarından bir türlü kurtulamayacaksınız.

DÜMEN : Aşk hayatınızla alakalı olarak sevgi dolu günler sizi bekliyor.

DÜRBÜN : Uzun süredir neticesini merak ettiğiniz girişim lehinize sonuçlanıyor.

DÜZ VE KALIN BİR ÇİZGİ : Sıkıntılı bir yolculuk yapabilirsiniz.

DÜDÜK : Hayırlı bir haber kısa sürede alacaksınız.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü E Harfi

-------------------------------------

EKMEK : Çok kısa sürede fazla uğraşmadan bir para elinize geçecek.

EL : Sizi bir türlü çekemeyen kişilere karşı kazandığınız başarılar, onları güç duruma düşürecektir.

ELBİSE : Kısa bir süre sonra maddi istekleriniz gerçekleşecektir.

ELDİVEN : Çok sevdiğiniz bir dostunuz sizi ziyarete gelecektir.

ELMA : Devlet yolu ile zengin bir kişiden sevindirici bir haber alabilirsiniz.

EMZİK : Aklınızdan bir türlü çıkamayan eski anıları unutup, mutlu olmalısınız.

ERKEK : Sevdiğiniz kişinin dürüstlüğüne ve güvenine inanmalısınız.

ERKEK ÇOCUK : Kısa bir sürede müjdeli bir haber alabilirsiniz.

EŞEK : İstediğinizin olması bakımından oldukça çok çalışmanız gerekmektedir.

EV : Hastalıklardan, sıkıntılardan nihayet kurtuluyorsunuz.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü F Harfi

-------------------------------------

FARAŞ : Size yakın birisinin çıkardığı bir problem sizi üzecektir.

FARE : Kazancınız artacaktır ancak etrafınızda dalkavuk karakterli kötü kişiler oluşacaktır, onlara dikkat etmelisiniz.

FENER : Mutluluk dolu günler sizi çok yakında ziyaret edecektir.

FES : Yakın bir zamanda hayırlı bir iş için yolculuğa çıkabilirsiniz.

FIÇI : Tuttuğunuz şeyler adeta altına dönüşüyor, etrafınızdaki kişilerde yararlansın.

FINDIK : Kendinizi aşırı derecede dedikoduya kaptırmışsınız dikkatli olun.

FISTIK : İşinizi ihmal edip, lüzumsuz işlerle uğraşıyorsunuz.

FİL : Çevrenizdeki zengin insanların desteği ile elinizde ilerleyeceksiniz.

FİLDİŞİ : Sizi mutlu edecek değerli bir hediye alabilirsiniz.

FİNCAN : Size anlatılanlara sakın ola ki inanmayın.

FİRAVUN : Yaptığınız her iş neticesinde başarı var.

FOK BALIĞI : Hiç beklemediğiniz bir mirasa konacaksınız.

FÜZE : Aile içi huzursuzluk giderek artacaktır, gerekeni şimdiden yapmalısınız.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü G Harfi

-------------------------------------

GAGA : Gereksiz konuşmalar yapıyorsunuz, çok dinleyip, az konuşmalısınız.

GAZETE : Çok yakın zamanda kendinizi bazı olayların içinde bulabilirsiniz.

GEBE KADIN : Bütün sıkıntılara rağmen işinize devam etmekle çok kazanacaksınız.

GELİN : Sizi mutlu edecek bir şey kapınızda adeta sizi bekliyor.

GELİN VE DAMAT : Bütün dilekleriniz nihayetinde gerçek olacaktır.

GELİNCİK : Çok seveceğiniz birisi ile yakın zamanda karşılaşacaksınız.

GEMİ : Bütün sıkıntılardan, hastalıklardan kurtulacaksınız.

GERDANLIK : Aşk yaşantınızda sıkıntılar baş gösterebilir.

GEYİK : Evli iseniz bir çocuğunuz olacak, bekar iseniz zengin biri ile evleneceksiniz.

GÜL : Uzun süredir görmediğiniz bir kişi ile buluşup konuşacaksınız. Sizi sevindirir.

GÜNEŞ : Üzüntüleriniz nihayet sona erecek, mutlu günler geliyor.

GÜVERCİN : Ne kadar saklasanız da siz onu çok seviyorsunuz.

GÖZ : Uzun süredir görmediğiniz bir sevdiğiniz dosta rastlayacaksınız.

GÖZLÜK : Çevrenizdeki negatif kişilerden uzak durun,olay yaratacaklar sizi de çekmeye çalışacaklar.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü H Harfi

-------------------------------------

HAÇ: İstemeden de olsa söylediğiniz bir yalan sonradan sizi üzecektir.

HAKİM: Bütün negatif alışkanlıklardan aniden kurtulmaya karar vereceksiniz.

HALKA: Kısa sürede sevindirici bir haber alacaksınız.

HANÇER: Çevrenizde sizi tehlikeye düşürmek isteyen insanlar var.

HAVUÇ: Tanıştığınız yeni bir dostunuzun size çok faydası olacak.

HAYVAN: Sevdiğiniz kişi ile beraber zor bir iş başaracaksınız.

HAZİNE: Düşündüğünüz işte oldukça başarılı olacaksınız, cesaretle devam edin.

HEMŞİRE: Saklamak zorunda olduğunuz sırrınızı en yakın dostunuza açabilirsiniz.

HEYBE: Sizi sıkıntıya sokabilecek yüklü bir para elinizden çıkabilir.

HİLAL: Sizi oldukça sevindirecek bir haber alacaksınız.

HİNDİ: Girişeceğiniz hemen her işte şansınız sizinle birlikte olacaktır.

HOROZ: Dostlarınızla aranızı açmak isteyen kişiler çevrenizi sarmış.

HURMA AĞACI: Sizi oldukça rahatlatacak bir tatile ihtiyacınız var, hemen gidin.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü I - İ Harfi

-------------------------------------

ISTAKOZ: Elinize yüklü miktarda bir para geçecek.

İBRİK: Yakınınızda bir hamile varsa erkek çocuk doğuracaktır, yoksa sevindirici bir haber alabilirsiniz.

İÇİ BOŞ BİR ÜÇGEN ŞEKLİ: Hiç beklemediğiniz maddi rahatlığa kavuşacaksınız.

İÇİ BOŞ BİR DAİRE ŞEKLİ: İş, sosyal hayatınızda pürüzler nihayet sona eriyor.

İÇİ BOŞ BİR DÖRTGEN ŞEKLİ: Mutlu olmak sadece elinizde, biraz gayret .

İÇİ BOŞ NOKTALAR : Size karşı iyi niyet beslemeyen insanlara dikkat.

İÇİ DOLU BİR ÜÇGEN ŞEKLİ: Elinizden az bir miktar para çıkacaktır.

İÇİ DOLU ÜÇGEN : Beklemediğiniz bir negatif olay sizi yıkacaktır.

İÇİ DOLU DAİRE ŞEKLİ: İşinizde yolunuza küçük problemler çıkacaktır.

İÇİ DOLU DÖRTGEN ŞEKLİ: Sevdiğiniz kişi ile aranızdaki anlaşmazlıklar giderilmezse üzüntü doğabilir.

İÇİ DOLU NOKTALAR: Sizi sevindirecek olay, haber oldukça çok yakınınızda.

İDAM: İş ve çalışma yaşantınızda size doğru büyük başarılar geliyor.

İĞNE: Maddi durumunuz her geçen gün gittikçe düzelecektir.

İHTİYAR: Gelecekteki hayatınız bolluk, huzur, mutluluk içerisinde geçecek.

İKİ KALIN PARALEL ÇİZGİ: Bir deniz seyahatine çıkmayı düşünebilirsiniz.

İMAM: Olmasını oldukça çok istediğiniz bir arzunuz nihayet gerçek olacak.

İMPARATOR: Şans oyunlarından oldukça büyük para kazanacaksınız.

İNCİ: Yaptığınız yada yapmayı düşündüğünüz her şeyi başaracak güçtesiniz.

İNCİR: Sevdiğiniz kişiden negatif bir davranış göreceksiniz.

İNEK: Evinize şimdiye dek olmadığı kadar mutluluk, huzur, bolluk geliyor.

İNSAN: İki insan karşılıklı ise anlaşma, sırt sırta ise ufukta dargınlık görünüyor.

İP: Yakın zamanda bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

İSKAMBİL: Çevrenizde sizi kıskanan insanlar var.

İSKELET: Sizi büyük bir üzüntüye boğan bir olay yada haberle sarsılacaksınız.

İSKEMLE: Düşündüğünüz tatile oldukça çok yakında çıkacaksınız.

İTALYA: Arkanızdan dedikodu yapanı çevrenizden hemen uzaklaşmalısınız.

İTFAİYE: Hakkınızda yapılan dedikodular size ulaşacak oldukça çok üzüleceksiniz.

İZCİ: Sevdiğiniz insanlarla bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü J Harfi

-------------------------------------

JANDARMA : İstekleriniz gerçekleşecektir, kendinize güveniniz artacaktır.

JİLET: Uzun süredir beklemede olan işinizi sonunda halledeceksiniz.

JOKEY: Elinizde olanları böyle dağıtırsanız kısa süre sonra sıkıntıya düşebilirsiniz.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü K Harfi

-------------------------------------

KAB: Yeni bir iş girişiminde bulunacaksınız.

KABE: Sizi çekemeyenlerin negatifinden kurtulacaksınız onlar neticede kendi dertleriyle uğraşacaklardır.

KABİR: Evinizde sahip olduğunuz bir eşya için tamirat işi ile uğraşabilirsiniz.

KADEH: Gizli sandığınız bazı sırlarınız başkaları tarafından kolaylıkla öğrenilecek.

KADIN: Bir defaya mahsus olmak üzere istediğiniz bir şey kısa sürede gerçek olacak.

KAFA: Yakın sürede tanışacağınız bir kişi size iyilik yapacaktır.

KAFES: Eviniz yok ise bir ev sahibi olacaksınız, var ise ikinci evin sahibi olacaksınız.

KALABALIK: Bugün şans sizden yana istediğiniz hemen her şeyi isteyebilirsiniz.

KALE: Çevrenizdeki sizi seven, daima koruyan kişiye itimat etmelisiniz.

KALEM: Kaderin bütün cömertliği sizin üzerinizdedir, haberiniz olsun.

KALIN BİR TEK ÇİZGİ: Yüklü bir miktarda kısa zamanda mala kavuşacaksınız.

KALKAN: düşündüğünüz kişi sizi çok seviyor, ona güvenmelisiniz.

KALP: Tüm tersliklerden nihayet kurtulacaksınız.

KAMA: Şu sıralar içinizden geldiği gibi hareket etmelisiniz etki altında olmayın.

KAMBUR: bütün sıkıntılar sona erecek, bolluk içerisinde olacaksınız.

KAMÇI: Sıkıntınız var bu durumda yakınlarınızdan yardım istemelisiniz.

KANAT: Hayırlı bir seyahat yapacaksınız.

KANDİL: Yakında sıkıntılı anlar yaşayabilirisiniz dikkat.

KAPI: Bütün negatif olaylar, olaylardan uzak durun, uğursuzluk yakınınızda.

KAPLAN: Çok kısa bir sürede birisi ile nedensiz tartışacaksınız.

KAPLUMBAĞA: Güzel bir kadın yada yakışıklı bir erkek ile tanışacaksınız.

KARAGÖZ: İşlerinizi ve sizi sevenleri ihmal ediyorsunuz kendiniz toplayın.

KARANFİL: Yakın bir zamanda büyük bir aşk yaşayacaksınız.

KARASİNEK: Dost görünümlü nankör biri çevrenizde dolaşıyor.

KARE: Yakın zamanda iyi bir gelir sahibi olacaksınız.

KARGA: Maalesef ki sevdiğiniz kişi sözünde durmayan bir kişi.

KARINCA: Kazançlı, bolluk içinde bir yaşantınız olacak.

KARİDES: Bir yemeğe davet edileceksiniz sonunda mutlu olacaksınız.

KARPUZ: Aşk yaşantınızda sıkıntılardan kurtulacaksınız.

KARTAL: Uğrunda mücadele ettiğiniz hemen her şeyi kazanacaksınız.

KARYOLA: Yakınlarınızın birinden gelecek bir doğum haberi var.

KASE: İşlerinizde gereğinden fazla biçimde başarılı olacaksınız.

KASKET: Bugünlerde işinizle ilgili oldukça kazançlı bir teklif alacaksınız.

KAŞIK: Elinize iyi fırsatlar geçmeye başlamış artık değerlendirmek gerekir.

KAVAK: Ümidinizi kaybetmemelisiniz istediğinizi gerçekleştireceksiniz.

KAYIŞ: Yakında negatif bir haber alabilirsiniz.

KAYIK: Gönlünüzdeki keder, negatif enerji, sıkıntıları bir kenara atacaksınız.

KAZ: Aileniz neşe, huzur, bolluk içersinde olacaktır.

KAZAN: Kısa zamanda bir ölüm haberi alacaksınız.

KAZIK: Mutluluğunuz her geçen gün artarak devam edecek.

KAZMA: Şu günlerde elinize bol miktarda para geçecek, iyi değerlendirin.

KEÇİ: Çevrenizde dost görünen düşmanlar var.

KEDİ: Çevrenizdeki kişinin size faydası olmakla birlikte zararı da var.

KELEBEK: Sakın dost gibi görünenlere inanıp ailenizi riskli işlere atmayın.

KEMAN: Egoist davranışınız çevrenizdeki insanları üzüyor ve kızdırıyor.

KEMER: Hayallerinizin gerçekleşme zamanı geldi, şimdi eylem zamanıdır.

KERTENKELE: Dedikodu yaparak etrafınızdakileri gereksiz yere üzüyorsunuz.

KESE: Keder, tasalarınızı bir kenara atıyorsunuz biriktirmemeye dikkat.

KESER: İçinde bulunduğunuz iş artık istediğiniz şekilde sonuçlanamayacak.

KILIÇ: Sevdiğiniz kişi ile aranızda başka biri yüzünden tartışma çıkabilir.

KIRLANGIÇ: Çıkaracağınız ani bir size maddi kazanç getirecek.

KIZ: İstekleriniz kısa bir süre gecikecek ama sonunda mutluluk senin olacak.

KIZ ÇOCUK: Düşmanlarınız sizin başarınız karşısında oldukça üzülecekler.

KIZAK: Talihsiz günler nihayet bitiyor.

KİLİSE: Dikkatli olmazsanız büyük sıkıntı içerisine düşebilirsiniz.

KİLİT: Girişimlerinizin önünde oldukça çok engeller var.

KİRAZ: Mutlulukla gelecek bir haber sizi sevindirecek.

KİRPİ: Kısa bir süre de olsa kesinlikle tatil yapmaya ihtiyacınız var.

KİTAP: Sıkıntılı günler ve hastalıklardan nihayet kurtulacaksınız.

KOÇ: Etrafında saygı gören önemli biri ile tanışmak size iyi gelecektir.

KOLTUK: Başarılı bir iş yaşantınız olacaktır.

KOLTUK DEĞNEĞİ: Kısa süreli de olsa nihayet bir yolculuğa çıkacaksınız.

KOLYE: Kısa bir süre sonra sevindirici bir haber alacaksınız.

KONAK: İleride hayatınız huzur içerisinde geçecek, biraz sabretmelisiniz.

KORDELA: Sizi neşe, sürpriz dolu bir olay bekliyor, hazırlanın.

KORU: Çevrenizde size iyi duygular beslemeyen kişiler var dikkatli olun.

KOVA: İşlerinizde başarılı olmak bakımından biraz fazla çalışmalısınız, gayret.

KOVBOY: Yeni bir aşk macerasına girişebilirsiniz, hazırlanın.

KOYUN: Unuttuğunuz bir adağınız var, bir an önce yerine getirmelisiniz.

KÖPEK: Sizi seven kişinin sadık olmasına ve size olan güvenine inanın.

KÖPEK BALIĞI: Bir yakınınız ile kısa sürede olsa tartışacaksınız.

KÖPRÜ: Yerine gelecek isteklerinizden dolayı hayli kazançlı çıkacaksınız.

KUBBE: Yaptığınız istediğiniz her işte başarı kazanma dönemindesiniz.

KUĞU: Beklediğiniz haber nihayet kapınıza geldi, hazır olun.

KULAK: Aileden biri ile iftihar edeceksiniz.

KULE: Hatalı davranışlarınız neticede sizi güç durumda bırakacak.

KUMBARA: Büyük miktarda bir para kaybınız olacak.

KUMRAL: Aşk yaşantınız düzeliyor, güzel günler başlıyor.

KUNDURA: Sıkıntılı günlerin ardından pozitif ve güzel günler geliyor.

KURBAĞA: Sevdiğiniz kişi ile oldukça çok ciddi bir konuşma yapacaksınız.

KUPA: Çalışmalarınıza çok daha güçlü sarılmalısınız, başarı sizin olacak.

KURT: Evinize dost görünen bir düşmanınız giriyor, kim olduğunu bulmaya çalışın.

KUŞ: Hayırlı bir iş için çok yakında bir ziyaretçiniz olacak.

KUŞ YUVASI: Bu sıralar bazı uygunsuz yerlere gidebilirsiniz, dikkat.

KUYRUKLU YILDIZ: Oldukça çok uzak bir yerden beklenmedik misafiriniz gelecek.

KUYU: Yakınlarınızdan birini aldatmayı düşünüyorsunuz, sakın yapmayın.

KUYU ÇIKRIĞI: Borçlarınızdan kurtulup nihayet kısa zamanda huzuru bulacaksınız.

KUZU: Bütün dilekleriniz nihayet gerçekleşecek.

KÜÇÜK BİR DAİRE ŞEKLİ: Mali, özel, ve iş yaşantınızdaki başarılara devam.

KÜPE: Ummadığınız bir para bir anda elinize geçecek.

KÜREK: Çalıştığınızın karşılığını nihayet artık alacaksınız.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü L Harfi

-------------------------------------

LALE: Şu ana dek arkadaş kabul ettiğiniz birine aşık olacaksınız.

LAMBA: Bir toplantıya davet edileceksiniz burada neşeli saatler geçireceksiniz.

LAVABO: Şimdiye dek yaptığınız iyiliklerin nihayet karşılığını alacaksınız.

LAZIMLIK: Hastalıklardan kurtulacak nihayet sağlığınıza kavuşacaksınız.

LEĞEN: Hoşlandığınız kimse ile beraber olmak istiyorsunuz, öncelikle hazırlanın.

LEYLEK: Planladığınız seyahate çıkacak veya toplantıya katılacaksınız.

LİMON: Zengin olan ancak fikirlerini beğenmediğiniz biri ile tanışacaksınız.

LOKOMOTİF: Bu sıralar her iş için oldukça çabuk karar vermelisiniz.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü M Harfi

-------------------------------------

MADALYA: Kaybettiğiniz bir eşyayı nihayet bulacaksınız.

MAĞARA: Yapacağınız kısa seyahati herkesten gizleyin.

MAKARA: Planlamış olduğunuz seyahate çıkamayacaksınız.

MAKAS: Sevmediğiniz bir kişi ile aranız her geçen gün iyice açılacak.

MAKİNE: Yapmayı düşündüğünüz bir işte hiç de başarılı olamayacaksınız.

MANDA: Size kötülük yapmak isteyenlerle mücadeleyi bırakmayın, siz kazanacaksınız.

MANDAL: Sinirleriniz bu sıralar oldukça gergin, sakın önemli kararlar almayın.

MANDOLİN: Yeni kişilerle tanışacaksınız onlarla iyi dost olacaksınız.

MANGAL: Çok yakında elinize para yada mal geçecek, bekleyin.

MANTAR: Gerek işinizde, gerek sosyal yaşamda tam başarı sağlıyorsunuz.

MARTI: Yakın olan bir dostunuzdan sevindirici haberler alacaksınız.

MARUL: Özel yaşantınızda bazı aksaklıklar doğabilir.

MASA: Önemli bir toplantıya kısa sürede davet edileceksiniz.

MAYMUN: Her türlü negatifliği kendine huy edinmiş birisi ile tanışacaksınız.

MEKTUP: Yakın zamanda sevindirici bir haber alacaksınız.

MERDİVEN: Çektiğiniz sıkıntıların neticesine geldiniz biraz daha sabır.

MEME: Çok sevineceğiniz bir haber alacaksınız, mutlu olacaksınız.

MEŞALE: İş yaşantınızda büyük başarılar sizi bekliyor.

MEYVA: Bu sıralarda hep sevindirici haber alacaksınız.

MEZAR TAŞI: Hastalıklar devamlı etrafınızda dolaşıyor, dikkat.

MISIR: Beklediğiniz para kısa sürede artık elinize geliyor.

MIZRAK: Kazançlı ve sevinçli bir hafta geçirebilirsiniz.

MİDE: Uzun ve mutlu bir yaşam yaşamak istiyorsanız herkese iyi davranın.

MİDYE: Fazla yemek yiyorsunuz,bundan dolayı rahatsızlık geçirebilirsiniz.

MİĞFER: Kendinizi bir anda büyük bir tartışma ortamının içerisinde bulacaksınız.

MİKROFON: Kısmetiniz bugünlerde olabildiğince açık sayılır.

MİKROSKOP: Daha önceleri hiç yapmadığınız yeni hobilerle uğraşacaksınız.

MİNARE: Dargın olduğunuz bir kişi ile nihayet barışacaksınız, üzülmeyin.

MOTORSİKLET: Seven dostlarınızın biri yakında beklemediğiniz bir iyilik yapacak.

MUM: arzularınıza ancak uzun bir süre sonunda kavuşacaksınız.

MUSLUK: Her şey mükemmel gidiyor artık gereksiz yere üzülmenize gerek yok.

MÜREKKEP BALIĞI: Bir kişinin teklifi sizi oldukça güç durumlara düşürecek.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü N Harfi

-------------------------------------

NAL: Şansınız olabildiğince çok açık, elinize yüklü bir miktar para geçecek.

NAMAZ: Çevrenizde dolaşan uğursuzluk ve kötülüklerden uzaklaşacaksınız.

NAR: Uzun süre beklediğiniz bir mala kavuşarak, dostlarınızı ziyaret edeceksiniz.

NAZARLIK: Çok yakın zamanda sizi sevindirecek bir haber alacaksınız.

NUMARA ( RAKAM ): Falınız bitince talih oyunu oynayın zira şansınız bugün açık.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü O - Ö Harfi

-------------------------------------

ODUN: Arkasından konuştuğunuz birisi bunu duyacaktır, size kızgınlığını belirtecek.

OK: Çok ani bir aşka tutulacaksınız, sonunda o da sizi sevecek.

OLTA: Yararlı ve pozitif işler yapmanın tam sırası.

ORAK: Beklediğiniz doğru haberleri nihayet alacaksınız.

OTOBÜS: Uzun süredir görmediğiniz arkadaşınız ile karşılaşacaksınız.

OTOMOBİL: Sağlığınız oldukça iyi, boşuna endişelenmemelisiniz. ÖĞRENCİ: Bugünlerde yaşantınızda yeni bir sayfa açılmak üzere.

ÖKÜZ: Neşe, sevinç, huzur, bereket, bolluk ve başarı tam kapıda.

ÖRDEK: Sizi çok etkileyecek olan birisi ile kısa sürede tanışacaksınız.

ÖRÜMCEK: Çevrenizdeki zayıf ve tembel kişilerden uzak durmalısınız.

ÖRÜMCEK AĞI: Maddi bakımdan biraz sıkıntıya düşebilirsiniz.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü P Harfi

-------------------------------------

PAKET: Bu günlerde alacağınız bir haber neticede canınızı sıkabilir.

PALTO: Sizi seven kişileri kırmamaya çalışın, onlar gerçekte sizi çok seviyorlar.

PALMİYE: Yakın zamanda bir deniz seyahatine çıkacaksınız.

PANTER: İşte tekrar aşık olma zamanınız geldi, sizde bu günlerde aşık olacaksınız.

PANTOLON: Var olan sıkıntıları atlatmanın yolu yalnızca sabırdır, unutmamalısınız.

PAMUK: Ani bir haber neticesinde büyük bir sevince adeta boğulacaksınız.

PAPAĞAN: Sizde değişik tepkiler uyandıracak bir kişi ile karşılaşabilirsiniz.

PAPATYA: Bir yakınınızı bu günlerde ziyarete gideceksiniz.

PAPAZ: Gereksiz yere hemen korkulara kapılmayın, sizin için iyi değil.

PARA: Yapmayı düşündüğünüz her işi ertelemeden yapmalısınız.

PARAŞÜT: İçinde bulunduğunuz sıkıntılı durumdan nihayet kurtuluyorsunuz.

PARMAK: Bir zarara uğramanız bu sıralar mümkün görünüyor, dikkat.

PASTA: Bir evlilik haberi veya olayı ile karşılaşacaksınız, hazırlanın.

PENCERE: Yakınlarınızdan birinin ağır hastalığı nihayet geçecek, iyileşecek.

PERGEL: İstekleriniz gerçekleşecek ve yeni atılımlar yapmak arzusu duyacaksınız.

PİL: Yıldırım aşkı bu sıralar sizinde başınıza gelecek, hazırlıklı olmalısınız.

PİPO: Çok yakın zamanda bir dostunuz ile aranız açılabilir.

POLİS: Yaptığınız bir anlaşma sizi oldukça güç durumda bırakacak, haberiniz olsun.

POSTACI: Oldukça hareketli bir seyahate çıkacaksınız, hazırlanın.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü S- Ş Harfi

-------------------------------------

SAAT: Çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı olmaya çalışmalısınız.

SABUN: Sıkıntılardan bir süre boyunca daha kurtulamayabilirsiniz, alışın.

SAÇ: Yaptığınız hemen her iş kazançlı, uzun vadeli biçimde olacaktır.

SAKAL: Ailenizden biri yaptığı iş neticesinde çok başarılı olacaktır.

SALINCAK: Sevdiğiniz kişiye olan sevginiz her geçen gün daha çok azalıyor.

SANDAL: Sizi seven kişi tarafından aldatılıyorsunuz, dikkatli olmanızda yarar var.

SANDALYE: Tatile, uzun seyahate çıkmayı düşünüyorsunuz, şimdi tam zamanı.

SARIK: Sonu iyi gelecek bir iş yolculuğu yapacaksınız.

SARIŞIN: Dostlarınız arasına tanıştığınız yeni kişiler katılacak.

SARKAÇ: Artık karasızlığınızı bırakmalı karar vermelisiniz, çok geç kalmayın.

SAZ: Kısa süre içinde oldukça sevinçli bir haber alacaksınız.

SEPET: Düşündüğünüz işleri uygulamanın tam zamanı şimdi yapabilirsiniz.

SİGARA: Sizi üzen güçlükler nihayet bitecek.

SİLAH: Kötülüğünüzü isteyen insanları tanıyın, öğrenin ve onları zararsız hale getirin.

SİNEK: Çevrenizde sizi çekemeyenler var, dikkat.

SİVRİSİNEK: Saygı ve sevgi duyduğunuz birisi çevresinden negatif etkilenecektir.

SİYAH NOKTALAR-İRİLİ UFAKLI: Kısa sürede elinize bol miktarda para geçecek.

SOĞAN: Ciddi boyutta üzüntülü bir haber alacaksınız.

SOLUCAN: Çevreniz yalancı dostlarla dolu, dikkat.

SORU İŞARETİ: Aşk yaşantınızda tereddütler bir süre daha devam edebilir.

SUBAY: Yakınlarınızla gereksiz yere tartışmaktan kaçının, netice sıkıntı vericidir.

SÜMÜKLÜ BÖCEK: Uzun süredir olan borçlarınızı ödeyeceksiniz, nedeni ise her yerden size gelen kısmetler olmasıdır.

SÜPÜRGE: Aklınızdaki taşınma işini nihayet gerçekleştireceksiniz.

SÜVARİ: Yakınlarınızla aranız açılabilir, siz haklısınız, sonunda bir hediyeniz var. ŞADIRVAN: Uzunca bir süredir beklediğiniz iyi haber yolda.

ŞAMDAN: Bekar iseniz evlilik, evli iseniz yakında çocuk görünüyor.

ŞAPKA: Sizi bekleyen büyük başarılar var, hazırlanın.

ŞATO: Yaşantınızda iyi günler başlıyor, rahat olun.

ŞEMSİYE: Sıkıntılı durumunuz görülüyor, birinden yardım isteyebilirsiniz.

ŞEYTAN: Dost bildiğiniz bir kişi sizin kuyunuzu kazıyor, dikkatli olun.

ŞİŞE: Çevrenizde sırlarınızı saklamayan bir arkadaşınız bulunuyor.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü T Harfi

-------------------------------------

TABAK: Değerli bir mal sahibi olacaksınız.

TABANCA: İçinde bulunduğunuz olaylara bir süre daha çıkış yolu bulunmuyor.

TABUT: Arzuladığınız şey istediğinizden çok daha fazla gerçekleşecek.

TAÇ: Yaptığınız işte oldukça başarılı olacaksınız.

TAHT: Uzun süreli bir seyahate çıkacaksınız.

TAHTARAVELLİ: Düşünceleriniz sürekli değişmekte, karar zamanı.

TAKUNYA: Bütün iş ve sosyal yaşantınızda duraklama olabilir hazırlanın.

TARAK: Mutlu olacağınız bir ilişkiye bu günlerde başlayacaksınız, hazırlanın.

TAVA: Aileniz ile aranız açılabilir, dikkat.

TAVŞAN: Size üzüntü, negatif enerji ve sıkıntı verecek biri devamlı etrafınızda.

TAVUK: Çok zeki olmayan, ancak şen biriyle mutlu olacaksınız.

TAVUSKUŞU: Ummadığınız bir mirasa kısa sürede konacaksınız.

TELEFON: Çok yakın zamanda sevindirici bir haber alacaksınız.

TENCERE: Sevdiğiniz birinden üzülerek de olsa neticede ayrılacaksınız.

TERAZİ: Olaylar karşısında gösterdiğiniz davranış en doğrusudur, devam.

TESBİH: Bir adağınız yada sözünüz var, hemen yerine getirmelisiniz.

TESTERE: Sevdiğiniz ile aranızı açmaya çalışanlar var, çevreye dikkat.

TESTİ: Size dostluk gösteren o zengin kişi ikiyüzlü davranıyor, dikkatli olun.

TIRMIK: Artık yaşantınızı düzene sokmanızın zamanı geldi de geçiyor bile.

TIRTIL: Arkadaşınız ile aranızdaki yaşanan dargınlık nihayet bitiyor.

TİLKİ: Dost diye çevrenizde gezinen kişi yalancı, menfaatine düşkün, dikkatli olun.

TİMSAH: Kötü bir haber alacaksınız, kendinizi hazırlayın.

TOP: İstediğiniz eşyaya nihayet kavuşacaksınız.

TOPAÇ: Dostlarınızı menfaatiniz için kullanıyorsunuz, yakında bunu fark edecekler.

TRAKTÖR: Yaşantınızın bundan sonrası rahat geçecek, üzülmemelisiniz.

TRAMPET: Başınıza gelecek olan oldukça önemli bir olay var.

TRAMVAY: Sevdiğiniz kişi ile aranız açılabilir, dikkatli olun.

TREN: Yaşantınızı değiştirme planlarınız boşa gidebilir, oldukça iyi düşünün.

TÜFEK: Aile yaşantınıza doğru yönelen bir tehlike var.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü U - Ü Harfi

-------------------------------------

UÇAK: Problemlerinizi halledip nihayet istediğiniz seyahate çıkacaksınız.

UÇURTMA: İstediğiniz şeylerden sizi uzaklaştırmak isteyenler var, dikkat.

UD: Çevrenizde yalan söyleyen çok kişi var.

USTURA: Bir haksızlığa uğrayabilirsiniz, tedbirli olmanızda yarar var.

ÜÇ DOLU NOKTA: Yeni bir aşk macerasına başlayacaksınız, hazırlanın.

ÜTÜ: Beklediğiniz haber yolda, hazırlıklı olun yeter.

ÜZÜM: Toplu olarak büyük miktarda bir mala yakın zamanda sahip olacaksınız.

-------------------------------------

Kahve Falı Sözlüğü V - Y - Z Harfi

-------------------------------------

VAZO: Size yakın bir kişi davranışları ile sizin üzerinizde üzüntü yaratacak.

VÜCUT: Yaptığınız iyiliğin karşılığını eninde sonunda mutlaka göreceksiniz.

YABAN DOMUZU: Size iyi görünmeye çalışan kişinin esas hedefi başka, dikkat edin.

YANARDAĞ: Geçmişe duyduğunuz özlemi bir türlü unutamıyorsunuz.

YAPRAK: Eski bir dosttan oldukça pozitif bir haberler alacaksınız.

YARASA: Şikayet ettiğiniz korkulardan neticede kurtulacaksınız.

YARIMAY: Yapmayı düşündüğünüz planlarınız için ortam ve şansınız oldukça uygun.

YATAK: Kararsızlığınızı bırakma zamanınızdır.

YAY: Sağlığınızda her geçen gün düzelme var.

YEL DEĞİRMENİ: Bu güne dek olan bütün emeklerinizin karşılığını alacaksınız.

YELKEN: Dilekleriniz neticede gerçek olacak, sabredin.

YELPAZE: Bütün sıkıntılarınız nihayet sona erecek.

YENGEÇ: Sizi etkileyen biri ile kısa sürede tanışacaksınız.

YILAN: Etrafınızdaki gizli düşmanını bulmaya çalışmalısınız.

YILDIZ: Beş köşeli ise işlerinizde başarı, altı köşeli ise şansınız açık, yedi köşeli ise üzüntü, sekiz köşeli ise üzücü olaylar peşinizde anlamına gelmektedir.

YUMURTA: Oldukça kolay yoldan bol miktarda para sahibi olacaksınız.

YUMRUK: Sevdiğiniz birine hediye almayı düşünüyorsunuz, tam zamanı.

YOL: Yol çizgileri kısa ve açık ise kısa, çizgileri açık ve uzun ise uzun bir seyahate; çizgiler kapalı yada başka yollarla kesiliyorsa o yolculuk için mani olduğunu gösterir.

ZAR: Bugünlerde talih oyunları için şansınız olabildiğince açıktır.

ZARF: Uzun süredir ihmal ettiğiniz biri sizden haber bekliyor.

ZEYTİN: İyi niyetli birisi ile tanışacaksınız, hazırlanın.

ZİNCİR: İşlerinizde geçici bir durgunluk, neticesinde oluşan sıkıntılar var.

ZURNA: Sevineceğiniz haberler alacaksınız, hazırlanın.

ZÜRAFA: Beraber olduğunuz kişiyle birlikteliğiniz tehlike sinyalleri veriyor dikkat.

 Kahve telvesinin oluşturduğu şekillerden nasıl anlam çıkarılır?

Kahve telvesinin oluşturduğu şekilleri 8 sembol grubuna ayrıdık: hayvanlar, insanlar, sayılar, bitkiler, harfler, organlar, geometrik şekiller ve eşyalar. Telvenin oluşturduğu şekillere göre aşağıdaki sembollere göre kahve falını yorumlayabilirsiniz.

HAYVANLAR:Ağustos böceği - gönül ferahlığı
Ahtapot - karışık işler
Akbaba - para kaybı
Akrep - sizi kandırmaya çalışıyorlar
Arı - üzüntü ve kederden kurtuluş
Aslan - sorunlarınız bitecek
At - asalet
Ayı - zor hayat; uzaklaştırılabilir tehlike
Ayı, aşağıda ayı - büyük saadet
Ayı, yukarıda ayı - uğursuzluktan sakının
Balık - parasal kısmet
Balina - iş ve aşkta başarı
Baykuş - çevrenizde kötü ruhlu insanlar var
Boğa, aşağıda boğa - iyi sağlık
Boğa, yüksekte boğa - kazanç, iyi ücret
Buzağı - erkek çocuk
Ceylan - evlilik, iyi haber
Civciv - mutluluk
Çakal - çevrenizde yalancılar var
Çekirge - üzüntü ve sıkıntı
Deve-zenginlik
Eşek - sıkı bir çalışmaya gireceksiniz
Fare - kazancınız artacak
Fil - güç ve para
Fok balığı - mirasa konacaksınız
Gergedan - işte başarı, itibarın artması
Geyik - dürüstlük ve zeka
Goril - dolandırıcı bir arkadaş
Güvercin - günahsız ve dürüst bir kalp
Hamsi - denize yakın ev almak
Hindi - bol şans
Horoz - aile huzuru, selamet, yeni haberler
Horoz, başı aşağıda gövdesi yukarıda horoz - iyiye doğru ani değişiklik
Horoz, fincanın aşağısında horoz - birisi size zarar vermeye çalışıyor
Horoz, fincanın yukarısında horoz - çok güzel, harika bir haber
Horoz, tepede horoz - saadet, evlilik
İnek - saadet
Kalamar - güç duruma düşüren teklif
Kaplan - tartışma
Kaplumbağa - yeni birisiyle tanışma
Karga - dönek bir arkadaş
Karınca - merak, gerginlik
Karides - bir davete katılmak
Kartal - zor bir savaş sonucunda zafer
Kaz - neşe, huzur, bolluk
Keçi - hain dostlar
Kedi - yoksulluk ve kirlilik
Kelebek - çevrenizde kötü niyetli insanlar var
Kertenkele - beklenmedik sürprizler
Kırlangıç - maddi kazanç
Kısrak başarı ve mutluluk
Kirpi - tatile gitmelisiniz
Koç - itibarlı biri ile tanışacaksınız
Koyun - adaklarınızı yerine getirmelisiniz
Köpek - sadık dost
Kuğu - beklenmedik para
Kurbağa- mutluluk, başarı ve büyük aşk, tatlı haber belirtisi
Kurbağa, kafesin yanında kurbağa - ağır yükten kurtulmak
Kurbağa, yol kenarında kurbağa - uzaktan ziyaretçiniz gelecek ve size yararlı olacak
Kurbağa, yüksekte kurbağa - dul ve zengin birini seviyorsunuz
Kurt - dost gibi görünen bir düşman
Kuş - haber almak
Kuzgun - hane içinde mutsuzluk
Kuzu - dilekleriniz gerçekleşecek
Leylek - yolculuk
Martı - iyi haber
Maymun - şüphecilik
Öküz - neşe, sevinç, bolluk, bereket
Ördek - sadık eş
Örümcek - zayıf ve tembel arkadaşlar
Papağan - garip bir kişi ile tanışacaksınız
Sinek - büyük zenginlik, miras almak
Sivrisinek - arkadaşınızın başı dertte
Tavşan - dar görüşlülük, korkaklık
Tavuk - yabancı birisine hizmet
Tavus kuşu - mirasa konmak
Tilki - hile ve kurnazlık
Tilki, fincanın enine yayılmışsa - birisi sizi aşağılamak istiyor, ama başaramayacak
Timsah - kötü haber
Vahşi hayvan - hırs ve yoksulluk
Yarasa - korkulardan sıyrılmak
Yengeç - birisi ile tanışacak ve ondan etkileneceksiniz
Yılan - ihanet
Yunus - iyi niyet
Zürafa - ilişki bitişi


İNSANLARAşağıya bakan insan kafası - sizin için büyük olmayan tehlike
Biri birine bakan iki yüz - siz ve sevgiliniz
Çember içinde bir yüz - sizi bir kişi seviyor
Çember içinde iki yüz - yakın zamanda evlilik
Çizgi ile ayrılmış iki yüz - ihanet, sevgide aldatılma
Genç adam - ayrılık
İnsanlar - size yardım etmek istiyorlar
Kız - derinden sevgi
Profilden yüz - güçlü savunma
Vücutsuz insan kafası - yaşamınızı hayırlı etkileyen genç bir dost
Yanında hayvan olan bir insan - sizi öven bir kişi
Yaşlı kadın - sağlam ve güvenilir aşk ilişkisi
Yatan insan - hastalık
Yukarıya bakan insan kafası - güçlü koruyucu, size yardım etmek istiyor

BİTKİLER

Ağaç - şan, şöhret
Armut - önünüzde maddi imkanlar açılıyor
Ayva - hastalık
Badem - yeni atılımlara atılacaksınız
Böğürtlen - işte başarı, aşkta yenilgi
Buğday - elinize para geçecek
Çam ağacı - hain bir dostunuz var
Çiçek - aşk
Çiçek, dairelerle birlikte çiçek - para gelecek
Dut - bol kazanç
Elma - iyi haber
Erik - ihanet
Fındık - çok dedikodu yapıyorsunuz
Fıstık - boş işlerle uğraşıyorsunuz
Gül - romantizm
Havuç - arkadaş desteği
Hıyar - şansın açılması
Hurma ağacı - tatile gitmelisiniz
Ispanak - niyetin gerçekleşmesi
İncir - sevdiğiniz kişiden olumsuz cevap alacaksınız
Kabak - yolculuk
Karanfil - büyük aşk
Karpuz - aşk yaşantınızda sıkıntı
Kereste - yaşamda yanlış bir adım
Kestane - endişe
Kiraz - mutlu haber
Krizantem - geç kalmış aşk
Lale - arkadaşınıza aşık olacaksınız
Limon - fikirlerini beğenmeyeceğiniz bir zenginle tanışacaksınız
Mantar - iş ve sosyal yaşamda başarı
Marul - aksilik
Menekşe - zenginle evlenmek
Meşe - düşman üzerinde zafer
Mısır - elinize para geçecek
Nar - mala, mülke kavuşma
Palmiye - deniz yolculuğu
Papatya-aşk
Soğan - üzücü haber
Söğüt - üzüntü, göz yaşları, melankoli
Üzüm - toplu gelir, mal sahibi olma
Yaprak - eski bir arkadaştan haber almak
Yonca - sevgi, uğur
Zeytin - iyi niyetli birisi ile tanışmak


SAYILAR:
1 - sevilmek
2 - uğursuzluk, hastalık
3 - başarılı iş
4 - şansınıza güvenin
5 - dedikodular, boş sohbetler
6 - evlilik
7 - aile saadeti, aşkta mutluluk
8 - bir yakınınızla tartışmak
9 - yeni insanlarla tanışmak
10 - şansınız açık olacak

100 - uzun ve mutlu bir yaşam

-------------------------------------------------------------------------------------------------

EŞYALAR:
Anahtar - hayal kırıklığı
Araba - yer değiştirmek
Ay - olumsuzluklarla karşılaşmak
Ayakkabı - tehlike, buluşma
Baca - kısa zamanda iyi haber alacaksınız
Bardak - sevdiğiniz sizi çok seviyor
Bavul - ciddi kararlar alacaksınız
Bayrak - bir dostunuzun başı dertte
Bıçak - kurban, zarar
Bina - yer almak
Bisiklet - zor yolculuk
Boynuz - çok dedikodu yapıyorsunuz
Bulut - acı haber
Buzdolabı - hane içinde sert hava
Cami - iyi bir insandan yardım almak
Ceket - yakınlarınızın güvenini kaybetmek
Cezve - üzüntü
Cımbız - üzüntü, göz yaşı
Çamaşır makinesi - hane içinde işler karışacak
Çatal - zenginlik
Çelenk - işte başarı
Dağ - keder, can sıkıntısı
Dalga - zarar, ziyan
Değirmen - yalan
Deniz kızı - boş hayaller
Ekmek - sıkıntılar bitecek
Ev, dairenin yanında ev - kendi evini edinmek
Ev, ev çevresinde siyah noktalar - para, kazanç, teminat
Ev, güzel çatılı ev - aile saadeti
Ev, küçük ev - ihtiyaç, darlık
Ev, yukarıda ev - işlerin iyiye gitmesi
Fincan - size yalan söylenecek
Füze - aile içi huzursuzluk
Gemi - sıkıntılar bitecek
Güneş - üzüntüler sona erecek Hilal - iyi haber
Kadeh - sırlarınız açığa çıkacak
Kapı - yeni işyerinde başarı
Kilit - engel
Kolçak - eski bir aşk
Kova - iş yoğunluğu
Kule - iyi amel
Kutu - sevinç, başarı
Makas - başarı
Masa - önemli bir toplantı
Mektup - iyi haber
Merdiven - sorunlarınız bitecek
Mum - arzu
Nal - hayırlı bir olay sizi bekliyor
Otomobil - yolculuk
Parmaklık - kötü durum
Sandalye - yükseliş, başarı
Silah - tartışma
Soba - hane içinde saadet
Şapka - şeref
Şemsiye - sıkıntı
Tabak - beklenmedik rastlantı
Tabut - üzüntü, acı, keder
Tekerlik - macera
Tepe - üzüntü, can sıkıntısı
Terazi - dengeli davranış
Vazo - göz yaşları, pişmanlık
Yanardağ - kızgınlık
Yelken - dilekleriniz gerçekleşecek


ORGANLAR:

Ağız - ciddiyet, iş severlik
Ağız, fincanın ortasında ağız - tatlı haber
Ağız, fincanın yukarısında ağız - iyi arkadaşlar
Ayak - zor durumda olan birisine yardım edeceksiniz
Burun - çevrenizdeki iyi birinden yardım gelecek
Diş - kötü haber, rahatsızlık
El - hayal kırıklığı
Göz - yaşamda değişiklik
Kafa - birisi size iyilik yapacak
Kalp - birini aşırı sevmek
Kulak - aileden biri ile iftihar edeceksiniz
Parmak - bir zarara uğrayabilirsiniz, dikkat
------------------------------------------------------------------------------------------------------
HARFLER:A - düşmanlar üzerinde zafer
B - iktidar, egemenlik
D - zarar, ziyan
E - vicdan azabı çekiyorsunuz
G - dine yönlenmelisiniz
H - evlilik
N - heyecan, gerginlik
P - yalan
S - tanışma
V - mutsuzluk

GEOMETRİK ŞEKİLLERBeşgen - kararlılık ve mutluluk
Çizgi, bir birini kesen doğru çizgiler - iyi bir yaşam
Çizgi, düz çizgi - uzun ve mutlu yaşam
Çizgi, kırık çizgi - yaşamda zorluklar
Daire - iyi bir çevre
Daire, büyük bir daire - sıkıntıya gireceksiniz
Daire, lekeli daire - para
Daire, lekesiz daire - çocuk
Dörtgen - aşkta şans ve başarı
Halka - sevindirici haber
Kare - yaşamınızda mutlu ve kazançlı olacaksınız
Kare, büyük bir kare - mal, mülk sahibi olacaksınız
Nokta, büyük bir nokta - iyi haberler alacaksınız
Oval - evlilik
Oval, çok sayıda oval tepecikler - iş yaşamında başarı
Üçgen - beklenmedik başarı
Üçgen, açık üçgen - siz güvendesiniz
Üçgen, biri birine dokunan iki üçgen - durumunuz belirsizdir
Üçgen, biri birine dokunan üç üçgen - aşkta başarı
Yıldız - özgürlük, gereksiz bağlılıklardan kurtulma


Semboller ve Yorumları

Hayvan

Hayvanların çeşitlerine bağlı birçok yorum vardır. Bu yorum iyi de kötü de olabilir. Örneğin; bir Yunus görmek çok iyidir. At görmek asaletle ilgilidir. Kuş, haberdir. Balık parasal olarak gelen kısmeti gösterir. Maymun, şüpheciliği,yırtıcı hayvanlar hırsı sembolize ederler.

İnsan

İnsan şekilleri kadın olursa lakırdıyı erkek olursa parayı sembolize eder. Ama tabii ki daha detaylı şekiller de sembolleri değiştirebilirler.

Bitkiler

Kısmet, kader ve gönül işlerini sembolize eder. Bunda da bitki çeşitlerinin yorumları çok farklı olur. Papatya aşkın, yonca sevginin, gül romantikliğin sembolleridir.

Eşyalar

Taşınır veya taşınmaz eşyalar farklı yorumlara yol açar. Örneğin; bina görmek yer almayı, hareket eden bir araba görmek bulunduğun yöreden yer değiştirmek anlamını taşımaktadır. Buzdolabı görmek evdeki sert bir hava estiğini, çamaşır makinesi görmek hane içersinde işlerin oldukça karışacağına işaret eder. Soba görmek, hane içersine yakın ise evdeki havanın iyi olacağı anlamına gelir.

ŞEKİLLERDEN YORUMLAR:

Acaba kahve falında hangi şekiller neyi işaret ediyor?...

1.Kısa düz, yatay çizgi
Bu işaret size yük ve eşya geleceğini haber verir.

2. Üçgen
Bir hediye gönderileceğine işarettir. Elinize kolayca geçecek parayı da
haber verebilir.

3. Daire :
Şansınızın açılacağını işaret eder. Evlenme işlerinizin yoluna gireceğini, seviyenizin yükseleceğini de haber verir.

4.Ortadan çizgiyle ayrılmış dikey
Devlet veya mahkemedeki bir işinizin isteğinize göre sonuçlanacağını haber verir.

5.Yukardan aşağı dalgalı iki çizgi:
Deniz yolu işaretidir. Yakında deniz yoluyla bir seyahate çıkacağınızı veya iş için deniz yolu olan bir yere gideceğinizi bildirir.

6.Küçük, serpme noktalar:
Parayı haber verir. Bugünlerde elinize para geçecek demektir.

7.Kare:
Mutlu bir evliliği veya aile topluluğu içinde mutlu günlerin başlangıcını işaret eder.

8. Dik kısa çizgi:
Karayoluna çıkacağınızı ve dönüşünüzün çok şanslı olacağını haber verir.

9. Fiyonk:
Yakında mutlu bir olay var, nişan gibi..

10. Çelenk:
Başarı işaretidir. Büyük bir gayretle çalışacağınızı ve sonuçta üstün bir başarıya ulaşacağınızı gösterir.

11. Yıldız:
Özellikle uzun veya kısa bir yolculuk habercisidir. Aynı zamanda bir yatırım anlamına da gelebilir.

12.Verev üç nokta:
Yeni bir maceranın veya arkadaşlığın başlayacağını gösterir. Noktalar birbirine çok yakın ise sabır gerekli demektir.

13. Doğan güneşe benzer:
Büyük hayallerin beklenmedik bir anda aniden gerçekleşeceğini işaret eder.

14.Bir dizi inci gibi:
Bir insanın kalbini kazanmak için gayret gösterilmesi gerektiğini hatırlatır. Fedakârlık göstermelisiniz.

15. Büyük harf Y gibi
Beklenmedik bir anda bir arkadaşla karşılaşacağınızı işaret eder. Bu arkadaş size iyilik yapacaktır

16. Bayan çantası şeklinde:
Yakında elinize para geçeceğini gösterir. Yalnız tutumlu olmalısınız.

17. Anahtar şeklinde:
Taşınacağınızı hatırlatabilir. Bir insanın kalbini kazanmak anlamına da gelir. Yanında yaprak şekli varsa, ağzınızı sıkı tutun.

18.Yaprak :
Eski bir dosttan haber ya da yeni bir dost edineceğiniz anlamına gelir. Genellikle iyi bir konuşmayı işaret eder.

19.Göz:
İki anlama gelir: Birincisi sizi kıskanan bir insanın varlığını işaret eder. İkincisi de, sizi ilgiyle izleyen, takip eden birinin varlığını gösterir.

20.Kelebek:
Kararsız bir arkadaşlığı işaret eder. Azimli ve kararlı hareket etmeniz gerektiğini gösterir. Dikkat etmelisiniz.

21.Noktalardan ters üçgen:
Bir arkadaşınızın sizden yardım isteyeceğini gösterir. Bunu hiçbir zaman önemsiz saymamalı, ona el uzatmalısınız.

22.Kulak.
Her söze inanmamak gerektiğini hatırlatır. Dikkatli olunuz, herkese inanırsanız sonunda pişman olabilirsiniz.

23. Yığılı noktacıklar:
Çok para harcayacaksınız. Dikkatli olun.

Gördügünüz Şekillerin Anlamları:
ADA
Hiç beklemediğiniz bir paraya kısa sürede kavuşacaksınız

Çevrenizde sizi kandırmak isteyenler var
AĞAÇ
Uzun vadeli ve mutlu bir yaşam sizi bekliyor
AHTAPOT
Bu günlerde bazı karışık işlere gireceksiniz, dikkatli olun
AİLE
Sevindirici, pozitif haberler alacaksınız
ALEV
Büyük bir aşka tutulacaksınız, sakın ola ki onu kaybetmeyin
ALYANS
Sevdiğiniz kişi ile aranız açılacaktır, ancak onu yeniden kazanın
AMPUL
Dertleriniz sona erecek, huzurlu ve pozitif günler sizi bekliyor
ARABA
Çevrenizde sizi seven insanlar var, onları kırmayın
ARSLAN
Sizi üzen bir sorunlardan uzaklaşarak ancak rahatlayacaksınız
ARTI
Üzüntü duyacağınız negatif bir haber alacaksınız
ASKER
Sıkıntılı bir zamanınızda yakınlarınız yardımınıza koşacak
AT
Bekar iseniz zengin bir evlilik yapacak, evli iseniz yeni bir ev, mal, zenginliğe kavuşacaksınız
ATEŞ
Çok sevdiğiniz birisinden kısa süreli bir ayrılık yaşayabilirsiniz
AY
Yüksek kariyer sahibi birisinden negatif bir olay göreceksiniz
AYAK
Çok zor durumda olan bir kişiye yardım edeceksiniz
BACA
Çok kısa bir zaman sonra sevindirici bir haber alacaksınız
BALIK
Çok yakın bir sürede beklediğiniz zenginlik, bolluk sizin olacak
BALON
Dostlarınızla zıtlaşmaktan vazgeçmeniz sizin menfaatiniz içindir
BALTA
Başınızdaki belalardan bu günlerde kurtulacaksınız
BAŞ
Büyük bir paraya sahip olacaksınız, erkek çocuğu yolda
BAŞAK
Bolluk, huzur, bereket sizi bekliyor
BEBEK
Pişmanlık duyduğunuz bir iş yapmışsınız, üzülüyorsunuz ama nafile
BEŞ NOKTA
Uzak bir yerden beklediğiniz mektup nihayet geliyor
BEŞGEN
İşiniz hakkında verdiğiniz kararlardan dönmeyecek mutlu olacaksınız
BEŞİK
Bekar iseniz evlilik, evli iseniz çocuk sahibi olacaksınız
BULUT
Çözüm bekleyen acı ve negatif olayların üzerine eğilmelisiniz
CAMİİ
Çevrenizdeki düşmanlarınıza karşı kesinlikle üstün geleceksiniz
CIVATA
İşlerinizi çok daha sıkı takip etmeniz gerekiyor
ÇAM AĞACI
Hayırsız bir kişi bu sizin dostsunuz, onun adımlarınıza dikkat edin
ÇAN
Fincan ağzına yakınsa dilekleriniz gerçekleşecek, fincanın dibindeyse gerçekleşmeyecektir
ÇARPI
Çevrenizdeki bazı kişilerle anlaşmazlığınız olacaktır
ÇEKİÇ
Bütün işlerinizde engeller karşınıza çıkacaktır
ÇİÇEK
İçersinde bulunduğunuz sıkıntılar kısa bir süre sonra bitecektir
ÇİVİ
Çevrenize karşı duyduğunuz öfkeyi artık bırakmalısınız
ÇİZGİ
BİRBİRİNİ KESEN DOĞRU ÇİZGİLER : İyi bir yaşam, zenginlik sizi bekliyor. DİK VE KALIN BİR ÇİZGİ : Çok faydalı bir seyahate çıkacaksınız. DÜZ VE KALIN BİR ÇİZGİ : Sıkıntılı bir yolculuk yapabilirsiniz.
ÇİZME
İş hayatınızda beklenmedik bir yükselme görünüyor
ÇOCUK
Beklediğiniz büyük bir kısmete hiç ummadığınız bir anda kavuşacaksınız
DAĞ
Dilekleriniz en sonunda artık yerine gelecektir
DAİRE
KÜÇÜK DAİRE :Mali, özel, ve iş yaşantınızdaki başarılara devam BÜYÜK BİR DAİRE : Kısa bir süre de olsa sizi sıkıntıya sokacak olaylar var.
DAL
Çiçekli dal ise arzularınız biraz sabırlı olmanız neticesinde yerine gelecektir
DAVUL
Sizin nazarınızda değersiz bir haber alacaksınız, haberi getirene de dikkat
DENİZ
Tüm istekleriniz yerine gelecektir
DİKİLİTAŞ
Yakın zamanda bir yolculuğa çıkacaksınız
DÖRTGEN
Sıkıntılı, oldukça zor bir çalışma dönemine giriyorsunuz
DUDAK
Bir eşyanızı kaybedebilirsiniz
EL
Sizi bir türlü çekemeyen kişilere karşı kazandığınız başarılar, onları güç duruma düşürecektir
ELMA
Devlet yolu ile zengin bir kişiden sevindirici bir haber alabilirsiniz
ERKEK
Sevdiğiniz kişinin dürüstlüğüne ve güvenine inanmalısınız
ERKEK ÇOCUK
Kısa bir sürede müjdeli bir haber alabilirsiniz
EV
Hastalıklardan, sıkıntılardan nihayet kurtuluyorsunuz
GEBE KADIN
Bütün sıkıntılara rağmen işinize devam etmekle çok kazanacaksınız
GELİN
Sizi mutlu edecek bir şey kapınızda adeta sizi bekliyor
GELİN DAMAT
Bütün dilekleriniz nihayetinde gerçek olacaktır
GEMİ
Bütün sıkıntılardan, hastalıklardan kurtulacaksınız
GÖZ
Uzun süredir görmediğiniz bir sevdiğiniz dosta rastlayacaksınız
GÜL
Uzun süredir görmediğiniz bir kişi ile buluşup konuşacaksınız. Sizi sevindirir
GÜNEŞ
Üzüntüleriniz nihayet sona erecek, mutlu günler geliyor
HAÇ
İstemeden de olsa söylediğiniz bir yalan sonradan sizi üzecektir.
HALKA
Kısa sürede sevindirici bir haber alacaksınız
HANÇER
Çevrenizde sizi tehlikeye düşürmek isteyen insanlar var
HİLAL
Sizi oldukça sevindirecek bir haber alacaksınız
İP
Yakın zamanda bir yolculuğa çıkabilirsiniz
KADEH
Gizli sandığınız bazı sırlarınız başkaları tarafından kolaylıkla öğrenilecek
KADIN
Bir defaya mahsus olmak üzere istediğiniz bir şey kısa sürede gerçek olacak
KAFA
Yakın sürede tanışacağınız bir kişi size iyilik yapacaktır
KALABALIK
Bugün şans sizden yana istediğiniz hemen her şeyi isteyebilirsiniz
KALE
Çevrenizdeki sizi seven, daima koruyan kişiye itimat etmelisiniz
KALIN ÇİZGİ
Yüklü bir miktarda kısa zamanda mala kavuşacaksınız
KAPI
Bütün negatif olaylar, olaylardan uzak durun, uğursuzluk yakınınızda
KARE
Yakın zamanda iyi bir gelir sahibi olacaksınız
KAŞIK
Elinize iyi fırsatlar geçmeye başlamış artık değerlendirmek gerekir
KAYIK
Gönlünüzdeki keder, negatif enerji, sıkıntıları bir kenara atacaksınız
KIZ
İstekleriniz kısa bir süre gecikecek ama sonunda mutluluk senin olacak
KIZ ÇOCUK
Düşmanlarınız sizin başarınız karşısında oldukça üzülecekler
KOLTUK
Başarılı bir iş yaşantınız olacaktır
KOVA
İşlerinizde başarılı olmak bakımından biraz fazla çalışmalısınız, gayret
KÖPEK
Sizi seven kişinin sadık olmasına ve size olan güvenine inanın
KURT
Evinize dost görünen bir düşmanınız giriyor, kim olduğunu bulmaya çalışın
KUŞ
Hayırlı bir iş için çok yakında bir ziyaretçiniz olacak
KÜREK
Çalıştığınızın karşılığını nihayet artık alacaksınız
LALE
Şu ana dek arkadaş kabul ettiğiniz birine aşık olacaksınız
LAMBA
Bir toplantıya davet edileceksiniz burada neşeli saatler geçireceksiniz
LEYLEK
Planladığınız seyahate çıkacak veya toplantıya katılacaksınız
MAKAS
Sevmediğiniz bir kişi ile aranız her geçen gün iyice açılacak
MANTAR
Gerek işinizde, gerek sosyal yaşamda tam başarı sağlıyorsunuz
MARTI
Yakın olan bir dostunuzdan sevindirici haberler alacaksınız
MASA
Önemli bir toplantıya kısa sürede davet edileceksiniz
MİNARE
Dargın olduğunuz bir kişi ile nihayet barışacaksınız, üzülmeyin
NOKTA
İÇİ BOŞ NOKTALAR : Size karşı iyi niyet beslemeyen insanlara dikkat İÇİ DOLU NOKTALAR: Sizi sevindirecek olay, haber oldukça çok yakınınızda
NUMARA
Falınız bitince talih oyunu oynayın zira şansınız bugün açık
OK
Çok ani bir aşka tutulacaksınız, sonunda o da sizi sevecek
OTOMOBİL
Sağlığınız oldukça iyi, boşuna endişelenmemelisiniz
ÖRÜMCEK
Çevrenizdeki zayıf ve tembel kişilerden uzak durmalısınız
PALMİYE
Yakın zamanda bir deniz seyahatine çıkacaksınız
PANTOLON
Var olan sıkıntıları atlatmanın yolu yalnızca sabırdır, unutmamalısınız
PAPATYA
Bir yakınınızı bu günlerde ziyarete gideceksiniz
SAAT
Çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı olmaya çalışmalısınız
SANDAL
Sizi seven kişi tarafından aldatılıyorsunuz, dikkatli olmanızda yarar var.
SİLAH
Kötülüğünüzü isteyen insanları tanıyın, öğrenin ve onları zararsız hale getirin
SORU İŞARETİ
Aşk yaşantınızda tereddütler bir süre daha devam edebilir
ŞAPKA
Sizi bekleyen büyük başarılar var, hazırlanın
ŞATO
Yaşantınızda iyi günler başlıyor, rahat olun
ŞEMSİYE
Sıkıntılı durumunuz görülüyor, birinden yardım isteyebilirsiniz
ŞEYTAN
Dost bildiğiniz bir kişi sizin kuyunuzu kazıyor, dikkatli olun
ŞİŞE
Çevrenizde sırlarınızı saklamayan bir arkadaşınız bulunuyor
TABAK
Değerli bir mal sahibi olacaksınız
TAVŞAN
Size üzüntü, negatif enerji ve sıkıntı verecek biri devamlı etrafınızda
TAVUK
Çok zeki olmayan, ancak şen biriyle mutlu olacaksınız
TOP
İstediğiniz eşyaya nihayet kavuşacaksınız
TREN
Yaşantınızı değiştirme planlarınız boşa gidebilir, oldukça iyi düşünün
TÜFEK
Aile yaşantınıza doğru yönelen bir tehlike var
UÇAK
Problemlerinizi halledip nihayet istediğiniz seyahate çıkacaksınız
ÜÇGEN
İÇİ DOLU ÜÇGEN : Beklemediğiniz bir negatif olay sizi yıkacaktır İÇİ BOŞ BİR ÜÇGEN ŞEKLİ: Hiç beklemediğiniz maddi rahatlığa kavuşacaksınız
ÜZÜM
Toplu olarak büyük miktarda bir mala yakın zamanda sahip olacaksınız
VAZO
Size yakın bir kişi davranışları ile sizin üzerinizde üzüntü yaratacak
YAPRAK
Eski bir dosttan oldukça pozitif bir haberler alacaksınız
YATAK
Kararsızlığınızı bırakma zamanınızdır
YAY
Sağlığınızda her geçen gün düzelme var
YILDIZ
Beş köşeli ise işlerinizde başarı, altı köşeli ise şansınız açık, yedi köşeli ise üzüntü, sekiz köşeli ise üzücü olaylar peşinizde anlamına gelmektedir
YOL
Yol çizgileri kısa ve açık ise kısa, çizgileri açık ve uzun ise uzun bir seyahate; çizgiler kapalı yada başka yollarla kesiliyorsa o yolculuk için mani olduğunu gösterir
ZİNCİR
İşlerinizde geçici bir durgunluk, neticesinde oluşan sıkıntılar var

Burclar aleminin 12 uyesi de birbirinden farkli tatil zevklerine sahip. Bazilari su kenarlarini seviyor, kimileri de dag tepe dolasmak istiyor.

Dogayla ic ice olmak iyi gelir
KOC: Heyecanli Koclar icin tatil, daha once hic yapmadigi seyleri yapmak demektir. Koc, diger burclarin aksine tatilinde gunluk hayatindan cok farkli seyler yapmanin hayalini kurar. Maceraci kisiligi nedeniyle tatilinde rafting, yamac parasutu gibi sporlari mutlaka dener. Dogayla ic ice olup, gucunu test edebilecegi bir kamp tatili onlar icin bicilmis kaftandir. Her zaman yeni seylere ihtiyac duyan bu insanlar, daha once gordukleri yerlere yeniden gitmekten hic hoslanmazlar.

Farkli zevkler pesinde kosar
BOGA: Lukse ve guzelliklere merakli Boga Burcu icin tatil, gundelik yasantisindan farkli zevkleri tatmak demektir. Yesillikler icinde dag ya da gol manzarali sik bir tatil koyu, keyifli bir tatil yasamalari icin uygun ortamlardir. Yaz aylarinda Abant Golu, Yedigoller, kis aylarinda ise Kartalkaya'da cok mutlu olacaklardir. Dinlenmek icin gittikleri mekanda, yogun gunluk programlara katilmak istemeyen Bogalar, tatilde gevsemek ister. Muzeleri ve kitapcilari dolasarak rahatlarlar.

Manzara onlar icin cok onemli
IKIZLER: Ikizler insani tatile dinlenmek degil, degisiklik yasamak icin cikar. Seyahat programi yaparken dikkat etmesi gereken en onemli konu, sectigi mekanda onu surekli oyalayacak etkinliklerin varolmasidir. Plajlari, tarihi yerleri, muzeleri, alisveris merkezleri, guzel manzarasi olan ve kisa geziler yapabilecegi diger tatil yorelerine yakin bir yer secmelidir. Luks otellerden hoslanmaz. Onun yerine manzarali minik otelleri, pansiyonlarini tercih eder.

Sudan uzakta rahat edemez

YENGEC: Hassas ve duygulu Yengec insanlari su kenarinda tatil yapmaya bayilir. Yengec burclarinin cogu, tatile cikarken bile evlerinden fazla uzaklasmak istemez. Evlerine yakin deniz, gol kenarlari, onlar icin ideal tatil beldeleridir. Buyuk luks oteller yerine bungalovlar, sakinligi seven Yengecler'e hitap eder. Kendini ne kadar cok evinde hissederse, gittigi yerde o kadar cok rahat eder. Bir Yengec icin tatilde ne yaptigi ya da ne aldigindan cok neler hissettigi onemlidir.

Buyuk sehirler hoslarina gider
ASLAN:
Lukse cok duskun olan Aslan burcu, en harika tatil icin tum parasini harcamayi goze alir. Rahat edemeyecegi bir seyahatin anlamsiz olduguna inanir. Kalabaliktan hoslanir; issiz bir tatil yoresi ona hic uymaz. Zengin kulturleri olan kalabalik sehirlere buyuk ilgi duyar. Aslan insani, parasinin yettigi en luks otelde en iyi servisi almak ister. Gece hayatina olan duskunlugu nedeniyle konserleri, tiyatrolari kacirmaz. Onlar, tatilin tadini cikarmayi iyi bilir.

Kaplicalarin ideal konuklari
BASAK: Enerjik olan Basaklar, sirt ustu yatacagi tatillerden hic hoslanmaz. Onlar tatilde bile hareket ve heyecan arar. Gidecegi yer hakkinda ne kadar cok bilgi toplarsa, gittigi zaman o kadar cok mutlu olur. En uygun fiyatli tur ve otelleri arastiracak, eger yabanci bir ulkeye gidiyorsa o ulkenin dilini biraz ogrenecek, kulturu hakkinda bilgi toplayacaktir. Kaplicalar ve saglik ciftliklerinden cok keyif alir. Masaj yaptirip, camur banyosuna girerek kendini dinlendirmeyi iyi bilir. Enerji fazlaligini frenlemenin en etkili yollarini bir sekilde bulur.

Kalabalik ve konfor isterler
TERAZI: Hayli sosyal olan Terazi insani, keyifli bir tatil icin hareketli yerleri secer. Konforu sevdiginden, cadirda konaklamak ya da kamp yapmak ona gore degildir. Teraziler, muzeleri, sanat galerilerini dolasmayi, alisveris yapmayi sever. Gece hayatindan da cok zevk alir. Onlar, tek basina ya da yalnizca bir kisi ile tatile cikma fikrini hayal bile edemez. Teraziler icin tatil, neseli insanlarla bir arada eglenmek demektir. Bu arada luksu de yerinde olmalidir. Kablolu TV'si olmayan bir tatil mekaninda nefes bile alamaz.

Huzurlu olmasi suyla baglantili
AKREP: Ozel hayatina cok onem veren Akrepler; sessiz, sakin bir ada ya da ozel bir teknede huzur bulur. Duygusal bir su burcu olan Akrep, suya yakin oldugu zaman kendini iyi hisseder. Yogun duygulara ve tutkulara sahiptir, zaman zaman yalniz kalmaya ihtiyac duyar. Kaldigi yerde televizyon ve telefon olmasa da olur ama oda servisine ihtiyaci vardir, sampanya icebilmeli ve kendi muzigini dinleyebilmelidir. Hicbir sey yapmadan dinlenebilecegi sakin yerler arar.

Egzotik yerlerin heyecanli insani
YAY: Yay burcunun seyahat etmeye karsi muthis bir tutkusu vardir. Ne kadar uzak ve egzotik yerlere giderse o kadar cok heyecan duyar. Misir'dan Izlanda'ya kadar her yere gitmek ister. Yabanci dil konusunda cok yetenekli oldugundan, gidecegi ulkenin insanlari ile konusabilmek icin o ulkenin dilini ogrenmek ister. Bol aktiviteli, spor faaliyetleri olan tatil koyleri Yay insani icin idealdir. Dogada yuruyusler ve aerobik dersleri ile cok mutlu olacaktir.

Tarihi izlerin pesinde kosar
OGLAK: Oglak insani geleneksel otellerde kalmaktan buyuk zevk duyar. Istanbul'daki Pera Palas tam onlara gore bir mekandir. Oglak burcu uyeleri ayrica dogada uzun yuruyusler yapmaya da bayilir. Oglak burcu icin en ideal tatil, daglik bir bolgede olacaktir. Bu burc geleneklere ve tarihe onem verdigi icin antik ve tarihi yerleri gezmekten buyuk zevk alir. Arkeolojik kazilar yapilan bolgeleri gezmek cok hosuna gider. Isle ilgili bir firsat da yakalayabilirse tatili daha zevkli hale gelecektir.

Programli olmak hosuna gitmez

KOVA: Turistik bir tatil, maceraci Kova Burcu'nu sikar. Dunya kulturlerine ilgi duyan Kova, buyuk sosyal degisimlerin yasandigi ulkelere gitmelidir. Bagimsiz ruhlu Kova insaninin acik alanlara ihtiyaci vardir. Doga harikasi issiz yerlerde ozgurluk ve kesif duygusunu yasayacaktir. Her dakikasi planlanmis tur programlari ona gore degildir. Programini kendi yapacagi bir tatili ozellikle tercih eder. Degisken bir karakteri oldugu icin tatillerinin kati kurallari olmamalidir.

Deniz kenarinda kucuk bir otel

BALIK: Balik, burclar aleminin en romantik uyesidir. Balik icin en iyi tatil, ada ve deniz kenarinda olandir. Dalga seslerinin duyuldugu, deniz manzarali kucuk bir otel, hassas Balik insanini rahatlatir ve sakinlestirir. Agir sporlar yerine yuzmeyi ve sahilde uzun yuruyuslere cikmayi tercih edecektir. Artistik fotograflar cekebildigi ortamlar yaratmalidir. Dans etmekten buyuk keyif aldigi icin, geceleri gonlunce dans edebilecegi mekanlarin da oldugu tatil beldelerini secmelidir.

Festivaller

ADANA Karakucak Güreş Festivali Kadirli 25-26 Mayıs Altın Koza Film Festivali İl Merkezi 14-25 Eylül İmamoğlu Şeftali Festivali İmamoğlu Haziran Ayı İçinde Kızıldağ Karakucak Güreş Festivali Karaisalı Kiraz Festivali Saimbeyli 20-22 Haziran ADIYAMAN Kavun Festivali Besni 1-15 Temmuz AFYON Güreş Festivali Karadilli Kasabası, Şuhut Mayıs Ayı İçinde Kiraz Festivali Dereçine Kasabası, Sultandağı Haziran Ayı İçinde Kavun Festivali Fethiye Kasabası 2-29 Ağustos AKSARAY Ihlara Kültür ve Turizm Festivali Güzelyurt İlçesi Ihlara Kasabası 12-14 Haziran Aksaray Kültür ve Turizm Festivali Aksaray 3-5 Temmuz Güzelyurt Festivali Güzelyurt 24-26 Temmuz AMASYA Bamya Festivali Taşova 3-5 Ekim ANKARA Lale ve Kültür Festivali Sincan 2 Mayıs-9 Mayıs Havuç Festivali Beypazarı 14 Ekim Soğuksu Festivali Soğuksu Milli Parkı (Kızılcahamam) 27 Aralık Tuz Festivali Ş. Koçhisar 5-6 Ağustos Kaplıca Festivali Haymana 18-20 Haziran 26 Mart Amatör Tiyatrolar Festivali Keçiören 26-31 Mart Kavun Festivali Kazan Eylül-Ekim ANTALYA Akdeniz Altın Portakal Güreş Festivali Kumluca 18-20 Mayıs Bal Festivali Gündoğmuş 15 Ağustos Altın Portakal Film Yarışması Antalya 22-29 Eylül Akdeniz Uluslararası Müzik Festivali Antalya 5-11 Ekim Kaş -Demre Festivali Kaş -Demre 4-8 Aralık Antalya Festivali Antalya 12-29 Eylül ARDAHAN Hayvan ve Hayvan Ürünleri Festivali Ardahan 20 Ağustos Kaz Festivali Ardahan 18 Kasım ARTVİN Kafkasör Kültür ve Sanat Festivali Kafkasör (Artvin) 22-25 Haziran Arhavi Kültür ve Sanat Festivali Arhavi Temmuz'un 3. Haftası Karakucak Güreş Festivali ve Efkari Aşıklar Şenliği Ardanuç 19-20 Mayıs AYDIN Sultanhisar Uluslararası NYSA Kültür ve Sanat Festivali Sultanhisar-NYSA Antik Kent 29 Nisan-3 Mayıs İncir Festivali Germencik 5-7 Eylül veya 7-10 Eylül Altın Güvercin Hafif Türk Müziği Şarkı Yarışması Kuşadası Turizm Sezonunda Belirlenecek Tarihte BALIKESİR Sındırgı Yağcıbedir Halı Festivali Sındırgı 22-24 Eylül Uluslararası Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali Bandırma 2-7 Haziran Burhaniye-Ören Kültür ve Sanat Festivali Burhaniye-Ören 13-16 Ağustos Geleneksel Kızıksa Yağlı Pehlivan Güreşleri Manyas Kızılköy Kasabası Mayıs Ayının 2. Pazar Günü BARTIN Çilek Festivali Bartın Haziran Ayının İlk Haftası Son Dört Gün BİNGÖL Elma ve Bal Festivali Merkez Ekim Ayının İlk Haftası BİTLİS Ceviz Festivali Adilcevaz Ekim 3. Hafta BOLU Mengen Aşcılık ve Turizm Festivali Mengen-Bolu Haziran İlk Cumartesi BURSA Orhaneli Çilek - Kiraz Festivali Orhaneli Haziran Orhangazi Folklor Festivali Orhangazi Eylül Ayı İçinde Gemlik Kültür ve Sanat Festivali Gemlik 5-7 Temmuz Uluslararası 32. Bursa Festivali Bursa (Merkez) 20 Haziran-12 Temmuz Orhangazi Zeytin Festivali Orhangazi Kasım Ayı Orhaneli G. Belen Çilek-Kiraz Festivali Orhaneli-G. Belen Haziran ÇANAKKALE Çanakkale Troya Festivalleri Çanakkale 10-14 Ağustos Bayramiç Ayazma Festivali Çanakkale 17-19 Ağustos ÇANKIRI Yağlı Güreş Festivali Şabanözü 22-23 Eylül Atatürk'ün Çankırı'ya Gelişleri Şapka İnkılapı ve 4. Karatekin Festivali Merkez 23-24 Ağustos Geleneksel Yağlı Güreş Festivali Yapraklı Haziran Kiraz ve Yağlı Güreş Festivali Eldivan 27-28 Haziran Müzik ve Güreş Festivali Eskipazar Ağustos Kavun Festivali Kızılırmak Ağustos Ahilik Kültür Haftası Merkez 12-18 Ekim ÇORUM Uluslararası Hitit Festivali Çorum 15-25 Temmuz Osmancık Pirinç Festivali Osmancık 1-10 Kasım Mecitözü Ayçiçek Festivali Mecitözü Eylül Son Hafta DENİZLİ Honaz Kiraz Festivali Honaz Mayısın Son ya da Haziran İlk Pazartesi Günü Yenicekent Üzüm Festivali Yenicekent / Buldan Temmuz Son Hafta DİYARBAKIR Kültür ve Sanat Festivali (Karpuz Festivali) Diyarbakır Eylül Ayında EDİRNE Enez Balık Festivali Enez Haziran'ın İlk Haftası ERZİNCAN Bal Festivali Refahiye 5-6 Ağustos ERZURUM Çermik Festivali Pasinler 24-25 Temmuz ESKİŞEHİR Lületaşı Beyaz Altın Festivali İl Merkezi 21-24 Eylül GAZİANTEP Aba Güreşi Altın Kemer Turnuvası Gaziantep Mayıs Fıstık Festivali Aba Güreşi Turnuvası Gaziantep Eylül Cumhuriyet Kupası Aba Güreşi Turnuvası Gaziantep 29 Ekim GİRESUN Aksu Kültür ve Sanat Festivali Aksu deresinin denize döküldüğü alanda başlar, şehir içinde devam eder. 20-23 Mayıs HATAY Antakya Uluslararası Turizm Kültür ve Sanat Festivali Antakya 21-23 Temmuz Uluslararası İskenderun Kültür Festivali İskenderun 5-9 Temmuz Kırıkhan Belediyesi Kavun Festivali Kırıkhan 15-16 Temmuz İÇEL Uluslararası Mersin Festivali ve Fuarı Mersin 12 Eylül-12 Ekim Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali Silifke 20-26 Mayıs Karacaoğlan Festivali Mut Eylül Ayının Son Haftası Mut Kayısı Festivali Mut Haziran Ayının 2. Haftası ISPARTA Altın Elma, Gümüş Balık, Bronz İstakoz Fotoğraf Festivali ve Yarışması Eğirdir 1-7 Eylül Kiraz Festivali Uluborlu Haziran'ın Son Pazarı Pınarpazarı Eğirdir Ağustos'un Son Haftası Sütçüler Dut Pekmezi ve Turizm Festivali Sütçüler 15-17 Temmuz Seyit Veli Baba Sultan'ı Anma Törenleri ve Pilav Festivali Senirkent Ağustos Ayının İlk Cumartesi Günü İSTANBUL İstanbul Festivali İstanbul 25 Haziran-20 Temmuz Ataköy Folklor Festivali Ataköy 5-11 Ekim Uluslararası Yeşilköy Halk Dansları Festivali Yeşilköy 6-11 Temmuz İZMİR Uluslararası Karpuz Festivali Bayındır Temmuz Uluslararası Müzik Festivali Çeşme 4-9 Temmuz Kültür ve Sanat Festivali Dikili Temmuz Ayının Son Haftası Kültür ve Sanat Festivali Foça Ağustos Ayının 2. Haftası Uluslararası İzmir Festivali İzmir (Merkez) 29 Temmuz-19 Ağustos Kemalpaşa Kiraz Festivali Kemalpaşa Mayıs Ayının 3. ve 4. Haftası Menemen Kurtuluş Festivali Menemen 7-8-9 Eylül Çilek Festivali Menemen-Emiralem 5 Mayıs Kiraz Festivali Ödemiş-Bademli Mayıs Ayının Son Haftası ya da Haziran Ayının İlk Haftası Uluslararası Selçuk-Efes Kültür Sanat ve Turizm Festivali Selçuk (Efes Antik Stadium) 16-17 Ocak Kültür ve Sanat Festivali Tire 3-6 Eylül KASTAMONU Uluslararası Kültür- Sarımsak ve Kendir FestivaliTaşköprü 7-11 Eylül Sarı Yazma Kültür ve Sanat Festivali Cide Ginolu Gümüşbalık Festivali Çatalzeytin 15-17 Temmuz Uluslararası Kültür- Sanat Pirinç Festivali Tosya 25-28 Eylül Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali Abana 25-27 Temmuz KAYSERİ Akkışla Yoğurt Festivali Bünyan-Akkışla Yaylası Mayıs Pastırma Festivali Kayseri 15 Eylül KIRIKKALE Karpuz Festivali Hasandede Kasabası Her Yıl Eylül Ayının Son Pazartesi Günü Kültür ve Sanat Festivali Merkez 21-27 Haziran KIRKLARELİ Çilek Festivali Demirköy Temmuzun İlk Haftası Tarım Festivali Babaeski Haziran Ayının İlk Haftası KIRŞEHİR Kaman Ceviz Festivali Kaman 3-4 Ekim KAHRAMANMARAŞ Karakucak Güreş Festivali Merkez Ekim Ayının 2. Haftası Cumartesi, Pazar Günleri Karakucak Güreş Festivali Göksün İlçesi Ağustos Başlangıç Olmak Üzere Eylül Ayı Sonuna Kadar Tesbit Edilen Günler Karakucak Güreş Festivali Afşin İlçesi, Arıtaş Kasabası Ağustos Başlangıç Olmak Üzere Eylül Ayı Sonuna Kadar Tesbit Edilen Günler Karakucak Güreş Festivali Türkoğlu Ağustos Başlangıç Olmak Üzere Eylül Ayı Sonuna Kadar Tesbit Edilen Günler Karakucak Güreş Festivali Andırın Ağustos-Eylül Ayı Sonu KOCAELİ Yarımca Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali Körfez 6-19 Temmuz ÇEVRE-93 Bahar ve Çevre Şenliği Bayramı ve Kültür Sanat Festivali Gölcük 24-30 Mayıs Fındık ve Kültür Sanat Festivali Değirmendere Temmuzun Son Haftası Armut Festivali Maşukiye Ağustos Ayva Festivali Eşme Ekim KONYA Çakıllar Çilek Festivali Akşehir-Çakıllar Kasabası 11 Haziran Derebucak Geleneksel Yağlı Güreşleri Derebucak 30 Temmuz Yağlı Güreş Festivali Konya 30 Eylül KÜTAHYA Çini Festivali Kütahya (Merkez) 7-9 Temmuz MALATYA Kayısı Festivali Merkez 22-24 Temmuz MANİSA Üzüm ve Kültür Festivali Ahmetli 4-5 Eylül Akhisar Çağlak Festivali Akhisar Nisan Ayının İlk Haftası MUĞLA Domates Festivali Fethiye Mayıs Ayının 2. Pazar Günü Kültür ve Sanat Festivali Milas 20 Ağustos Uluslararası Marmaris Yat Festivali Marmaris 8-14 Mayıs Marmaris Festivali Marmaris 9-17 Haziran Fethiye Çocuk Festivali Fethiye 2-4 Ekim Uluslararası Bozburun Gulet Festivali Bozburun-Marmaris 26-28 Ekim Ortaca Kültür Festivali Ortaca NEVŞEHİR El Sanatları Uluslararası Avanos Turizm Festivali Avanos 18-20 Ağustos Ürgüp Bağbozumu Festivali Ürgüp 3-5 veya 4-6 Ekim Şarap Yarışması Ürgüp 2-6 Haziran NİĞDE Kiraz Festivali Ulukışla Dar Boğaz Kasabası 12 Temmuz ORDU Bal Festivali Kabataş Belediyesi Spor Sahası Aybastı Ekim Ayında RİZE Rize Çay Festivali Rize Haziran Ayının Son Haftası SAKARYA Akbalık Geleneksel Yağlı Güreş Festivali Karapürçek İlçesi Geleneksel Kırkpınar Güreşlerinden Bir Hafta Önceki Cumartesi ve Pazar Tarım Hayvancılık ve Süt Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri Söğütlü İlçesi Temmuz Ayının Her Hangi Bir C.tesi ve Pazar Günleri Tarım ve Hayvancılık Festivali Altın Kemer Yağlı Pehlivan Güreşleri Akyazı-Osmanbey Köyü Eylül Ayının İkinci Haftası C.tesi ve Pazar Günleri Kültür ve Sanat Festivali Sapanca 22 Haziran'ı Takip Eden İlk C.tesi ve Pazar Günleri Geleneksel Gençlikte Yaz Festivali Sapanca Kırkpınar Beldesi Ağustos Ayının İlk Pazar Günü SAMSUN Karpuz Festivali Bafra 22-23 Ağustos Pirinç Festivali Terme-Kocaman 13-14 Haziran Uluslararası Halk Dansları Festivali Merkez 23-29 Temmuz SİNOP Sinop Festivali Sinop 1-3 Ağustos SİVAS İmralı Bal Festivali İmralı 3 Eylül Gürün Kayısı Festivali Gürün 14 Ağustos Aşık Veysel Kültür ve Sanat Festivali Şarkışla Temmuz Ayının İlk Hafta Sonu TEKİRDAĞ Tekirdağ Kiraz Festivali Tekirdağ 1-8 Haziran TOKAT Kiraz Festivali Zile Haziran Ayının 1. Pazar Günü Başçiftlik Halı Festivali Niksar 27-28 Temmuz Vişne Bayramı Almus Temmuz Ayının İlk Cumartesi Pazarı Altın Koç Festivali Reşadiye Eylülün Son Haftası Kültür Festivali Tokat 26 Haziran-2 Temmuz UŞAK Çilek Festivali Sivaslı 21-28 Mayıs ZONGULDAK Karadeniz Ereğli Kültür ve Çilek Festivali 11-13 Haziran Baston Festivali Devrek 8-9 Temmuz Çaycuma Yoğurt Kültür ve Sanat Festivali Çaycuma (kaynak: www.kultur.gov.tr Kültür Bakanlığı Web sayfası) KURTULUŞ GÜNLERİ ADANA Adana'nın Kurtuluş Günü Adana 5-12 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluş Günü Ceyhan 6 Ocak Osmaniye'nin Kurtuluş Günü Osmaniye 7-8 Ocak Kadirli'nin Kurtuluş Günü Kadirli 7 Mart Feke'nin Kurtuluş Günü Feke 22 Mart Karaisalı'nın Kurtuluş Günü Karaisalı 1 Nisan Pozantı'nın Kurtuluş Günü Pozantı 25 Mayıs Kozan'ın Kurtuluş Günü Kozan 2 Haziran Saimbeyli'nin Kurtuluş Günü Saimbeyli 18 Ekim Düziçi'nin Kurtuluş Günü Düziçi 28 Mart AFYON Afyon'un Kurtuluşu Zafer Haftası Merkez 26-30 Ağustos AĞRI Doğu Beyazıt İlçesinin Kurtuluşu Doğu Beyazıt 14 Nisan Tutak İlçesinin Kurtuluşu Tutak 14 Nisan Patnos İlçesinin Kurtuluşu Patnos 14 Nisan Diyadin İlçesinin Kurtuluşu Diyadin 14 Nisan Taşlıçay İlçesinin Kurtuluşu Taşlıçay 14 Nisan Hamur İlçesinin Kurtuluşu Hamur 14 Nisan Ağrı İlinin Kurtuluşu Cumhuriyet Caddesi (Merkez)15 Nisan Eleşkirt İlçesinin Kurtuluşu Eleşkirt 16 Nisan ARDAHAN Ardahan'ın Kurtuluşu Ardahan 23 Şubat ARTVİN Artvin'in Kurtuluşu Şehir Merkezi 7 Mart Ardanuç İlçesinin Kurtuluşu Ardanuç İlçesi 7 Mart Borçka İlçesinin Kurtuluşu Borçka İlçesi 7 Mart Şavşat İlçesinin Kurtuluşu Şavşat İlçesi 27 Mart Borçka-Muratlı'nın Kurtuluşu Borçka-Muratlı 8 Mart